France Agricole: scrisoare despre dopajul pantonei

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

France Agricole: scrisoare despre dopajul pantonei




de Christophe » 23/02/07, 14:07

Un e-mail septic distribuit în Agricultura Franței:

Imagine

Toți cei care au lucrat puțin cu dopajul știu că există rezultate bune ...

Ce fac producătorii de motoare? : Mrgreen:
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 23/02/07, 15:21

bonjour,

Are dreptate într-un singur loc, nu am văzut niciodată o creștere a vitezei cu doparea apei și că prea multă apă face apelul motorului
acest lucru este valabil pentru un motor pe benzină, dar pe un motor diesel trebuie să i se dea o doză pentru a-l face să apeleze, aș spune chiar ceea ce devine lichid la ieșirea reactorului.
S-ar putea ca unii fitters sau să introducă fluturii sau supapele la bordul pantonului să deschidă aerul, ceea ce face ca motorul să urce în viteză, sau ceva similar, să urce în viteza unui motor fără tractorul de încărcare oprește motorul gol, nu vrei să spui nimic ... și nu ne învață nimic ..

Pe de altă parte, că nu există nicio economie, pentru că nu știe să-și măsoare apa în motorul său, dacă ar fi luat puțin informații și ar fi făcut mai multe teste, ar fi înțeles repede că acest lucru Nu se bea cât mai multă apă pentru a obține rezultate, dimpotrivă, prea multă apă poate duce la un consum excesiv.
Repet toate testele din nou, face ca tractorul să rămână nemișcat la ralanti sau în modul fără încărcare nu înseamnă nimic ...

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 24/02/07, 11:26

să rezum și dacă am înțeles corect:

un panton este eficient în sarcină

Christophe, poate ar trebui să trimiți un e-mail către această Franță Agricolă ...
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 24/02/07, 11:29

Un e-mail, ce pot face? Trebuie doar să vină să se educe aici ... jurnaliști.

Și atunci sunt suficienți economiști pentru a o face prea bine? În plus, nu am mai multă credibilitate decât un vânzător de spad ...
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 24/02/07, 16:27

bonjour
Un e-mail, ce pot face? Trebuie doar să vină să se educe aici ... jurnaliști
.


Mult noroc! jurnaliștii nu vor să se educe în funcționarea a ceea ce văd, ceea ce îi interesează este articolul are senzație ca un (motor cu apă)
Locul de muncă al acestora este direct legat de vânzarea de ziare
restul este puțin interesant pentru ei, chiar și că ai pregătit un articol și că ar face 100 de fotografii, este în câteva rânduri și cu o singură imagine pe care a făcut-o noul serat.
Și spuneți-mi ce interesează cui pantalonii?
consuma putina apa intr-un motor ce face?
reduce poluarea (aceasta afectează o mulțime de oameni, dar cu condiția să nu coste mult și să nu perturbe obiceiurile consumatorilor
Acest lucru economisește 25% din combustibil, partidului major nu îi pasă
Da, dacă putem economisi 25% sau 30% din combustibil, ne vom extinde ieșirile, vom călători în continuare.

Este foarte dificil să schimbi ceva în societate
Dacă este un mare producător de mașini care face un anunț, este în regulă ... dar noi, un alt om de mână mic, în afară de a ne preface că suntem brichetați (asta suntem noi și Mă simt bine ca un handyman vizionar), nu suntem credibili în acest mare echilibru ..
Veți observa că autorul articolului este cu siguranță mai credibil (etand inginer în construcții de motoare) doctor în mecanică ar fi fost mai greu.
noi atunci când facem un montaj este ceea ce specificăm pedigree-ul nostru (sudor, electrician sau cultivator) care este diferența? ce s-ar schimba asta la rezultatele adunării?
De ce să fii mereu în defensivă pentru a demonstra că funcționează, pentru mine este pur și simplu o pierdere de timp.

Și pentru a folosi cuvintele lui Camel, nu ați așteptat să le facă montaje care să funcționeze, va fi mai lung, asta este tot.

André
0 x
Avogadro
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 04/03/07, 11:29




de Avogadro » 04/03/07, 13:11

Mă interesează Pantomul din curiozitate.

În ziua în care va fi publicată o comparație standardizată (protocol de măsurare, certificare de banc, raport serios) cu aceeași mașină, profesioniștii vor fi interesați de Pantome.

Ar fi de asemenea util să efectuați aceste măsurători la fiecare 500h, de exemplu pe același tractor în timpul 5000h, pentru a vedea evoluția.
Această mașină ar avea o carte de întreținere care să măsoare și impactul (uzura pistonului, segmente, supape ...)

În ceea ce privește poluarea, nu există date cuantificate.
„Uită-te la diferența de culoare a filtrului” ... Nuclearul este alb ca zăpada și totuși ...


În ceea ce privește consumul, ditto trebuie să fie indicate condițiile de muncă ...

Și după cum specifică acest articol, toate rezultatele oficiale sunt negative, deci nu este nevoie să se laude cu câștigul în consum: un motor mai puțin puternic consumă mai puțin

Iată un exemplu de comparație profesională:

http://www.fat.admin.ch/f/veran/praes/2001/sl4ef.pdf

Sunt de bună voie incisiv, dar se datorează faptului că încă mai cred în asta
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 04/03/07, 19:47

avogadro a scris:Mă interesează Pantomul din curiozitate.

În ziua în care va fi publicată o comparație standardizată (protocol de măsurare, certificare de banc, raport serios) cu aceeași mașină, profesioniștii vor fi interesați de Pantome.


Bună prieten portughez

Montați un panton pe un tractor (vă pot oferi toate informațiile necesare) și faceți testele.

După ce revine să ne vadă.

producătorii au testat probabil cifrele mult timp; dar nu sunt încorporate politic : Evil:

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Avogadro
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 04/03/07, 11:29




de Avogadro » 05/03/07, 08:10

De fapt, motorul tău pantom este pur și simplu un plus de apă la motor.

Și că funcționează, foarte probabil: este cunoscut de antici.

Cu toate acestea, există un dezavantaj, această adăugare de apă care creează micro-explozii împotriva pereților chiulasei afectează grav viața motorului.

Este posibil să se fi aplicat viitoarelor mașini de unică folosință din China și Coreea (<100000 km)

Mi-ar plăcea să încerc, dar trebuie să găsesc un motor (și un diesel industrial, dacă este posibil, pe care am marcaje).
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 05/03/07, 10:17

salut, imi pare rau sa te contrazic, dar sambata trecuta am vazut noul kia un model garantat la 7 ani / 150km si altul la 000 ani km nelimitat :şoc: , vânzătorul mi-a spus că în America au fost garantate 10 ani :şoc: , atunci de unică folosință aziatică este doar o legendă !! Cunosc mai multe persoane care au francezi cu defecțiuni electronice, silențiul de punte spate s-a schimbat la 60km (laguna)
asa ca pentru francezii de unica folosinta mergeti direct !!! fără a face obiecte de poluare, proiectul Bay Bay este acela de a promova produsele reparabile, ceea ce ar fi cel mai economic.

pentru a reveni la aceste superbe kia, garantate ca nu s-a văzut niciodată, cine știe un constructor la fel de bine ??
Nu sunt acționar : Lol:
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 05/03/07, 10:19

kia : Arrow: Coreea
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 190