Avisați ETAI RTA escrocheria e-RTA (Digital Automotive Technical Review)

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: ETAI RTA revizuiește înșelătoria e-RTA (Digital Automotive Technical Review)




de chatelot16 » 08/05/17, 19:12

acest subiect ar trebui să fie separat în 2

primul subiect este înșelătoria! vinde o versiune electronică sau imaginile lipsesc!

al doilea subiect este revizuirea recentei rta a cărei calitate este în scădere în opinia mea, dar care nu are nicio importanță pentru subiectul principal

ar fi necesar să separați subiectul 2 pentru a reveni în întregime la primul

dacă ar vinde un PDF RTA lizibil, toată lumea le-ar putea copia și distribui și nu ar mai vinde ... așa că inventează un mijloc de protecție împotriva copierii ... și dacă sistemul de protecție împotriva copierii are probleme, bug-ul este principiul mai bine să condamni un nevinovat decât să ratezi un vinovat ... bine cunoscut în IT: mai bine pentru sistemul de protecție anti-pirat pentru a preveni utilizarea normală a persoanei care a plătit decât pentru a lăsa o posibilitate de piratare
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: ETAI RTA revizuiește înșelătoria e-RTA (Digital Automotive Technical Review)




de Flytox » 08/05/17, 23:22

chatelot16 a scris:al doilea subiect este critica rta recentă a cărei calitate este în scădere în opinia mea


Cu siguranță, dar producătorii auto au mult de-a face cu asta.
În urmă cu câțiva ani, modelele de mașini au ieșit cu 2 modele de carburator, pompă de injecție, alternator, etrier de frână etc ... (istoricul fiabilității aprovizionării).
Acum putem găsi 8 modele de alternatoare pe o mașină recentă .... Aceasta ucide RTA (imposibil de gestionat) .... și piața de mâna a doua.
Asta mi-a explicat un interlop (nu cel din demonstrații : Mrgreen: ) este dorința producătorilor de a suprima piața de mâna a doua (Breaker-ul nu poate stoca 8 modele de alternator / mașină) .... de a promova concesionarea acestora și achiziționarea de noi (piese de schimb noi sau vehicul).
1 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: ETAI RTA revizuiește înșelătoria e-RTA (Digital Automotive Technical Review)




de chatelot16 » 09/05/17, 08:55

Sunt de acord că problema vine de la producătorii de mașini: din ce în ce mai complicat ... RTA care este un editor independent nu poate urma!

și de aceea ar trebui să adoptăm o lege care să oblige producătorul să furnizeze documentația corectă clientului
0 x
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68

Re: ETAI RTA revizuiește înșelătoria e-RTA (Digital Automotive Technical Review)




de pumnal pitt » 09/05/17, 11:22

nimic nu va merita acest amestec delicios de umor și precizie tehnică a lucrărilor lui John Muir despre „cum să-ți păstrezi Volkswagen-ul în viață”
Îmi place de fiecare dată când îl deschid.
Din păcate, există doar pentru buburuze și derivate: T1, T2, T3 răcite cu aer.

Muir-Volkswagen-2.jpg

Muir-Volkswagen-3.jpg

Cum să păstrați VW în viață.png
1 x
Imagine
faceți clic pe semnătura mea
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: ETAI RTA revizuiește înșelătoria e-RTA (Digital Automotive Technical Review)




de Macro » 20/06/17, 11:56

Când văd lucruri de genul ăsta ... Îmi învinește părul ... Am în garaj o grămadă de RTA-uri vechi de mașini populare din anii 60 până în anii 80 ... pe care le-am strâns într-un garaj după faliment ... au chiar și câteva modele cu partea corpului ...

Când mă gândesc că pe site-ul daihatsu am luat manualul complet de atelier pentru 4x4-ul meu în engleză la zero euro ...

Christophe ... Depune o reclamație și anulează plata vizei ... Este prea târziu pentru termenele de retragere ... aruncă o privire bună la T&C-urile lor ... Trebuie să existe o modalitate de a face ceva ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 69