Victorie !!! Pantone pe TF1 la PPDA

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 19/11/05, 13:47

professor31 a scris:Pe de altă parte pentru credibilitatea la nivelul decidenților de știință ... :(


Ei bine, există foarte puțini factori de decizie științifică. Există factori de decizie (treaba lor este să decidă pentru ceilalți) și există adesea oameni de știință care sfătuiesc (acoperă?) Primul ...

Și mai rău, când anumiți oameni de știință devin factori de decizie, aceștia acționează ca atare și nu mai sunt oameni de știință din motive „politice” sau economice locale.

Jocul puterii nu este jocul științei. Interesele unora diferă de cele ale altora.
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 19/11/05, 18:31

Pentru decizii politice da (stil ITER) dar altfel nu prea sunt de acord ...

Managerii CA ai marilor companii sunt într-adevăr factori de decizie științifică! Și „sperăm” că vor păstra cele mai bune soluții pentru toți (credem în ele chiar! :P )

Dacă spuneți că deciziile lor sunt înecate de politicieni și grupuri de interese, înaintați pe un teren periculos unde nu aș merge eu! Dar nu .... lobby-urile nu există! : Roll:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1

re




de asgard os tyr » 15/12/05, 15:41

Spune-mi
În această coloană există o mulțime de critici la raportul tf1, ceea ce mă surprinde este că niciunul dintre voi nu a încercat să mă contacteze : Evil: Nu vă înțeleg abordarea, faceți cercetări și când cineva arată că ceva funcționează, ați rămas în spatele computerului dvs. pentru a critica fără a încerca măcar să contactați persoana în cauză, mi se pare foarte mică : Evil: și după ce vrei să-l luăm în serios pe pantonist, într-adevăr sfâșietor !!!
mai mult am primit mult contact, dar nimeni de aici!
Așadar, ce este ceea ce avansăm ??? CE SOLITARITATE!
Sper cel puțin că acum sunt unii care își vor mișca fesele! Istoria nefiind total ridicolă : Wink:
GO TO + Aștept știrile tale.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 15/12/05, 16:23

Uh pe pagina de prezentare a raportului ( https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=2146 ) Am încercat să vă contactez, fapt este că nu știam (cel puțin eu) că sunteți deja în acest sens forum (nu suntem ghicitori, nici porecla ta nu spune că numele tău este Kevin ...).

Citez: "Se referă la un break R21 diesel dopat cu apă conform ansamblului pantone. În general, este un raport bun. Mulțumesc Kevin (și TF1)! (Dacă treci pe acest site, vino să arunci o privire la forum )"

Recenziile care urmează pe pagină se referă la comentariile TF1 și în niciun caz la editarea dvs.!

Pentru mișcarea feselor, cred că fac tot posibilul cu mijloacele și abilitățile pe care le am ... în acest sens, mi-ați primit e-mailul? : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 15/12/05, 16:35

DA, am primit e-mail-ul tău, o treabă grozavă pe care ai făcut-o acolo !!!
Și pentru mișcarea feselor îmi pare rău că nu te preocupă; dacă cele din forum acest lucru s-a mutat la fel de mult ca dvs. există cel puțin unul care mi-a găsit e-mailul pe tf1 self pe france inter sau în progresul "platformei. Dar apreciez mijloacele pe care le-ați pus în funcțiune de" câteva "ori și Sper că, în afară de tine, să reacționeze la comentariile mele! Și mă bucură că măcar tu încerci să mă contactezi, așa progresează cercetarea : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 15/12/05, 17:35

:)
Ne puteți reaminti legăturile TF1 și France Info unde sunteți citat? Ar fi pentru recenzia de presă :) La fel pentru scanările Tribune sau progresul?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 263