Testul Artémis EU (CADC) pe oxidantul 2018 de dopare a apei (kit gilier etc ...)

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79119
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de Christophe » 24/01/18, 13:21

Ok, știu cum să mă descurc, dar nu știam că scoaterea scaunelor din spate poate pune orice vehicul / autoutilitară într-un vehicul utilitar ... am crezut că este rezervată pentru anumite dimensiuni ...

Cum facem pentru un deștept? : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de Gaston » 24/01/18, 14:04

Christophe a scris:Ok, știu cum să mă descurc, dar nu știam că scoaterea scaunelor din spate poate pune orice vehicul / autoutilitară într-un vehicul utilitar ... am crezut că este rezervată pentru anumite dimensiuni ...
De fapt, nu „scoateți” scaunele dintr-o mașină existentă, „construiți” o mașină fără scaun din spate.
Deodată, ea intră automat în categoria CTTE de la prima înregistrare (cu avantajele sale ... și dezavantajele sale).
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79119
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de Christophe » 24/01/18, 14:21

În Belgia, conversia unui vehicul existent este posibilă și eliminarea scaunelor din spate și a punctelor de fixare. Trăiască Europa!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de Gaston » 24/01/18, 14:38

Christophe a scris:În Belgia, conversia unui vehicul existent este posibilă și eliminarea scaunelor din spate și a punctelor de fixare. Trăiască Europa!
Cred că în Franța este încă posibil în acest sens acolo ... dar asta nu ar trebui să se întâmple des (modelele comerciale sunt cumpărate de companii, deci noi ...)
În cealaltă direcție, este (aproape) interzis (a permis economisirea TVA-ului mașinii noi, apoi să o treci în VP după un an).
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79119
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de Christophe » 24/01/18, 14:58

Nu înțeleg conceptul de „aproape” interzis! : Cheesy:

Când vedem ratele TVS (impozitul pe vehiculele companiei) la vehiculele fără utilitate ... asta sperie !!

Un impozabil de 9 CP (deci non-utilitar) este în jur de 4000 € pe an ... acest tip de taxă este doar „amuzant” ... pe vehiculele utilitare este mult mai rezonabil, dar cu televizoarele, Franța a ucis în mod clar „mașina companiei”, așa cum ar fi existat pentru o vreme (aceasta se numește un beneficiu în natură)!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de Gaston » 24/01/18, 15:18

Christophe a scris:Nu înțeleg conceptul de „aproape” interzis! : Cheesy:
Este interzis decât în ​​câteva cazuri speciale (din memorie, vârsta mașinii, faptul că a fost produs inițial cu bancheta din spate și alte criterii foarte restrictive).
Practic, pentru toate mașinile noi de astăzi, este interzis.

Christophe a scris:cu TVS, Franța a ucis în mod clar „mașina companiei”, așa cum ar fi existat pentru o vreme (acest lucru se numește un beneficiu în natură)!
Se face într-un mod diferit acum, printr-o companie de închiriere, dar de fapt nu mai trece sub radarul fiscal.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de izentrop » 25/01/18, 14:39

În pagina citată la început http://www.ecopra.com/fr/component/k2/i ... ergie-2018 cu privire la rezultatul testului făcut de laboratorul polonez, pot fi curios, dar nu am văzut urmă din raportul oficial de testare.
Doar câteva afirmații
Rezultatul scăderii consumului până la 32.53% economii de combustibil din primii metri.

scădere cu până la 90% a CO.

până la 67% reducere a noxelor și a particulelor fine.
a cărei singură „dovadă” este un tabel din care lipsesc detaliile abrevierilorImagine

Am nevoie de mai multe pentru a mă convinge : Mrgreen:
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9773
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de sicetaitsimple » 25/01/18, 15:29

izentrop a scris: cu privire la rezultatul testului făcut de laboratorul polonez, pot fi curios, dar nu am văzut urmă din raportul oficial de testare.


Nici eu, dar eu sunt de fapt bigleux!

Într-adevăr, este păcat, pentru că așa cum am văzut citind raportul Biroul Veritas pentru celălalt test puțin cu atenție, diavolul este adesea în detalii.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79119
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de Christophe » 10/09/19, 11:43

Cel mai recent videoclip de la Ecopra:

0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Testul Artémis al UE (CADC) pentru oxidantul de dopare a apei din 2018 (kit de gilier etc ...)




de GuyGadebois » 10/09/19, 14:28

izentrop a scris:Am nevoie de mai multe pentru a mă convinge : Mrgreen:

Toată lumea minte. Mint, Ecopra și Veritas mint, clienții (cu siguranță mărturii false), laboratorul polonez și imaginea este, fără îndoială, falsă. Ești destul de îngrozitor, ca gus ...: Roll:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 164