Raport Pantone + dopaj în știință și viață

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Raport Pantone + dopaj în știință și viață




de Christophe » 07/06/07, 22:46

Am petrecut + 1h la tel cu un jurnalist de la Science et Vie astăzi.

În urma muncii făcute de Mines de Douai, se va face un reportaj aproximativ 100% panton dar și injecție cu apă (lucru pkoi pe care jurnalistul mi l-a numit) ...

Ar trebui publicat în august sau septembrie ... Aici vă țin la curent dacă există ceva nou ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 23/06/07, 14:30

Mmmmhh .... :?

Este un bun? S&V are uneori modalități de a prezenta lucrurile puțin ... „surprinzător” atunci când știi bine subiectele ...

Sper că persoana care se ocupă de acest lucru va face o treabă bună!
0 x
"Sunt un mare brute, dar eu rareori greșesc ..."
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 25/06/07, 22:19

Tocmai pare al naibii de sceptică persoana în cauză ... și nu are contact între oficiali (ifp, total ...) ... inevitabil ei spun mai mult „adevărul” decât noi ... (a fost impresia mea la telefon) ...

Așa că i-am oferit ceea ce am putut (diverse descoperiri și teorii ...) acum depinde de ea să rezolve lucrurile ...

Sperând că bunul simț științific domină articolul mai degrabă decât prejudecățile dogmatice ...

Un lucru este sigur: S&V își permite adesea să spună tâmpenii (Răcorește pământul, numeroasele articole de pe mașina aeriană ... etc etc) ... așa că pkoi un articol în condiții de muncă?

Asteapta si vezi ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 230