Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? ”Sau„ Ce? Eficienţă? Limite? Legalitate?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Rajqawee » 23/07/21, 09:27

Să acceptăm să nu fim de acord atunci când se spune;) (Am 31 de ani, să ne amintim!)

Stilul meu de viață îmi aduce foarte puțin în locurile supuse permisului sanitar (cu excepția slujbei mele!), Deci nu este o pedeapsă mare.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Janic » 23/07/21, 09:28

abcon
daca esti sigur ca va trebui sa te vaccinezi oricum pentru a continua munca, ce rost are sa astepti?
și barjo care adaugă mai multe!
Dacă ești în închisoare și câțiva deținuți vor să te tragă și trebuie să fii oricum, ce te interesează să aștepți ca intervenția conducerii să o oprească? : Evil:
dacă un soț abuziv vrea să-și violeze soția și ea va trebui să plece oricum, care este interesul său să aștepte intervenția poliției pentru a-l opri? : Evil:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 09:38

Rajqawee a scris:Să acceptăm să nu fim de acord atunci când se spune;) (Am 31 de ani, să ne amintim!)

Stilul meu de viață îmi aduce foarte puțin în locurile supuse permisului sanitar (cu excepția slujbei mele!), Deci nu este o pedeapsă mare.

fiica mea are cam vârsta ta, nu râde prea mult cu lungul ei covid. Nu cunosc pe nimeni care să sufere de simptome îndelungate ale vaccinurilor (trebuie să existe desigur, chiar și decese, dar nu cunosc niciunul). Covidul lung la vârsta ta, pe de altă parte, este încă destul de comun. Deci, cred că o analiză rațională a raportului beneficiu / risc rămâne în favoarea vaccinului, chiar și la vârsta dvs. și chiar fără a lua în considerare „foarte puține cazuri” în care ar putea simplifica viața de zi cu zi.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 09:41

Janic a scris:abcon
daca esti sigur ca va trebui sa te vaccinezi oricum pentru a continua munca, ce rost are sa astepti?
și barjo care adaugă mai multe!
Dacă ești în închisoare și câțiva deținuți vor să te tragă și trebuie să fii oricum, ce te interesează să aștepți ca intervenția conducerii să o oprească? : Evil:
dacă un soț abuziv vrea să-și violeze soția și ea va trebui să plece oricum, care este interesul său să aștepte intervenția poliției pentru a-l opri? : Evil:

exact asta am spus: poziția sa este justificată „Dacă sperați să nu trebuie să o faceți și sunteți convins că beneficiul este mai mic decât riscul”, ceea ce este cazul exemplelor pe care le dați (bine pentru primul caz, pentru că, pentru al doilea, soțul violent nu are, în mod evident, niciun interes personal în așteptarea poliției, exact - exemplul tău arată opusul a ceea ce vrei să spui. Dar am observat deja că de multe ori te prinzi în covor când începe să vrei să raționezi, deci este mai bine pentru tine să nu încerci să faci asta).
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Janic » 23/07/21, 09:58

abcon
exact asta am spus: poziția sa este justificată „Dacă sperați să nu trebuie să o faceți și sunteți convins că beneficiul este mai mic decât riscul”, ceea ce este cazul exemplelor pe care le dați (bine pentru primul caz, pentru că pentru al doilea, soțul violent nu are în mod evident niciun interes personal în așteptarea poliției, tocmai - exemplul tău arată opusul a ceea ce vrei să spui.
și bozo care își propune să manipuleze textele. Vă reamintesc că reflecția mea o urmează pe cea venită din intervenția dumneavoastră:
daca esti sigur ca va trebui sa te vaccinezi oricum pentru a continua munca, ce rost are sa astepti?
și nu următoarea ta captură. inclusiv citarea completă;
deoarece, nevaccinat, provoacă dificultăți suplimentare în viața de zi cu zi, deci, dacă sunteți sigur că trebuie să o faceți, nu este benefic să așteptați. Dacă sperați că nu trebuie și sunteți convins că beneficiul este mai mic decât riscul, atunci da, este justificat să așteptați ( după părerea mea, vă înșelați asupra acestor două puncte, dar eroarea este umană).
ca să faci greșeli sau trebuie să spun minciuni, le aliniezi permanent!

Pentru exemplele în cauză, primul și al doilea arată că, în fața violenței (în acest caz a vaccinării împotriva voinței indivizilor), indiferent dacă este vorba de un director de închisoare sau de poliție, reprezentând autoritatea finală, acest lucru nu este " nu evita abuzurile în timp ce aștepți această ultimă soluție, dar a te ruga să gândești inteligent este evident prea mult de cerut de la tine
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Adrien (ex-nico239) » 23/07/21, 10:24

Vaccinatul trebuie să poarte masca pentru a evita contaminarea nevaccinată ... originală

Informații suplimentare pentru o postare anterioară.
Persoanele vaccinate infectează pe toată lumea

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Adrien (ex-nico239) » 23/07/21, 10:30

Fii sigur că acest lucru este adevărat pe teren

https://www.reuters.com/world/asia-paci ... 021-07-23/
0 x
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Rajqawee » 23/07/21, 10:36

ABC2019 a scris:
Rajqawee a scris:Să acceptăm să nu fim de acord atunci când se spune;) (Am 31 de ani, să ne amintim!)

