plan

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
spirit
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 11/10/05, 01:36




de spirit » 11/10/05, 01:41

bonjour,

Caut unul sau mai multe planuri detaliate ale sistemului de procesare geet mai mulți combustibili geet

dacă știți un link, mi-l puteți trimite.

planul pe care îl caut trebuie să-mi ofere detaliile complete ale diagramei de asamblare, cu descrierea pieselor necesare.

multumesc anticipat

A bientôt
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Hoëdic
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 18/12/04, 16:10




de Hoëdic » 11/10/05, 09:47

Vrei și 100 de bile și o cafea?

La nivelul unui plan care poate fi realizat în mod eficient la nivel mecanic, cu cotație funcțională și totul și totul, cu idei în plus despre prelucrare și funcționare, nu am găsit nimic și, în opinia mea, nu vom găsi nimic pentru bine și simplu motiv pentru care cei care știu să realizeze acest tip de planuri (din care fac parte) nu sunt legiuni și că, dacă o fac, va fi pentru ei chiar cu intenția fermă de a le vinde dacă le este oferită posibilitatea.
Așadar, mereu aceeași problemă pentru a lua legătura fără a fi prins de patrulă sau a risca o eliminare directă, așa cum s-a făcut de zeci de ani.
Foarte puțin pentru mine .........: ph34r:
Caut un mașinist capabil în colțul meu.
și, mai ales, un mod de a ne întâlni fără a stârni rahatul holului petrolier.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 11/10/05, 10:05

Ei bine, s-a decis că voi face o pagină cu planurile de bază ale ansamblului pe econo ... mai bine este de 2 ori decât ...

Pentru petroliere, ce ar trebui să spun?
0 x
skyfish
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 18
Înregistrare: 16/04/05, 23:24




de skyfish » 11/10/05, 11:42

bine link-uri există deja multe pe acest site, dar dacă nu ați găsit, începeți cu acest lucru:
http://quanthomme.free.fr/pantone/PageM_David.htm

o lectură bună

hoedic, sunt de acord puțin cu tine, nu l-am căutat bine pe domn, în sfârșit uleiul paranoic ... calmo, nu ești tu că caută, nici eu, mai mult ; este ulei !!!

ciao tutti
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 11/10/05, 12:20

nu, nu caută petrol, ci caută putere și bani, nu exact la fel <_
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 12/10/05, 06:34

Bună ziua, răspunde lui Deuch
Nu există un plan specific pentru un reactor, nu este universal ca
o lumânare și multe altele ..
Reactoarele sunt toate la fel, principiul de bază este întotdeauna același. Dimensiunile sunt destul de tolerabile atâta timp cât distanța cu tijă este de la 1 la 1,5 mm și câteva reguli de bază.
Prima problemă este că există (36) modele de ieșire de evacuare
pe toate tipurile de mașini și nu vorbesc despre spațiul devine dificil să găsești o bună porțiune de țeavă de eșapament pentru a adăposti un reactor.
Mă duc de fiecare dată când deschid o capotă (Ha! Un loc bun pentru un reactor.) Da, dar, bule, această vezică mare, sau ai putea să o pui? și conducta de ieșire a reactorului, unde mă duc în motor? în fața carburatorului sau după carburator? ambele modalități funcționează, dar fiecare necesită modificări și depinde de utilizarea vehiculului.
Deci, moralitatea va deveni dificil pentru o mașină să realizezi un model universal ca SPAD, care să se potrivească pe toate motoarele. cu excepția cazului în care producătorii îl furnizează pe desenul motorului, deoarece oferă un loc pentru a pune un alternator, acest lucru poate deveni universal. Aici am putea face un plan frumos cu măsuri.
Stați în fața motorului, examinați cea mai ușoară soluție de făcut și improvizați cu echipamentul disponibil. și du-te pentru asta. Puteți pune întotdeauna întrebări despre forum când puteți dezvolta un proiect ...

