Doparea cu apă la ora 2

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12

Doparea cu apă la ora 2




de abyssin3 » 18/02/08, 14:45

După o scurtă căutare, am observat că numărul de 2 ori dopat cu apă nu este mare. Prin 2 timpi mă refer la alte vehicule decât cositoarele. A încercat cineva o mafie sau ceva de genul asta? (Mi se pare că PITMIX încercase fără rezultate)
Și dacă da, este importantă economia? idem pentru pescuitul cu motor, poluare?
Dopajul cu apă este în general mai delicat la benzinele, dar cu 2 timpi (care poluează ...) ar putea fi mai interesant.

Dacă cineva are feedback ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 18/02/08, 22:44

Buna ziua Abyssin3

Am acest proiect în cutii de 1 an, dar nu am timp în plus față de mașina mea ... Există o dificultate notorie, dacă gazele de admisie și aburul trec prin motorul scăzut, acestea au acces la arborele cotit, rulmenții acestuia și acele bielei.

Durata de viață a rulmenților este foarte mică atunci când iau chiar și puțină apă. Cei care au făcut Kart în ploaie ar trebui să știe asta .... : Mrgreen:

Mi se pare că vaporii nu ar trebui să ajungă cu motorul inferior, poate fi direct la nivelul unui transfer specializat?
A+
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 90