Testarea independentă a capacelor MPG pentru capsulele FFI

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189




de Remundo » 08/04/10, 18:13

Ar fi trebuit să spun 100%, este mai ușor de reținut :D
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 08/04/10, 18:32

: Cheesy:

Rămân convins că acest produs are un efect de „metalizare” din păcate, nu foarte durabil

În rest, este un PLACEBO

Exact atunci când deconectați un termostat într-un birou și oamenii se simt mai bine imediat ce măresc glisorul (este o experiență reală) :D


Ei bine, haide, mergem la dopajul proporțional cu apa și acolo, putem testa cu adevărat 30% DENUMIREA ZEUSULUI

Am nevoie de un inginer electronic experimentat: Elef ?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/04/10, 20:57

daiiiiiiiiiiiiiiii? Cred că aveți adresa mea de e-mail: nu este nevoie să saturați forums cu considerațiile noastre preliminare.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 08/04/10, 21:18

elefantul a scris:daiiiiiiiiiiiiiiii? ... cu considerațiile noastre preliminare.


Porcul bătrân merge :D
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/04/10, 22:07

Cine a scris:

- Dă-mi două rânduri de la un autor și îl voi spânzura?

deja? :D
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 08/04/10, 22:11

Capt_Maloche a scris:
elefantul a scris:daiiiiiiiiiiiiiiii? ... cu considerațiile noastre preliminare.


Porc bătrân va :D


Văd că sunteți deja în bunătate ..... : Mrgreen:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/04/10, 22:15

Da, chiar și în cele mai întunecate drame ale lui Shakespeare, există întotdeauna scene amuzante pentru a ușura starea de spirit .....
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 20/04/10, 10:50

Ce dramă? :D

Du-te Zoouuuu! alta pentru formă

Imagine

Imagine Imagine

Imagine Imagine

Rămân sceptic cu privire la volumul de combustibil ... Nu am realimentat la aceeași benzinărie.

La toate celelalte reumpleri ale mele, lumina s-a aprins cu aprox. 10L de rezervă, în timp ce există doar 5L ... și nu am consumat rezerva ...

Cred că există o ruptură de la stație, volumul real trebuie să fie de 45 / 46L și consumul real de 5.1 / 5.2 L / 100
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 11/05/10, 10:20

Bine ! dupa aproape 4 ani de teste, da, subiectul a inceput in 2006 !!! :D

Acest ultim complet confirmă tendința

și, de asemenea, faptul că am fost supraîncărcat (șters) în timpul ultimei mele umpleri, ceea ce arată că toate pompele sunt departe de a fi calibrate.

Pe scurt, acest lucru confirmă, de asemenea, că pelicula depusă în cilindri de capacele a creat rezistență mecanică.

Pe scurt, așa-numitul efect de „remetalizare” își joacă rolul doar atunci când oprim capacele, dar, l-am observat la testele mele anterioare, nu durabil (durează doar aproximativ 2)

De asemenea, vă reamintesc că compușii din capac sunt toxici, nu ar trebui manipulați cu mâinile goale.

si apropo subliniez, ca nu mai simt acest disconfort respirator pe care l-am avut in ultimele luni ... sansa ??



Re SCURT: 5% fără plumb 95 + un remetalizer în ulei este mult
mai eficient , ieftin , mai puțin toxice


Imagine

ASTA PENTRU A ÎNCHEI FINAL ACEASTA DEZBATERE
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 230