André
0 x
spirit
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 11/10/05, 01:36




de spirit » 12/10/05, 21:21

multumesc tuturor celor care mi-au raspuns

multumesc pentru tine si esti pentru explicatiile tale :D , mulțumesc ție și peștișor de mare pentru această legătură, dar deja mă duc :D

contra hoedic, cele 100 de bile și cafea le păstrezi și le pui acolo unde cred
m-am corectat, așa că rămâneți și acolo și veți vedea că va fi mai bine
nu este pentru că ești pe un forum că poți crede că ai voie: supărat:
0 x
elmire51
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 07/10/05, 11:21
Locul de amplasare: Angouleme (16)




de elmire51 » 21/10/05, 21:26

econologie a scris:Ei bine, s-a decis că voi face o pagină cu planurile de bază ale ansamblului pe econo ... mai bine este de 2 ori decât ...

Pentru petroliere, ce ar trebui să spun?

le veți spune doar că banii și puterea lor se bazează pe ceva care tinde să dispară, așa că el încearcă să îl salveze și că, întâmplător, poluează planeta noastră adorată pe care au trăit și ei ...
0 x
Dacă cineva locuiește lângă Angoulême (Charente), contactați-mă.
popaul
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 55
Înregistrare: 16/10/05, 17:48
Locul de amplasare: La nord de Lyon> Villefranche




de popaul » 21/10/05, 23:23

(Descopăr asta forum și te consider foarte agresiv față de noii sosiți)
Acestea fiind spuse, încep și eu și nu am înțeles cu adevărat lucrul cu cisternele
Este legal sau nu reactorul și sistemul pantone? te temi că petrolierele numai pentru puterea lor financiară? sau pentru că nu este într-adevăr totul legal și bine în standarde (fiscal în special)?
Vă mulțumim!
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 22/10/05, 02:01

Salut popaul
Bine ați venit pe site, nu știu ce vreți să spuneți prin agresivitate se poate datora răspunsurilor repetate la fiecare nou dacă citiți postările anterioare veți vedea că este aproape întotdeauna aceeași care repetă aceleași lucruri și uneori noi scaldat de vrăbii care știu foarte bine cum funcționează un panton, dar care vine (cener) cu întrebări bizare, ca nu de mult.
Acest lucru a spus că ai absolut dreptate că este nevoie de un tutorial de bază pentru începători, deși David în aceste pagini a lămurit deja terenul, dar, deoarece există mulți experimentatori care au adus diferite îmbunătățiri, există și cei care telefon de pe telefon forum și ceea ce nu aduce nimic din ceea ce fac. În cele din urmă, este nevoie de totul pentru a face o lume, noi alții încercăm să îmbunătățim sistemul panton, cu mijloacele noastre mici și cunoștințele noastre mici ... este nevoie de mult timp și asta cere pacientului.
Pentru cealaltă întrebare, companiile petroliere pe care nu le dau naibii atunci când au mai mult ulei pentru a ne furniza. și că ne-ar fi terminat să ne smulgă cu complicitatea bunului nostru guvern, va găsi ceva care să facă bani cu altceva, În Evul Mediu i-am taxat pe săraci cu sare și am plătit banii (al zecelea din activele noastre) și cu asta au făcut o revoluție, acum impozitează totul, și plătim 30 - 40% din salariul nostru din impozite și impozite și suntem foarte fericiți să alegem bunul nostru guvern ... impresia că ai ales ...
În ceea ce privește legalitatea călăriei cu apă, din nou aceasta este cea mai mică dintre preocupările mele, ceea ce cred, funcționarii guvernului minioniști (cei neelectați), ar fi mai buni vezi cum vine furtuna care vine, dacă va continua să raționeze în acest fel, vor intra în contact cu efectivul.
Dau un exemplu, este de neconceput că guvernul nu și-a scăzut impozitele pe combustibilul intern, ceea ce este o primă necesitate pentru iarnă, (cel puțin aici este necesar să încălzim) acest n nu este pentru mers, săracii vor fi primii care vor suferi.
Funcționarii noștri strălucitori au copiat sistemul tău o mână de dolari pentru cei care încălzesc cu combustibil și o majorare pentru cei care încălzesc electric. eu las subiectul j, va reveni în altă parte mai rece ...

André
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 118