Atenție credulul !!

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
neociril
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 13/09/05, 23:18




de neociril » 13/09/05, 23:31

Nu sunt un profesionist în domeniul chimiei și fizicii, dar puținul ke știu pe subiect mi-a permis să sar la toate explicațiile date!
Studenta de anul II da, dar nu prostie!
Nu știu dacă v-ați făcut cercetarea, dar ați observat că vorbim despre plasme ale disocierii moleculare a apei etc. de energie și disociat de apă este la fel! Căldura unui motor nu este suficientă! Departe de ea! Veți afla, de asemenea, că vorbește despre o bară iubită care trebuie direcționată datorită Nordului a 1-a oară când O folosim !! Ceva nebun! Complet utopic!
Toate aceste povești sunt o travestire! Dar recunosc că, dacă nu știm nimic despre asta, înghițim totul !!
Și dacă nu mă credeți, mergeți la această adresă:forum/index.php?showsujet=9429&st=40&#entry139750 'target =' _ blank '> Un om sănătos sau mai puțin !!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 13/09/05, 23:58

Sunt total de acord pentru plasme și nord pentru prima operație.

Există însă și alte explicații despre modul în care funcționează pantonul. Uitați-vă pe acest site și veți găsi mai multe credibilități, deci unul pe care îl propun, care pare coerent în funcție de pregătirea mea, teza pe care am apărat-o și cercetarea pe care am condus-o în timpul acestui oxidarea hidrocarburilor și rezultatele experimentatorilor de procese ...

Deci, experimental, pantonul funcționează și, teoretic, ar putea și ...
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79326
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11045




de Christophe » 14/09/05, 00:17

Da, să fim serioși și științifici (nu pot să nu o spun!)

Vă sfătuiesc (ca toate septicele) să citiți puțin diferitele pagini pe care le-am creat pe site în secțiunea „Proiectul Pantone”, în special:

https://www.econologie.com/les-principau ... -1314.html

https://www.econologie.com/analyse-des-t ... s-458.html

și, în sfârșit : https://www.econologie.com/a-propos-des- ... -1520.html

Și chiar în raportul meu: https://www.econologie.com/rapport-d-ing ... es-93.html

Nu vorbesc despre crearea plasmatică spontană ... Vorbesc doar despre ipoteze.
În cele din urmă, familia cu plasmă este mare, iar flacăra unei brichete este de asemenea o plasmă ...:P ..non?

Pe de altă parte, rezultatele depoluării (plasmă sau nu ...) sunt bune și bune: https://www.econologie.com/mesures-de-la ... s-321.html

( la o măsurătoare comparativă între aerul din ambient în garaj și gazele de eșapament, acestea din urmă sunt mai curate... cel puțin pe poluanții măsurați ...)
Dernière édition alin Christophe 22 / 01 / 11, 09: 27, editate 1 ori.
0 x
yahi
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 115
Înregistrare: 06/04/05, 19:48
Locul de amplasare: lângă Nantes (44)




de yahi » 14/09/05, 00:17

neociril a scris:da, dar nu prost!
Nu știu dacă v-ați făcut cercetarea, dar ați observat că vorbim despre plasme ale disocierii moleculare a apei etc. de energie și disociat de apă este la fel! Căldura unui motor nu este suficientă! Departe de ea! Veți afla, de asemenea, că vorbește despre o bară iubită care trebuie direcționată datorită Nordului a 1-a oară când „îl folosim !!

Warf! mă faci să tușești!

Sper că acest mesaj se adresează doar celor care fac pantone, deoarece pentru ceea ce se ocupă de plasmă, nimeni nu a dovedit că există în reactorul PMC!

