Gata, au vorbit despre asta!

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
coyote2
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 15/10/05, 13:38




de coyote2 » 15/10/05, 13:46

La France 2, în ziarul de la prânz, au vorbit despre reactorul Pantone. Au prezentat un fermier cu tractorul său și un automobilist folosind procesul. Potrivit acestora, instalarea unui reactor pantone pe o mașină ar costa 1000 de euro. Se așteaptă ca prețurile să scadă odată cu producția de cantități mari de truse ușor de instalat.

De asemenea, au vorbit despre Jacques Pochon, care va organiza cursuri de instruire pe reactorul panton. Are cineva informații despre el: telefon sau e-mail, informații despre stagii ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
krissg29
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 80
Înregistrare: 07/11/04, 21:26
Locul de amplasare: centrul de Finistere
x 2




de krissg29 » 15/10/05, 17:28

El a fost la Mur-de-Bretagne acum o lună pentru a-și prezenta R1 dopat cu apă.
Știu doar că este un fermier local.

De asemenea, am văzut doar sfârșitul raportului. A înregistrat-o cineva?
0 x
Nu confunda inginerul și ingenioasa
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 15/10/05, 17:34

R25-ul său nu pare să funcționeze, el este un artist contra potrivit APTE ... dar, deoarece aceste 2 entități sunt concurenți, este dificil să-ți formezi o opinie obiectivă ...

Vom încerca să recuperăm acest raport (încă unul care dezinformează?)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 15/10/05, 18:36

Am văzut raportul pe site-ul france2.fr ( http://jt.france2.fr/13h/13h_index_semaine.php3?jt=0 avans în jur de 2 de minute aproximativ)

Nu este rău, există chiar și o imagine foarte frumoasă generată de computer (chiar dacă discutabilă din punct de vedere științific), cităm „reactorul panton”. Cred că acesta este cel mai imparțial raport care a fost difuzat în timpul unei știri ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 16/10/05, 13:45

https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=1961 voila :) Mulțumesc loxo :)

Vine și videoclipul HVB ​​al lui TF1 :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 16/10/05, 14:29

Vă rugăm să puneți toate acestea online și descărcabile, deoarece le permite celor care nu l-au văzut să vadă rapoartele și ...

să le arătăm asta celor din prietenii noștri care nu sunt convinși. Diseminarea informațiilor face acest lucru mai probabil în ochii lor. Puterea ciudată a micului luminator ...
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
elmire51
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 07/10/05, 11:21
Locul de amplasare: Angouleme (16)




de elmire51 » 21/10/05, 21:21

Din moment ce au raportat despre sistemul pantone, este o nebunie câți oameni încep să-mi vorbească despre asta când înainte au știut că mă interesează, dar nu au încercat să afle mai multe ...
0 x
Dacă cineva locuiește lângă Angoulême (Charente), contactați-mă.

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 76