Cercul de culturi ce credeți?

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 08/08/07, 10:32

Sincer, mi se pare destul de drăguț. Și nu este rău pentru mediu (doar pentru fermier)
Dar, de acum înainte, să credem că o civilizație a evoluat suficient pentru a traversa mii de ani lumină nu mai găsește altceva de făcut decât cercuri în câmpuri sau acronime „Weetabix Energy”, nu ar trebui să exagereze ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 08/08/07, 11:28

+1 cu Elephant sympa experimentul dvs. A2E

În caz contrar, în același subiect „delirant”, acest subiect ar trebui să facă multe râsete: https://www.econologie.com/forums/les-plans- ... t2185.html : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 09/08/07, 08:49

Christophe a scris:+1 cu Elephant sympa experimentul dvs. A2E

În caz contrar, în același subiect „delirant”, acest subiect ar trebui să facă multe râsete: https://www.econologie.com/forums/les-plans- ... t2185.html : Cheesy:

Da, frumos, dar, din păcate, acest experiment are o valoare științifică mică și din motive întemeiate:
1 °: compoziția solului meu și cea a culturii sunt diferite.
2 °: Nu cunosc varietatea de grâu sau martorul, astfel încât comparația nu poate fi făcută în condiții bune.
3 °: climatul culturilor și cel al experimentării sunt diferite.
4 °: precocitatea celor 2 regiuni cu aproape 3 săptămâni în avans acasă.
5 °: diferitele contribuții ale îngrășămintelor chimice, precum și fitosanitare și inexistente în experimentarea mea.

În concluzie, există atât de multe diferențe încât totul este destul de depășit! :|
0 x
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 09/08/07, 09:01

elefantul a scris:experiment interesant, dar totuși discutabil:

se poate presupune în mod legitim că urechile întinse au fost „iradiate” (indiferent de ce), dar urechile tale de control provin din același câmp și au fost recoltate într-o perioadă foarte scurtă de timp de la formarea cercului de recoltare?

când la obiectele vizibile pe fotografiile digitale, ai putea da un link?


Într-adevăr, Elefant! Experimentarea mea este discutabilă și în mai multe moduri, așa cum am explicat în mesajul anterior.

În ceea ce privește urechile martorului: da, provin din același complot și furate înainte de recoltare.

Pentru obiectele vizibile în culturi: consultați diferitele articole din excelenta revistă „Lumières Dans La Nuit” (LDLN) și pentru cei care o primesc :|
0 x
thomas430
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 03/04/11, 13:49




de thomas430 » 03/04/11, 16:44

Pentru cei interesați de subiect, iată un articol care rezumă destul de bine diferitele fenomene observate în cercurile de culturi: http://www.inexplicable.legtux.org/article.php?id=2. Este adevărat că există o mulțime de constatări destul de deranjante ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 03/04/11, 20:11

S-a dovedit că oamenii ar putea fi capabili de asta, dar doar pentru că sunt, nu înseamnă că făptașii nu sunt extratereștri. (pune ultimele două cuvinte în ordinea dorită ^^)

Va trebui să schimbe legile astfel încât „Daune materiale” se aplică străinilor. Și schimbați numele TPI, care ar deveni: „Curtea Penală Interplanetară” ^^

Cu o derogare pentru José Bové, astfel încât să poată tăia tot ce îi cântă : Cheesy:
0 x
thomas430
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 03/04/11, 13:49




de thomas430 » 03/04/11, 22:42

Este curat !! Îmi pot imagina că José Bové rade un cerc de culturi cu tractorul său, ar fi avertizat mass-media în prealabil, desigur;) Dacă acesta este cazul, americanii se distrează de sateliții lor !! :D Asa spun eu ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
pluesy
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 291
Înregistrare: 26/11/04, 22:39
Locul de amplasare: saint mor 88 vosges
x 1




de pluesy » 04/04/11, 10:07

waouuuu 3 ani dejas

o înregistrare post digging Cred că nu? în această onoare, cer extra-terestrei să facă un cerc de cultură ecologic bazat pe figura 3…. : Idee:
0 x

"Sunt doar două lucruri infinite, universul și prostia umană ... dar pentru univers, nu am absolută certitudine".
[Albert Einstein]
thomas430
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 03/04/11, 13:49




de thomas430 » 05/04/11, 21:49

Um, nu fusesem atentă. Ei bine, păcat dacă îi poate interesa pe cei care citesc.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 05/04/11, 21:54

Ei bine, îmi place când dezgropi topcis vechi!

N / A! : Cheesy:

Primul mesaj datează din august 1, sau 2006 ani și jumătate !!

pluesy a scris:pe baza numărului 3 .... : Idee:


Ce înseamnă?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 196