Coronavirus pandemic COVID-19: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79328
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 16/01/22, 16:45

sicetaitsimple a scris:
Christophe a scris:Mai simplu, ai o problemă cu zoom-ul pe scalele de timp sau ce?


Eu nu cred acest lucru.


Setați parametrii cu...
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9805
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de sicetaitsimple » 16/01/22, 16:51

Christophe a scris:Setați parametrii cu...


Ce parametri? Există legenda, abscisele și ordonatele.
Dacă îți scapă ceva, e aici: https://ourworldindata.org/coronavirus/country/france
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79328
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 16/01/22, 17:00

Și atunci tu ești cel care plânge trișând? Tipe el pune parametrii!

Chiar ești un nenorocit!

Pe curba voastră putem observa o scădere între 9 și 10 ianuarie!
1 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9805
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de sicetaitsimple » 16/01/22, 17:02

Christophe a scris:Și atunci tu ești cel care plânge trișând? Tipe el pune parametrii!

Chiar ești un nenorocit!


Ce vrei ca parametri?
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9805
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de sicetaitsimple » 16/01/22, 17:24

sicetaitsimple a scris:
Christophe a scris:Nici nu stim pentru ce tara este CON!


Scuze, ți-am răspuns puțin repede la mesaj, ceea ce înseamnă că am înțeles ce ai scris, cu siguranță puțin repede.
Iată un parametru setat, vorbim despre Franța. Altceva?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79328
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 16/01/22, 17:52

Da, am văzut după ce Franța a fost notă la sfârșitul curbei de rău.

Deci setați scala de timp ca Guy și veți avea aceeași curbă ca el... bifați exact aceiași parametri și faceți o nouă captură globală..

esti cam grea...
1 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9805
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de sicetaitsimple » 16/01/22, 18:09

Christophe a scris:Deci setați scala de timp ca Guy și veți avea aceeași curbă ca el... bifați exact aceiași parametri și faceți o nouă captură globală..


Ei bine, nu, nici nu am de gând să încerc... Pentru că uneori mă gândesc puțin pentru mine și chiar dacă ar fi cazul (o eroare în OWID care ne-ar face să vedem o scădere a 350 până la 150 de decese zilnice în Franța în 5 zile la începutul lui ianuarie), ar fi făcut (și a făcut) înclinare imediat contrar a ceea ce se poate întâmpla în capul unui mare cicălitor.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79328
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 16/01/22, 18:11

Nici nu știu despre ce vorbești, dar diagnosticul meu a fost corect: ești un ticălos murdar! (nu vreau să verific și să-ți asume cu adevărat acuzațiile defăimătoare...)
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9805
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de sicetaitsimple » 16/01/22, 18:28

Christophe a scris:Nici nu știu despre ce vorbești, dar diagnosticul meu a fost corect: ești un ticălos murdar!


Recunosc că abnegația ta față de „specia ta protejată” este remarcabilă. Ei pot răspândi orice prostie (până atunci ar fi bine...) dar și orice dezinformare (acest caz particular al cornului pădurilor despre numărul deceselor de Covid la începutul lunii ianuarie) cu toată bunătatea ta. Ei bine, s-a lăsat noaptea, sper că le-ai încălzit în „Arca lui Christophe”?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79328
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 16/01/22, 18:32

Blah ...

Știi ce, îi retragi așa-zisa greșeală și o demonstrezi... cu capturile TA de ecran... e așa de greu?

:şoc: :şoc: :şoc:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Robob și oaspeții 402