Stilul meu de viață îmi aduce foarte puțin în locurile supuse permisului sanitar (cu excepția slujbei mele!), Deci nu este o pedeapsă mare.

fiica mea are cam vârsta ta, nu râde prea mult cu lungul ei covid. Nu cunosc pe nimeni care să sufere de simptome îndelungate ale vaccinurilor (trebuie să existe desigur, chiar și decese, dar nu cunosc niciunul). Covidul lung la vârsta ta, pe de altă parte, este încă destul de comun. Deci, cred că o analiză rațională a raportului beneficiu / risc rămâne în favoarea vaccinului, chiar și la vârsta dvs. și chiar fără a lua în considerare „foarte puține cazuri” în care ar putea simplifica viața de zi cu zi.


Îmi pare rău pentru fiica ta. Lungul covid este surprinzător de slab acoperit în statistici oficiale, slab urmărit și slab listat. Vedem un pic din toate și definițiile sale opuse și mai mult sau mai puțin diferite.
Cu toate acestea, vorbim despre aproximativ 10% din cazurile pozitive care ar prezenta un covid lung. Asta face, aproximativ, 500 / 000 de persoane în Franța (având în vedere cazurile pozitive cumulative ...), sau aproximativ 550% din șansele de a avea un covid lung (luând întreaga populație franceză, fără ele. Mai puțin de 000 ani care par să nu aibă aceste covide lungi). Prin urmare, întrebarea este să ne protejăm (cât de eficient?) De un risc (cum judecăm impactul acestuia?) De aproximativ 1%.

Prin urmare, o viziune personală. Rețineți că vaccinul pare să reducă simptomele unui covid lung: ne veți spune despre fiica dumneavoastră?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Obamot » 23/07/21, 11:40

Totul depinde de starea ta generală, de predispozițiile tale ... de stilul tău de viață, de aportul tău de alimente și de medicul tău!
Cel mai greu în aceste zile este totuși să găsești un medic bun! Cine ți-ar face un biocheck complet și ar ști cum să-l interpreteze!
Spun asta în măsura în care avem un vaccin adevărat precum Sinopharm și recunosc că este disponibil de la noi.
Nu este cazul.
Pentru cei care nu au avut gripă în ultimii douăzeci de ani ... Care ar fi nevoia de a fi injectat? Nu văd niciunul!
Dacă aș fi atât de neliniștit încât nu aș putea să nu mă vaccinez pentru a-mi potoli anxietățile, aș merge să mă vaccinez în Sinopharm (cel mai mic rău) în cea mai apropiată țară. Și păcat dacă nu este autorizat, aș fi în același stadiu cu cel nevaccinat, dar cel puțin aș fi vaccinat cu un vaccin cu un spectru mult mai larg de variante și nu aș avea genul lor ignominios. venele ca un cobai, deoarece abordarea sanitară / științifică corectă ar dori să așteptăm până la sfârșitul testelor! Dacă nu suntem de acord să o facem "pentru Stiinta”Și asumându-și pe deplin riscurile. Covid-lung bla-bla-bla sau nu.
Acesta este târgul vitelor, câți oameni vor fi vaccinați pe deplin conștienți de faptul că acesta este un experiment genetic fără precedent, niciodată încercat în istoria umanității și pe care toată lumea îl ignoră efectele potențiale pe termen mediu și lung.

ABC2019 a scris:
Rajqawee a scris:Să acceptăm să nu fim de acord atunci când se spune;) (Am 31 de ani, să ne amintim!)

Stilul meu de viață îmi aduce foarte puțin în locurile supuse permisului sanitar (cu excepția slujbei mele!), Deci nu este o pedeapsă mare.

fiica mea are cam vârsta ta, nu râde prea mult cu lungul ei covid. Nu cunosc pe nimeni care să sufere de simptome îndelungate ale vaccinurilor (trebuie să existe desigur, chiar și decese, dar nu cunosc niciunul). Covidul lung la vârsta ta, pe de altă parte, este încă destul de comun. Deci, cred că o analiză rațională a raportului beneficiu / risc rămâne în favoarea vaccinului, chiar și la vârsta dvs. și chiar fără a lua în considerare „foarte puține cazuri” în care ar putea simplifica viața de zi cu zi.

: Arrowd: : Arrowd: : Arrowl: : Arrowl:

ABC2019 a scris:nu este că știu totul despre toate, este că evit să mă exprim într-un mod peremptoriu asupra unor subiecte pe care nu le controlez, asta e tot.
Ei bine, atunci fă-o! Asta e tot.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Remundo » 23/07/21, 12:30

ABC2019 a scris:
Rajqawee a scris:Încă lucrez la spital - fără a oferi îngrijire - și aștept întotdeauna cât mai mult posibil ca procesul democratic să se desfășoare înainte de a fi vaccinat. Deja, pentru că altfel nu mai cred în statul de drept (și hei, din moment ce convingerile mele mă fac să lucrez pentru stat, asta mă deranjează puțin!) Și apoi pentru că cred că am putea avea surprize pe măsură ce mergem :)

Uite, o mică părere de la cineva interesat...

daca esti sigur ca va trebui sa te vaccinezi oricum pentru a continua munca, ce rost are sa astepti?

la fel ca în situația de sodomie uscată.
3 x
Imagine

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 313