Posibilitate 100% energie gratuită? Porsche Pantone?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Oxyd.devlp
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 28/04/09, 23:38

Posibilitate 100% energie gratuită? Porsche Pantone?




de Oxyd.devlp » 03/05/09, 21:20

Toate aceste discuții despre diverse forums nu a oferit asistență tehnică, ceea ce a fost punctul.

Dimpotrivă, sunt prejudiciabile pentru mine.
Atunci când un viitor partener sau potențial investitor îi află, proiectul își pierde orice credibilitate.
Critici nefondate, gelozie deplasată, batjocură și știu că tocmai aici am fost cel mai bine primit.

În orice caz, decizia luată împreună cu asociații mei a fost unanimă forums pentru noi s-a terminat.
V-aș ruga să ștergeți această postare în întregime, precum și toate răspunsurile referitoare la aceasta.
Vă mulțumim anticipat.
Dernière édition alin Oxyd.devlp 20 / 09 / 09, 15: 21, editate 6 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 03/05/09, 21:46

A priori, toată lumea este binevenită :D , așa că bine ai venit Oxyd!

Dar:

1) serios?
2) ai prea mulți bani?
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 03/05/09, 22:39

Bună ziua Oxyd.devlp

Cred că trebuie să vă fi pierdut drumul în cercetările pe net pentru a vă găsi pe Econology.

Aici, de obicei, căutăm soluții serioase pentru a face economii reale de energie și poluare la vehiculele „normale”. Nu suntem obișnuiți să lucrăm la jucării ecologice, cum ar fi mașina ta sport, care este o adevărată groapă de combustibil și este cu 300 CP prea mult.

Dacă am înțeles corect, sunteți în căutarea unui pretext ecologic pentru a face bandă peste o groapă de combustibil pentru a face un fel de promovare vopsind-o în verde. : Mrgreen:

A+
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 04/05/09, 00:34

Flytox a scris:Bună ziua Oxyd.devlp

Dacă am înțeles corect, sunteți în căutarea unui pretext ecologic pentru a face bandă peste o groapă de combustibil pentru a face un fel de promovare vopsind-o în verde. : Mrgreen:
Da, îl numim greenwashing ... :?
Nu vă învinovățim. Doar că nu cunoașteți definiția economiei.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
minguinhirigue
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 01/05/08, 21:30
Locul de amplasare: Strasbourg
x 1




de minguinhirigue » 04/05/09, 11:46

Este complet gadget, dar poate fi distractiv ca proiect ...
0 x
jeff2410
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 38
Înregistrare: 21/02/06, 22:35
Locul de amplasare: EURE

Pridvor 100% pantone




de jeff2410 » 08/05/09, 09:13

salut, încurajez acest tip de inițiativă. Deoarece Motorsport este o vitrină excelentă pentru mulți oameni, dacă putem arăta că o mașină de 350 CP poluează mai puțin decât un prius cu un consum de combustibil redus cu „x%” de ce să te privești de asta?
o cursă de mașini pantone! asta ar fi o reclamă grozavă.
Deoarece aceste mașini există, prefer să le știu „pantone” și este același lucru pentru greutățile mari ale autobuzelor, mașinile de construcții ...
pentru a reveni la cererea dvs. de 100% pantone pe un motor pe benzină, mulți au început experimentul cu un motor de tuns. Prin urmare, vă sfătuiesc să începeți cu acest experiment pentru a pune mâna pe voi și pentru a înțelege dificultățile implicate, înainte „dăunează-ți frumoasa jucărie.
Deoarece aveți bani, vă doresc, prin urmare, curaj și perseverență.
Cu respect!
0 x
JEFF2410

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 154