Pantone iarna?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
V8green
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 25/03/08, 20:20
Locul de amplasare: Montreal

Pantone iarna?




de V8green » 27/03/08, 18:52

Sunt nou în asta forum...

Sper că sunt în locul potrivit pentru subiectul postării mele, dar mulțumesc anticipat oricui mă poate ajuta :D

De ceva vreme citesc cele spuse, descrise și disecate în sutele de pagini despre Pantone. Recunosc că încă nu am reușit să citesc totul, dar nu prea găsesc răspunsuri la o întrebare care mi s-a părut destul de simplă!

Vreau să încep să instalez un sistem pantone pentru rulota motorizată a unui prieten. Acest vehicul este echipat cu un V8 mare de 440 inch cubi... Deoarece suntem în Quebec și iarna durează mult, cea mai mare întrebare a mea este dacă pot face acest sistem să funcționeze iarna!

Deci, iată întrebările mele:

- Am citit că se poate pune până la 75% apă în benzină, alții spun mai puțin de atât... Care este măsura reală care poate fi posibilă iarna?

- Când realimentați, adăugați apă și benzină direct în același rezervor de combustibil?

- Am citit de asemenea că ar putea exista probleme de îngheț în reactor, adevărat sau fals?

- Un sistem complet de hidrogen ca cel al lui Meyer ar fi mai potrivit pentru iarnă?

Sunt un mecanic bun si om de treaba, dar nu stiu nimic despre chimie! Poate am si alte intrebari despre gaze, dar astept raspunsurile voastre inainte de a continua... : Idee:

Mulțumesc tuturor și lui Christophe care m-a ajutat cu problema mea de înregistrare! : Cheesy:
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 182