Frumoasa mea batistă Conso

Consumul si dieta durabile și responsabile sfaturi de zi cu zi, pentru a reduce consumul de energie și apă, deșeuri ... Mananca: preparate și rețete, găsi hrană, informații sănătoase de conservare locale și de sezon produse alimentare ...
Alibou
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 10/07/19, 10:36

Frumoasa mea batistă Conso




de Alibou » 10/07/19, 10:40

bonjour,
Lucrez la un proiect de realizare a țesuturilor tisulare, un obiect responsabil pe care aș dori să îl actualizez.
Încerc să adun opinii de la alte persoane decât familia și prietenii mei.
Am creat un mini chestionar (întrebări 10) care este linkul:
https://aliceboulez.typeform.com/to/WPMwlq
Vă mulțumesc foarte mult pentru ajutor,
Alice
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Batista mea frumoasă Conso




de Exnihiloest » 11/07/19, 13:11

Nu sunt ecologic, ci doar anti-deșeuri și anti-rampage, am avut întotdeauna țesuturi tisulare.
Sper că revigorarea modului său nu va prezenta singurul aspect ecologic, suficient pentru a fugi mulți clienți.
Interesul țesăturii, economisirea timpului, nu trebuie să cauți pachetul, unul pune mâna batista mai rar decât unul trebuie să arunce o batistă în hârtie, estetic este mai frumos, pentru Igiena nu este mai rea în buzunar decât hârtia aruncată oriunde și este mai moale cu nasul delicat și rafinat.
1 x
Alibou
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 10/07/19, 10:36

Re: Batista mea frumoasă Conso




de Alibou » 16/07/19, 10:54

Exnihiloest a scris:Nu sunt ecologic, ci doar anti-deșeuri și anti-rampage, am avut întotdeauna țesuturi tisulare.
Sper că revigorarea modului său nu va prezenta singurul aspect ecologic, suficient pentru a fugi mulți clienți.
Interesul țesăturii, economisirea timpului, nu trebuie să cauți pachetul, unul pune mâna batista mai rar decât unul trebuie să arunce o batistă în hârtie, estetic este mai frumos, pentru Igiena nu este mai rea în buzunar decât hârtia aruncată oriunde și este mai moale cu nasul delicat și rafinat.



Ei bine, sunt de acord cu tine Exnihiloest. Aceasta este ideea și aveți dreptate, voi încerca să evidențiez clar toate interesele batistei de țesut, fără a mă concentra pe singurul aspect ecologic! Va multumesc foarte mult : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Batista mea frumoasă Conso




de Gaston » 16/07/19, 17:17

De asemenea, sunt adeptul țesutului, dar în mediul meu majoritatea îl consideră mai puțin igienic (dacă nu este murdar după o singură utilizare).
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Consumul sustenabil: consum responsabil, alimente, sfaturi și trucuri"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 103