montare sistem pantone pe un camion Mercedes 407D

Editări și modificări ale motoarelor, experiențe diferite, descoperiri si idei.
skycowboy
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 08/07/08, 17:41

montare sistem pantone pe un camion Mercedes 407D




de skycowboy » 08/07/08, 17:54

salut tuturor!
Sunt Alex din Toulouse, am un camion Mercedes 407D model vechi pe care aproape imi este rusine sa-l folosesc azi pentru ca polueaza foarte mult, as vrea sa stiu daca este cineva care sa ma ajute sa montez sistemul pantone pe acest camion si sa vad ce asta dă, poate că acesta ar putea fi un exemplu pentru alții...
daca cineva are chef sa incerce experimentul, sunt operational, sunt un pic om de treaba, dar as avea nevoie de un mentor in domeniu, cunosc destul de multe persoane cu acelasi model de camion, daca asta merge corect ar fi da niste idei, sunt sigur...
skycowboy@hotmail.com
merci
Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Ansamblu sistem Pantone pe camionul Mercedes 407D




de Flytox » 08/07/08, 19:58

Bună skycowboy
skycowboy a scris:As dori sa stiu daca este cineva care sa ma ajute sa instalez sistemul Pantone pe acest camion si sa vad ce ofera, poate acesta ar putea fi un exemplu pentru altii

Dacă ați citit un minim despre subiectul Gillier Pantome despre asta forum , trebuie să aveți câteva idei despre cum să procedați și despre câteva alegeri tehnice (reactor, barbotator, generator de abur etc.). Depinde foarte mult de tine, de cunoștințele tale, de vehiculul tău, de bugetul tău, de timpul petrecut acolo etc... Atunci vor fi mulți oameni pe forum gata să te sfătuiască.

skycowboy a scris:daca cineva are chef sa incerce experimentul, sunt operational, sunt un pic om de treaba, dar as avea nevoie de un mentor in domeniu, cunosc destul de multe persoane cu acelasi model de camion, daca asta merge corect ar fi da niste idei, sunt sigur...

De fapt, este mai ușor cu mai mulți oameni. Pentru a vă ajuta, am avea nevoie de o descriere tehnică a motorului, chiar de fotografii, o diagramă a ceea ce proiectați pentru a putea face o citire constructivă a acestuia. etc...
A+ și bun venit în club. :P
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Injecția apei în motoare: ansambluri și experimente"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 147