Nou care necesită cunoștințe noi

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Pontaj
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 20
Înregistrare: 31/03/17, 16:58

Nou care necesită cunoștințe noi




de Pontaj » 01/04/17, 17:06

bonjour,

Caut noi cunoștințe motivate pentru dezbateri de opinie.

Nu există ierarhie inutilă între confirmatori și amatori, nu asta sunt ceea ce caut eu ca mentalitate. Aroganța și narcisismul nu sunt de nici un folos.
Cunoașterea nu aparține nimănui (domeniu public și inginerie inversă), iar bunele maniere sunt valabile pentru toată lumea, chiar și pentru lucrătorii cu experiență.

Oamenii constructivi vor face asta destul de repede dacă este cazul.

Principiul neutralității vă permite să aveți o minte deschisă și, prin urmare, mai constructiv.

Aș dori să nu am nimic de dovedit că am dreptul să fiu respectat ca ființă umană dotată cu conștiință și cu potențialele capacități care rezultă din aceasta.

Sunt un handyman amator ... dar sunt un adult de 35 de ani.

Vino să scrii despre proiectele tale și despre speranțele pe care le ai în aceste proiecte, de ce ești motivat? Poți rămâne vag, prea multe detalii nu sunt neapărat cele mai bune pentru o discuție plăcută.

Continua :P

[atașament = 0] 141482-am-văzut-epoca-fierului-de-plumb-aici-ajunge.jpg [/ atașament]
jointes pièces
141482-am-văzut-fierul-de-plumb-de-plumb-aici-ajunge.jpg
141482-we-have-seen-lage-de-lage-de-lead-us-here-comes.jpg (78.85 KiB) Vizualizat de 4474 ori
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de moinsdewatt » 01/04/17, 20:42

Ah, și ce vrei să știi?
0 x
Pontaj
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 20
Înregistrare: 31/03/17, 16:58

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de Pontaj » 01/04/17, 20:48

a scris:Ah, și ce vrei să știi?


Proiecte ecologice și ideologiile lor? . .. uh Nu pretind că rezum totul într-un răspuns și nici nu am planificat în avans ceea ce este posibil sau nu.
0 x
lilian07
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de lilian07 » 02/04/17, 08:44

bonjour,
Problema cu această solicitare este gama sa de posibilități, câmpul este prea mare și, în plus, având în vedere sensibilitatea fiecăruia dintre participanții la fața locului, este aproape sigur că va ajunge într-un „troll”. Ceea ce căutați onorabil să evitați.

Pentru ca un subiect să nu se deplaseze, trebuie să fie pasionant afară aici, aveți „experți” și „entuziaști” în umila mea părere, cu excepția cazului în care vă simțiți capabili să definiți regulile și să aveți capacitățile ” tehnici „pentru a verifica dacă sunt respectate” ca „moderatori” ai unui site și din nou este aproape inutilă fără a închide subiectul discuției.

Cu toate acestea, mi se pare ideea atractivă și onorabilă.
Lilian
1 x
Pontaj
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 20
Înregistrare: 31/03/17, 16:58

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de Pontaj » 02/04/17, 22:11

lilian07 a scris:bonjour,
Problema cu această solicitare este gama sa de posibilități, câmpul este prea mare și, în plus, având în vedere sensibilitatea fiecăruia dintre participanții la fața locului, este aproape sigur că va ajunge într-un „troll”. Ceea ce căutați onorabil să evitați.

Pentru ca un subiect să nu se deplaseze, trebuie să fie pasionant afară aici, aveți „experți” și „entuziaști” în umila mea părere, cu excepția cazului în care vă simțiți capabili să definiți regulile și să aveți capacitățile ” tehnici „pentru a verifica dacă sunt respectate” ca „moderatori” ai unui site și din nou este aproape inutilă fără a închide subiectul discuției.

