GV în sticla mai caldă, influența Lunii Soare ... credibil?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
săpt
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 17/10/09, 18:42

GV în sticla mai caldă, influența Lunii Soare ... credibil?




de săpt » 17/10/09, 18:54

Bună dimineața tuturor!
Nou pe acest super forum, Aș dori mai întâi să vă mulțumesc tuturor pentru ajutorul acordat în înțelegerea motorului pantone! (chiar dacă sunt foarte departe de a fi înțeles totul : Lol: )

Am întâlnit săptămâna trecută într-un salon organic un pantonist care folosește procesul panton, dar fără instalare pe evacuare (nu suficient de constant pentru temperatura conform lui)

prin urmare, el folosește un încălzitor de sticle acoperit cu un tupérwar (nu la ortografie) pentru a genera vaporii de apă.
Am făcut câteva cercetări despre forum dar nu am găsit un exemplu similar în rândul pantoniștilor locali.

ce părere aveți despre acest proces?
în plus, el a recomandat utilizarea unei ape „solarizate”, adică (încă după el), expusă la soare cu o bucată de alamă (sau la luna plină) pentru a încărca apa ... :|

această persoană pare destul de cunoscută în domeniu, (despre asta vorbim forum) dar mă întrebam dacă o putem lua în serios? (ofera si stagii)

merci
0 x
Pierre-Yves
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 120
Înregistrare: 06/12/07, 17:13
Locul de amplasare: Rennes-Quimper




de Pierre-Yves » 17/10/09, 22:31

buna seara heb

am vorbit deja despre „pantonul rece” pe această temă forum : un sistem în care reactorul este plasat în aerul de admisie și nu în evacuare. Vaporii de apă sunt produși de un încălzitor de sticle încălzit la 37 ° „pentru că este temperatura corpului uman și pentru că trebuie să imiți natura” (aceasta este o „explicație” pe care am auzit-o cu adevărat! !!). Persoana care vorbea despre acest sistem pe forum de asemenea, a constatat că nu a funcționat și că nu a existat nicio reducere a consumului ...

În ceea ce privește apa „solarizată”, cu cât este mai mare, cu atât funcționează mai mult, deși nu sunteți prea păcăliți, deoarece vă puneți întrebarea! Am putea încerca și apa de la Lourdes: se pare că face minuni !!!!
0 x
optimizare, economii de energie
http://www.avel-vor.fr

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 229