Sciences et Avenir: articol despre Gillier Pantone

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 01/05/08, 20:10

Sunt foarte dezamăgit că, aparent, mulți dintre voi păreau să se îndoiască de asta ... :strigăt: Nu mă angajează cu adevărat să fac alte cercetări în această direcție ...

Oricum pentru ce servește ... :strigăt: :se încrunta:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188




de Remundo » 01/05/08, 20:22

Bah ... Nu plânge Christophe !!!!! :D

este util, deoarece suntem aici pentru a vorbi despre asta și că Renault depune brevete :P

Fii consolat de Christine dacă îți pierzi prea mult moralul :P
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 01/05/08, 20:31

Da, aveți dreptate, 3 dintre noi vorbim despre asta ... grozav este sigur că va face lucrurile să se întâmple ... nu întreb mult, dar bine dacă chiar și jurnaliștii științifici ignoră aceste fapte pentru (nu) da credibilitate dopajului, cred că există o problemă cu adevărat în societatea noastră ...

Haide, voi lua un bun trapist, va fi mai bine ... cel puțin nu sunt „mari” capitaliști ... (deși chimay mă îndoiesc puțin) : Cheesy:
0 x
Jime
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 215
Înregistrare: 25/01/08, 18:53
Locul de amplasare: Var - Ardeche




de Jime » 01/05/08, 20:40

Christophe a scris:Sunt foarte dezamăgit că, aparent, mulți dintre voi păreau să se îndoiască de asta ... :strigăt: Nu mă angajează cu adevărat să fac alte cercetări în această direcție ...

Oricum pentru ce servește ... :strigăt: :se încrunta:


bine, personal, nu m-am îndoit de când am făcut legătura, dar este una dintre reacțiile pe care le-am avut din partea scepticilor, este bine să cred că este un pește ..
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 01/05/08, 20:45

Ei bine, vin aici pe econo ... lasă-i să explice ...

Apoi, nu ... obosit să-mi pierd timpul cu aceste tipuri de oameni ... Trebuie doar să rămână în ignoranța lor mentală : Evil:

Oricum faptele științifice se impun ... întotdeauna, dar mai mult sau mai puțin repede în funcție de oamenii pe care îi tulbură ... Priviți istoria ... nu-mi fac griji ... și acestea Brevetele Renault deja ne dovedesc drept ...
0 x
Jime
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 215
Înregistrare: 25/01/08, 18:53
Locul de amplasare: Var - Ardeche




de Jime » 01/05/08, 20:50

ca de când vezi negru

am gasit asta forum prin google făcând o căutare pantone acum câteva zile, băieții au fost împotriva ei, m-am înscris și am început să-mi întorc mintea .. dar este adevărat că la început avem mereu același lucru reflecții ale genului, dacă ar funcționa grupurile auto ar fi luat-o înapoi ..

pagina 5 și 6
http://www.trafic-amenage.com/forum/vie ... 8&start=60
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 01/05/08, 21:06

1) Nu vreau să mă cert și să-mi pierd timpul cu acest tip pentru că Cred că unii sunt plătiți pur și simplu pentru a naviga și a discredita anumite informații sau tehnologii care ar interfera cu angajatorul lor ...

Am văzut clar acest lucru cu Monsanto, deci în alte domenii trebuie să existe și ...

Există chiar și exemple în acest sens forum...

2) Producatorii de motoare au inteles interesul injectarii apei sunt zeci de ani ... Pkoi nu este folosit? Mister...

Vei transmite acest link către scepticii tăi: https://www.econologie.com/industriels-e ... -3669.html

3) Dacă nu există nimic altceva în pantone (ionizare), atunci este pur și simplu o injecție de apă suficient de bine stăpânită și prea simplă pentru a interesa industriașii ...

4) Nefolosirea tuturor tehnologiilor disponibile pentru reducerea emisiilor de GES este o crimă împotriva (viitorul) umanității ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 01/05/08, 22:10

Bună ziua Christophe
Christophe a scris:Iată un altul referitor la condensarea gazelor de eșapament: https://www.econologie.com/brevet-renaul ... -3771.html


Există ceva în neregulă cu brevetul Renault privind recuperarea apei din evacuare. Răcesc gazele de eșapament înainte de a le trece printr-un catalizator. Dar un catalizator funcționează numai cu gaze fierbinți> 250 °. Probabil că am ratat un pas ....: Mrgreen:

Imagine

Imagine

Imagine
A+
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 01/05/08, 22:47

Bună observație Flytox, nu am observat la acea vreme ...

Renault trebuie să aibă motivele lui ... eh ...
0 x
pombo508
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 24
Înregistrare: 04/04/08, 07:49
Locul de amplasare: 28




de pombo508 » 02/05/08, 11:08

Bună tuturor,

bine, vreau să vă spun că nu ar trebui să ne gândim că este inutil Christophe ... Dimpotrivă, mulțumesc ție, visăm să putem curăța motoarele vehiculelor noastre pe care le iubim atât de mult ... Și atunci trebuie să știi că apa se cunoaște de multă vreme. Opțiunile grupurilor noastre auto sunt reglementate de legea finanțelor. De exemplu, Citroen care a lansat prototipul cactusului C la sfârșitul anului 2007, motor hibrid, consum 2/3 litri / 100, toate materialele sunt gândite pentru reciclare și sunt deja reciclate, părți identice pe față iar în spate (pentru a reduce liniile de asamblare, deci prețul ..) și nu mai poluează deloc ... Nu îl vând încă (când ar putea) pentru că prețul ar fi de 6000 de euro și că toată lumea și-ar dori-o ... pentru ei ar fi să pună o minge în picior, pentru că nu și-ar vinde stocurile deja construite din celelalte modele ... Voila syteme astăzi, trebuie să fie profitabile la frunzele maxime cu continuați în eroare. Toți jurnaliștii care au fost conștienți de acest fapt au tăcut din cauza presiunii din partea Citroën care dorea să evite să facă un zgomot despre această mașină. Pacat ca imi spui. Dar este presa astăzi. (bine, nu toate din fericire ... cel mai general doar ... lol)

Pentru a reveni la pantone și la brevetul de renault, putem vedea ciudat că formula sa coincide cu rezultatele tezei lui Karine Lombaert din 2002 publicată aici de nu știu cui, dar cui îi mulțumesc în trecut. Pe scurt, arată clar beneficiile apei (în studiu: acvazol) și, mai presus de toate, ne dăm seama că până în prezent niciun producător sau organism de științe nu au studiat cu adevărat o îmbunătățire a combustiei de către apă. Și analizați riguros toate particulele etc ... mai ales nimeni nu a comercializat-o pentru publicul larg ... Mă întreb de ce? în timp ce avem dreptul să spunem că totul este analizat înainte de a fi introdus pe piață, ne dăm seama că tot ceea ce se întâmplă într-un motor este mai puțin bine analizat decât produsele congelate ... Mă întreb întrebări. Sau nu ni se spune totul ????

Prin urmare, principalul lucru nu este neapărat să știm ce se întâmplă în reactorul Pantone, ci să știm că funcționează. Deci, dacă ne gândim ca societatea să funcționeze, dacă funcționează, trebuie să o realizăm și apoi să o analizăm. Între timp curățăm (bine, nu încă, dar va veni în curând). Iti place sau nu. În orice caz, vă încurajez să continuați și tot atât cât sunteți, pentru că fără aceste experiențe acest lucru nu ar exista. Deci mulțumesc.

și noi bine

:D
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 243