Cu toate acestea, mi se pare ideea atractivă și onorabilă.
Lilian


Ceea ce vreau să definesc este mai mult mentalitatea necesară decât subiectul în sine. Și, în plus, tehnica mult mai mult decât utilitatea sa este cea care îi interesează pe „experți” și „entuziaști” despre care vorbiți într-un mod complet diferit cu termenul „Troll”. Trollul este un subiect singur, se întâmplă chiar și atunci când nimic nu este tehnic .... utilizarea termenului francez ar fi deja mult mai constructivă. ... dar indiferent de termenul dat, este oricum o problemă chiar și pentru persoanele care îl denunță (prea arbitrar).

Ecologia include o capacitate de curiozitate? !

Subiectul ecologiei nu este atât de vast. Omenirea trebuie să producă energie cât mai bine posibil și să-și gestioneze consumul cât mai bine posibil. Există doar electricitate, petrol, gaz. Și energie regenerabilă ca soarele.

Ceea ce mă dezamăgește. Acesta este locul în care toată lumea este fericită când funcționează ... dimpotrivă, omul de știință se așteaptă la 100% întoarcere pentru Premiul Nobel. .... sau asemănător. ..

Este adevărat că sunt în căutarea unor cunoștințe capabile să nu pună recitări învățate pe de rost în cărți ... ci să rămână uman și să arate empatie. ... și prin extensie, capacitatea de a simula fără date criptate. Cred că o numim intuiție sau „bun simț”.

Din păcate lilian07 începi răspunzând, adaugi cuvinte precum „troll” și închizi discuția. În timp ce joc arbitrul cererii mele, în timp ce arbitrul trebuie să fie neutru. Nu parcă nu l-aș fi specificat scriind „principiul neutralității” .... dar nu oricum o faci : Evil:

Sunteți mai preocupat să ghiciți ce va face moderatorul cu ceea ce numiți eșecul anunțat decât cu viitorul ecologiei.
Chiar înainte de a mă înregistra știam foarte bine că găsirea de noi cunoștințe este imposibilă. Asta nu mă împiedică să risc, deoarece în ecologie ar trebui să știi cum să nu mai gândești în capital / risc.
Da, am o ortografie dezgustătoare : Evil:
0 x
Pontaj
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 20
Înregistrare: 31/03/17, 16:58

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de Pontaj » 03/04/17, 13:35

O carte care mi se pare interesantă la Fnac.

El explică bine la ce mă refer.

Cartea „BULLES TECHNOLOGIQUES” de Catherine Larrère și Raphaël Larrière.


L-am răsfoit timp de 5 minute fără să-l cumpăr :P
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de moinsdewatt » 03/04/17, 22:06

Este povestea unui tip, vrea să vorbească cu cineva, dar nu știe ce.

Imagine
0 x
Pontaj
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 20
Înregistrare: 31/03/17, 16:58

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de Pontaj » 03/04/17, 22:45

a scris:Este povestea unui tip, vrea să vorbească cu cineva, dar nu știe ce.


Trebuie doar să știți cum să citiți un titlu și doriți să păstrați legătura pe Gmail.

Dar ipocrizia cu o fotografie a pisicii este mult mai ușoară pentru unii oameni decât să riște că există un fond constructiv real.


Este în mare parte povestea unui tip care va rămâne de partea lui și va face lucruri pentru el însuși, lăsând în același timp pe ceilalți unde le place: în fața unui ecran, ascunzându-și personajele murdare în spatele unor subiecte mari, precum ecologie, politică, religie. În timp ce chiar și fără ele, ele sunt insuportabile. Să-i spunem „fatalitate voluntară” (paradox)
jointes pièces
10582225_702005716561808_230092401_n.jpg
10582225_702005716561808_230092401_n.jpg (27.46 KIO) Accesat 4387 ori
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de Ahmed » 03/04/17, 23:26

Luați în considerare că aterizați pe o forum (Bine ati venit! :P ) și că judeci pe cineva pe care nu-l cunoști ...? : Roll:
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Nou, care necesită cunoștințe noi




de Gaston » 04/04/17, 10:59

Fișa de timp a scris:pentru unii oameni este mult mai ușor decât să riște că există un subiect substanțial constructiv real.
Dacă doriți să construim, depinde de dvs. să definiți fundalul.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 246