Cazanul Tryba Solar peletti paradigma

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
moun1976
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 21/02/21, 23:47

Cazanul Tryba Solar peletti paradigma




de moun1976 » 21/02/21, 23:52

bonjour

Am avut o scurgere de apă de câteva zile de la apă plină în subsolul meu, dar nu știm unde curge, poate există o setare pe care am atins accidental poate un sistem de scurgere, deoarece cazanul funcționează normal, dar mă puteți ajuta, vă rog
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Cazanul Tryba Solar peletti paradigma




de Obamot » 21/02/21, 23:58

Da, există cazări învechite la cazane. De exemplu, există o supapă de golit în cazul unei presiuni prea mari în circuitul cazanului în condensare (sau ceva similar).
Unele supape pot face pipi după un timp.

Nu vorbesc pentru acest brand pe care nu îl cunosc. Fotografiile ar putea ajuta să înțeleagă?
0 x
econo-misoni
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 24/09/20, 15:51

Re: Cazanul Tryba Solar peletti paradigma




de econo-misoni » 24/02/21, 11:24

bonjour,
s-ar putea datora țevii în care circulă apa? părinții mei au avut și ei o problemă cu cazanul, dar apa a ieșit nu din aparat, ci dintr-unul dintre încălzitoarele lor. Trebuiau să o schimbe. Ulterior, dacă cazanul dvs. nu este prea vechi, există o modalitate de a aduce rapid un inginer de încălzire și de a vedea dacă este o problemă cu cureaua, pompa sau presiunea? mult noroc
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 308