și, de departe, nu este nevoie de energie ridicată pentru a crea o plasmă! În caz contrar, tuburile destul de neon, care există peste tot, deoarece energia foarte scăzută și cu energie redusă sunt încă plasme (la rece) vezi și ecranele cu plasmă !!!!!
fiți atenți la întoarcerea frazelor.
Dacă tratați plasme fierbinți, verificați energia electrică necesară pentru a ioniza bine și comparați-o cu energia termică eliberată! din nou, nu este nimic de văzut! Deoarece este nevoie de energie pentru a începe reacția, dar este mult mai mare decât energia de disociere.
Atenție, de asemenea, o reacție chimică, cum ar fi combustia (flacără), este, de asemenea, o plasmă sau mai exact este temperatura de recombinare în direcția preferențială de asociere a legăturilor chimice (cf. entalpia) nimic nu interzice a merge într-o în orice caz, este doar o problemă de temperatură și posibil catalizator de reacție.
Deci nu este neapărat nevoie de plasmă pentru a transforma un compus în altul, doar căldură! și dacă există endotermie, este bine că se întâmplă ceva!

cuvinte drăguțe care zboară, dar c bullshit

rahat! hei ho!
unii lucrează la ea de mult timp, așa că nu fiți prea apăsători!

în ceea ce privește magneții, va cere producătorii de mașini!
și veți vedea răspunsurile lor (oficiale și neoficiale) și nu are nicio relație între nord și sudul pământului, ci dintre poli ai magnetului! există specialiști în chestiile astea!
vă veți întâlni pe forum !

fa-ti timp pentru a te documenta corespunzator, si ca om de stiinta, nu este pentru ca nu intelegem din start ca exista neaparat o eroare, dar este posibil ca interlocutorul sa nu se exprime mod clar. Istoric al protocolului fără îndoială!

yahi
0 x
Când ni se va permite să nu mai folosim petrol?
Obiect gratuit!
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 14/09/05, 00:24

Bună răspuns la neociril
Dacă ați citit cu toții forum Ați vedea că noi, care facem voi, care încercăm să îmbunătățim pantalonii de pe motorul nostru, știm că poziția nord-sud
magnetismul tijei, plasma toată această jargon, pe care nu o putem simți, o lăsăm la știință, , când nici nu se crede disocierea apei. Știm, de asemenea, că am folosit mai multe motoare care, ajungem la economii de 25 până la 30% că este vizibil. Știm, de asemenea, că un motor pe benzină funcționează foarte bine cu motorină sau motorină fără autoaprindere, că un motor poate funcționa în circuit închis timp de 5 minute, asta este real.
Eu cred că cultivatorii sunt cei mai avansați în acest domeniu
sunt jos pe pământ Nu cred că poveștile misterioase îi interesează, Ceea ce îi interesează este cât de mult diesel vor economisi în anii lor.
Facem tot posibilul să creștem aceste cifre, iar suma mare de bani pe care o las pentru companiile mari, la vârsta avansată sunt pensionat dacă mă distrez în acest domeniu, nu este nici pentru bani, nici pentru glorie, și dacă nu merge, nu voi petrece ani întregi.
Nu amestecați limbajul inventatorului cu cei care le-au montat cu succes, cel puțin încercați-l.
Moralitate, fă un ansamblu pe un motor mic, durează o zi bună și verifică, după ce îți faci comentariile.
Poate că abilitățile tale nu îți permit să faci un lucru atât de simplu, băiatul meu tânăr a făcut primul montaj cu bucăți de țeavă care mi-a stârnit curiozitatea și de când sunt eu cel care continuă.
Îmi place critica atunci când este constructivă că să avansezi lucrurile.
André
0 x
măturător de stradă
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 14/09/05, 00:10
Locul de amplasare: montreuil




de măturător de stradă » 14/09/05, 02:10

: huh: salut și vă mulțumesc pentru contribuția dvs. André, precum și tuturor celorlalți ........................

Am descoperit pantone timp de 2 săptămâni și am văzut că totul citește aproape totul, am văzut raportul France 3 etc, specific faptul că am 27 de ani, că sunt informatician și chimist prin pregătire și handyman, și apoi de toate acestea și observațiile lui André cu care mă întreb să încep:

1) Pot rula pe motorină cu benzina mea super 5? este adevărat? LOL :D Aș dori să am mărturii ...!

