Combinație Pantone + motorină + păcură?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
jonsmit
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 18/10/05, 14:26
Locul de amplasare: Regiunea Paris

Combinație Pantone + motorină + păcură?




de jonsmit » 24/10/05, 20:35

salut, după multe lecturi, aceasta este prima mea postare pe acest site.
A testat cineva asocierea unui reactor panton cu un motor diesel care funcționează cu motorină cu% uleiuri foarte mari sau chiar 100% uleiuri? este compatibil?
Am de gând să încerc afacerea cu o veche patrulă 3.3td 88 care va fi în funcțiune pentru foarte mulți ani, sper.
în ceea ce privește combustibilii, nici o problemă, recuperarea este filtrată în reguli.
În ceea ce privește construcția reactorului, am petrecut ore întregi trecând prin zeci de pagini, sunt indecis cu privire la dimensiunile, numărul de reactoare și ansamblul care trebuie să fie fiabil și durabil.
Accept toate sugestiile relevante documentate pentru auto-construcție. mulțumesc.
0 x
jonsmit
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 18/10/05, 14:26
Locul de amplasare: Regiunea Paris




de jonsmit » 05/11/05, 00:28

salut, citești, dar nimeni nu răspunde. milă. este mai degrabă în sensul unei abordări ecologice de a asocia combustibilii uleiuri cu pantomul sau spadul.
din fericire sunt în căutare, pentru informații: http://www.oliomobile.org/
0 x
toate în ulei în apă, în vânt, la soare, cu păsările mici
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 10/11/05, 20:34

hi
Nicio problemă, prietene, puiul meu și eu o facem de mai mulți kilometri : Lol: ; și bănuim că mulți vecini fac același lucru !!!! (pentru o lună recuperarea uleiului de friteuză uzat a devenit dificilă). :strigăt:
@+
ZAC
Ps: citește proza ​​lui André pe care o cunoaște și merge la cel mai simplu; vă stau la dispoziție pentru orice sfaturi!
0 x
jonsmit
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 18/10/05, 14:26
Locul de amplasare: Regiunea Paris

pantonizare 3.3td




de jonsmit » 14/11/05, 05:39

salut zac, multumesc pentru oferta ta. pentru recuperarea uleiului nu este ușor. Am impresia că au toate jetoanele pe care să le transmită uleiurile vechi pe lângă faptul că sunt sub contract. ce sugerezi pentru bestie? a +
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 14/11/05, 15:34

salut
Nu vă cunosc moara, dar începeți simplu; un reactor și un carburator sau un burete metalic (nu fura cu un bule).
Respectați 2 puncte: cea mai fierbinte posibilă și o depresie bună (venturie sau supapă); nu vă faceți griji cu privire la restricțiile de admitere și evacuare.
@+
ZAC
0 x
jonsmit
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 18/10/05, 14:26
Locul de amplasare: Regiunea Paris

3.3 td patrulare din 1988 pentru a pantoniza




de jonsmit » 02/12/05, 13:51

salut, aceasta este o patrulă de 3.3 td din 1988. Nu sunt familiarizat cu acest motor. mașină nouă. pompa inj kiki copie de carbon a bosch-ului. rulează pe un amestec de ulei-motorină. a pantoniza.
0 x
GMX972
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 02/12/05, 14:59




de GMX972 » 02/12/05, 15:01

Buna dimineata tuturor !!!

În ceea ce mă privește, caut doar pe cineva care să-mi facă acest sistem penton. Mulțumesc că ai venit. Sunt în IDF. @ În curând
0 x
jonsmit
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 18/10/05, 14:26
Locul de amplasare: Regiunea Paris

Cheie în mână




de jonsmit » 03/12/05, 09:57

salut, caută pe site http://www.soleol.net/

dar este bine să-ți faci o idee personală. cordial.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 03/12/05, 17:25

Văd că site-ul garner instalează SPAD pe tractoare; Același lucru este valabil și pentru kiturile de mașini pe care le vinde :?:
Pentru că, potrivit webmasterului econologiei și al unui antrenor pe care l-am întâlnit în aceste zile, SPAD nu este potrivit pentru mașini.
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 03/12/05, 20:13

Acest kit auto nu este un Spad, motorul și clocotul sunt separate (motorul din evacuare și clocotul sub capotă).
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 158