Economisiți energie electrică, sfaturi și obiceiuri bune

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Economisiți energie electrică, sfaturi și obiceiuri bune




de Christophe » 25/03/12, 22:17

Cum să economisiți cu ușurință energia electrică prin adoptarea unor obiceiuri bune?

Lista rezultată din evoluțiile acestui subiect al nostru forums: sfaturi și trucuri ecologice pentru viața de zi cu zi și pentru o viață mai sănătoasă: sfaturi-ecologice-și-sfaturi-în-vrac-apă-energie-t2504.html


https://www.econologie.com/economiser-e ... ectriques/
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jlt22
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 414
Înregistrare: 04/04/09, 13:37
Locul de amplasare: Guingamp 69 ani




de jlt22 » 26/01/14, 16:47

Iată un sistem care se pare că vă va economisi până la 45% din factura de energie electrică.
Demonstrație video:



În mod ciudat, nu găsesc nici o urmă în forum econology.
Știe cineva sistemul sau este doar o înșelătorie?
Iată site-ul de vânzări:

http://www.ecodel.eu/

Fără detalii tehnice, un simplu videoclip demonstrativ și bineînțeles o invitație să îl obțineți imediat
0 x
Raymon
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 901
Înregistrare: 03/12/07, 19:21
Locul de amplasare: vaucluse
x 9




de Raymon » 26/01/14, 22:32

Cu siguranță condensatori, deoarece EDF cu contoare electronice încarcă reactivul. acest lucru ar trebui să permită economii la tot ceea ce este motor electric.

Mă înșel?

Pe site-ul lor spun că acestea nu sunt apartamente?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88




de Gaston » 27/01/14, 12:17

Contrar a ceea ce anunță acest videoclip promoțional (la 0:25 pe videoclip), EDF nu încarcă reactivul (persoanelor fizice).

Deci, orice sistem care îmbunătățește doar factorul de putere are un efect zero pe factură.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jlt22
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 414
Înregistrare: 04/04/09, 13:37
Locul de amplasare: Guingamp 69 ani




de jlt22 » 27/01/14, 13:56

Raymon a spus:
Cu siguranță condensatori, deoarece EDF cu contoare electronice încarcă reactivul. acest lucru ar trebui să permită economii la tot ceea ce este motor electric.


Am doar un contor mecanic; chiar și prin îmbunătățirea cosului, economisirea anunțată de videoclip mi se pare destul de mare.

Gaston a spus:
Deci, orice sistem care îmbunătățește doar factorul de putere are un efect zero asupra facturii.


La asta m-am gândit și eu.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88




de Gaston » 27/01/14, 16:01

În 2012, același sistem a fost numit ecobox sau box eco energy ...

Voir aici videoclipul vremii.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 123