2) faceți un ansamblu pe un motor mic care nu mă interesează și apoi cred că toate cositoarele cu ruperea au aterizat deja pe site-ul GEET ... LOL :D în plus, văd o mulțime de evoluții cu privire la motoarele diesel, în timp ce principiul și shema inițială au funcționat cu benzină ... atunci de ce nu văd nicio dovadă de adaptare a pantonei la mașinile pe benzină? <_

3) reducerea fierului de orice tip de motor este esențială în prezența aburului, la rece și chiar mai mult dacă este cald !! :( (curs chimie anul I chimie DUT), deci care este longevitatea reală a motoarelor pantonizate ?? și că cine a vorbit despre tratamentul ceramic al motorului se denunță! Niciodată n-am auzit de asta și google nu dă rezultate!

sunt proprietari de garaje in camera ???? după părerea mea, ei trebuie să râdă ...

personal vreau să-mi adaptez cutia automată R5 pe benzină cu acest sistem, dar există prea multe informații peste tot și există orice și orice ... cum găsim oameni care au testat-o ​​cu succes pe l esenta ???

ÎNCĂRCĂM SĂ VĂ SCURT metoda de fabricație / montaj și studiile mele, numele și numărul meu de telefon tuturor și tuturor, dacă funcționează cu adevărat, făcând haz de răufăcătorii enervanți care vor să ne liniștească: ph34r: (ca sifonul din Raportul France 3 și prietenul ei "inginerul" care refuză să-și dea numele și comuna lor la știri) LOL B)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 72
Înregistrare: 11/11/04, 22:25
Locul de amplasare: Bretania




de Adrien » 14/09/05, 02:17

Spui că ai citit totul și nu ai dat peste o singură mașină pe benzină ?? asta mă uimește!

deci du-te la o plimbare pe forum de partea experimentelor ...

Am dopaj de apă pe motorul meu pe benzină și funcționează și sunt departe de singur!
0 x
„Un om care știe să se facă fericit cu o simplă iluzie este infinit mai deștept decât cel care este disperat de realitate”. Alphonse Allais
Avatar de l'Utilisateur
Hoëdic
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 18/12/04, 16:10




de Hoëdic » 14/09/05, 07:56

Nu mă gândesc prea mult la disprețul rău al inițiatorului acestui lucru forum dacă este doar pentru un student de acest nivel, a fi atât de jalnic în materie de conjugare și exprimare este cu totul îngrijorător.

Un alt oficial privat de la TOTAL?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79326
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11045




de Christophe » 14/09/05, 09:57

3) reducerea fierului de orice tip de motor este esențială în prezența aburului, la rece și chiar mai mult dacă este cald !! :( (curs chimie anul I chimie DUT), deci care este longevitatea reală a motoarelor pantonizate ?? și că cine a vorbit despre tratamentul ceramic al motorului se denunță! Niciodată n-am auzit de asta și google nu dă rezultate!


Waww ai făcut o chimie DUT..Bravo ... dar nu știți că arderea unui litru de benzină (sau motorină) degajă aproximativ 1 kilogram de apă sub formă de vapori (și 2.3 de CO2 aproximativ)? Deci nu este micul surplus de apă la admisie care va schimba situația ... Motoarele se sparg mai repede pe vreme de ceață ...? Dimpotrivă ... toți camionierii îți vor spune că motoarele sunt mai eficiente!

sunt proprietari de garaje in camera ???? după părerea mea, ei trebuie să râdă ...


Olivier de la ZX a fost mecanic timp de 15 ani ... El râde mai ales de tehnologiile alese de producătorii noștri ... FAP-ul este o mică minune a scăpării gurii care constă în stocarea poluării pentru a-l scuipa mai bine apoi ...

Deci, înainte de a da lecții despre un subiect pe care nu îl cunoaștem, faceți și echilibrul de masă al ecuațiilor de combustie ... dacă nu reușiți, există soluția pe site ....
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79326
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11045




de Christophe » 14/09/05, 10:01

scavenger a scris:deci de ce nu văd nicio dovadă de adaptare a pantonei la mașinile pe benzină?

Așa că mergeți să vedeți esența renault express din 1986 pe site-ul http://www.quanthomme.org .... mărturia datează „chiar” din 2002 ... Încă o dată vorbiți foarte repede ....
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 190