Cerere de informatie

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
renault fuego
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 25/10/05, 15:16




de renault fuego » 25/10/05, 18:47

Bonjour à tous
si va multumesc anticipat pentru pretiosul vostru ajutor !!

Aș dori să am detalii referitoare la:


- spargerea reactorului?
- fixarea tijei de oțel situată în interiorul reactorului?
- prezența sau nu a două rezervoare: unul pentru apă și unul pentru combustibil (motorină)?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Hoëdic
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 18/12/04, 16:10




de Hoëdic » 25/10/05, 19:19

hi,

Trebuie doar să citiți site-ul quanthomme pentru a avea aceste informații.
Lectură plăcută.

Hoedic
0 x
renault fuego
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 25/10/05, 15:16




de renault fuego » 25/10/05, 20:00

Din păcate, după ore de rătăcire webistică, nu am putut găsi un reactor la tubul meu.
Vin să te întreb pentru că am nevoie de ajutor.
Vă mulțumesc din nou pentru viitoarele dvs. informații valoroase.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
rezut
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 191
Înregistrare: 01/12/04, 14:58
Locul de amplasare: chalon pe saone
x 2




de rezut » 26/10/05, 13:40

bonjour

Ne pare rău, dar nu este după navigarea pe forum timp de 2 ore, veți găsi răspunsurile dvs.
mi-au trebuit 2 luni de căutări pentru a ajunge să sap sistemul și să încep să fac al meu
faceți-vă cercetările cu privire la quanthomme și pe acest site reveniți să puneți întrebări când începeți
dacă te uiți bine vei vedea că toți cei care au avut amabilitatea să răspundă la noi nu mai apar pentru că sunt întotdeauna aceleași întrebări în timp ce răspunsurile sunt date oriunde trebuie doar să cauți
;) îmi pare rău dacă o iei rău ești nou, dar repet, este întotdeauna aceleași întrebări și trebuie doar să cauți puțin


rezut
0 x
Manager
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 05/09/05, 14:09




de Manager » 26/10/05, 13:58

o mică adresă care nu mănâncă pâine, îți vei găsi fericirea aici ...

http://quanthomme.free.fr/pantone/PageM_David.htm
0 x
Manager
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 05/09/05, 14:09




de Manager » 26/10/05, 14:30

Scuzati-ma rezut... în acest proiect este necesar să arătăm o solidaritate puternică cu orice test ...
nu vom fi ajutați de nimeni (mă gândesc la guvern) ...

trebuie să fim solizi, persistenți, liberi și uniți ...

acest proiect este mai mult decât un sistem mecanic, este un spirit întreg ...

este lipsit depuneți eforturi pentru independența energetică individuală
pentru binele colectiv
...

ceea ce este puternic este că a contribuit la îmbunătățirea sa ... schimbul de informații ...
arată că funcționează pentru familie, prieteni ... se simte bine și întărește spiritul de grup ...

Câștigăm bani și fericire nu consumând ... sau depunând un drept de autor ... ci consumând mai puțin ... fiind mai liberi ...

Dacă ar fi să aleg între a fi miliardar, dar a face overbooking toată ziua, stresat ... fără viață pentru că întotdeauna la programare ... unde
având casa mea deconectată de la EDF ... mașina mea consumă minimum ... și lucrez doar pentru a mă hrăni ... o jumătate de normă ar trebui să fie suficientă ... atunci aș putea să mă dedic familiei și celorlalți și aș fi cel mai fericit dintre bărbați ...

chestia asta cu "Pantone" și celelalte sisteme (colector de apă de ploaie ... bug-ul este o prostie să faci un rezervor și să-l așezi sub un acoperiș ...) ... ei bine o voi face și fă-i pe alții să vrea ...

Pantone conectează o mulțime de oameni... cel mai bun lucru ar fi ca lumea să se trezească mai mult și, de asemenea, să se echipeze cu un colector de apă de ploaie (un rezervor simplu) ... cu un panou solar thermique și non-voltaic (de casă - este prea prost, dar vă aduce până la 40% din necesarul de apă caldă)

nu cumpărați aceste sisteme în comerț ... este prea scump ... să o faceți singur este mult mai economic și mai distractiv ... mai mult pentru panoul solar termic ... chiar dacă materialele " angajații „house” nu garantează aceeași producție ca cei comercializați ... este în regulă, trebuie doar să măriți suprafața ... pentru cei care doresc să învețe serios în timp ce se distrează http://www.sebasol.ch /

Adăugați la aceasta o mică turbină eoliană de 1m în diametru (de casă de ce nu) și baterii ... tot e prost ... dar iată ... dacă un sistem nu este suficient ... întregul ... .

si nu-mi spune ca nu se poate !!! : furios:

Pantone este bun ... adăugând acestui entuziasm și alte modalități de a consuma mai puțin este chiar mai bine ...
0 x
popaul
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 55
Înregistrare: 16/10/05, 17:48
Locul de amplasare: La nord de Lyon> Villefranche




de popaul » 26/10/05, 14:42

Sunt de acord cu dvs. Manager: rolleyes:
0 x
Manager
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 05/09/05, 14:09




de Manager » 26/10/05, 15:04

îmi doresc să găsești pe cineva din apropierea ta care a configurat sistemul

injecție-motor-apă-pantonă /
0 x
titus02
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 18/10/05, 18:56
Locul de amplasare: Aisne




de titus02 » 26/10/05, 17:53

salut

Cred că ne gândim din ce în ce mai mult (și acționăm) ca manager!

Am avut deja ocazia să o spun în alte scrisori, dar cred că am ajuns la un punct de
tehnologia sau omul obișnuit poate obține suficientă energie.
Evident, trebuie să o poți face, adică să ai o casă personală și mai degrabă rurală.
Dificil să vă rulați generatorul în HLM, recuperarea apei de ploaie să nu vorbim despre asta.

După ce am plătit, ca toți ceilalți, contribuția mea la furnizorii de energie și apă pe care o iau în considerare
o întoarcere în mediul rural (în cazul meu este de 10 km) unde alegerea energiei este încă permisă.
Aș vrea chiar să găsesc un troglodit pe care să-l dezvolt.
Nu, nu intenționez să cresc capre sau să fac brânză, voi continua
să lucrez ca și până acum și voi continua să mă bucur de cele mai bune timpuri și de tehnologia sa
.... dar nu cu toată tehnologia sa cu ochii închiși.
pa
0 x
Prefer un con care functioneaza doar trei scaune intelectuale (multumesc Audiart).
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 26/10/05, 20:10

salut
pentru energie o face bine, dar blochez berile și tutunul.
Hameiul meu nu vrea să germineze și tutunul meu este infumabil. :(
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 71