Pantone toți caută soluția

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3

Pantone toți caută soluția




de Lietseu » 06/04/07, 06:47

SI DACA...

În loc să circule gazele de eșapament așa cum este indicat în planul lui Paul Pantone ... acestea au fost circulate în tuburi de cupru (2,4,6,8,12mm) asamblate concentric în jurul generatorului. .

Cu cele mai subțiri conducte am putea face chiar o răsucire în jurul reactorului, care ar avea probabil un efect curios ...
A trecut mult timp de când nu am înțeles că nu mai eram în domeniul fizicii logice, așa cum am fost învățați la școală, de aceea, de ce să nu ne gândim în totalitate și să mergem în lumea intuiții?

Ideea mea este următoarea, având în vedere datele pe care le-ați comunicat, ne putem întreba dacă în reactor unul dintre cei mai importanți factori nu este tocmai viteza la care circulă gazele unul față de celălalt (gaz proaspăt -gazele de la esapament)...
Am putea realiza asamblarea făcând tuburile în diferite aliaje, deși la început cred că traseul cuprului este foarte interesant din două motive, în principal pentru că este un excelent conductor de electricitate, deoarece este ușor maleabil și ceea ce nu strică nimic, ușor de lucrat!
Bineînțeles că acestea sunt doar bănuți, dar la urma urmei au făcut deja o treabă bună!





Am putea, de asemenea, să alunecăm tuburi de 12 sau chiar mai mici, în mănunchiuri, direct în galeria de evacuare, ceea ce ar face o toba de eșapament flexibilă și rezistentă la căldură, care ar avea avantajul de a putea încălzi reactorul mai ușor și chiar și de ce să nu apropieți evacuarea de sistemul de admisie, astfel încât să scurtați călătoriile


De când am descoperit acest site, trebuie să recunosc că nu dorm prea mult, această invenție este atât de strălucitoare și promițătoare ... încât am început să visez la o lume în care, conducând vehiculele noastre, am elimina aerul toată murdăria din el ...

Problema mea actuală este că locuiesc într-un apartament și nu am un atelier, caut pe cineva din Belgia cu care să pot partenera pentru a avansa Pantone neavând o pregătire științifică foarte avansată I Sunt dispus să încerc aproape orice, atâta timp cât funcționează! (Mă recunosc destul de bine în definiția pe care am dat-o despre țăranii francezi pe care îi apreciez foarte mult pentru bunul lor simț înnăscut)

La urma urmei, știința are limite destul de evidente pe care acest dispozitiv ar putea să le depășească odată pentru totdeauna și consider că nu lipsește condimentele!
Citind literatura abundentă pe care ați furnizat-o pe internet, m-am întrebat dacă nu ar fi foarte interesant dacă nu ar exista contact între tija centrală a reactorului și periferia sa de pe de o parte și că nu există nici un contact între tuburile care transportă evacuarea și reactorul în sine ... De ce? Mă veți întreba, hoți!
Desigur, spiritele îndurerate se vor întreba cum putem rezolva această problemă.
Am o idee mică, imaginați-vă că în tija dvs. centrală găuriți trei găuri mici care ar desena un triunghi pe diametrul tijei centrale cu o freză cu cap rotund, nimic nu vă împiedică să alunecați în fiecare dintre găuri una mică. bila de caolin (acesta este denumirea tehnică a porțelanului alb al bunicii) idem la celălalt capăt al lansetei.
Lanseta noastră este acum suspendată și perfect centrată datorită unui material izolant care rezistă la căldură fenomenele electrice care participă la formarea plasmei vor fi întărite.
Și pentru a-l lustrui puțin mai mult, de ce să nu dai o formă ogivală tulpinii de la Polul său sud? Nu este vârful elicelor unui avion îndreptat, nu este muniția îndreptată? Pun pariu că performanța va crește și mai mult ...
Prin urmare, este posibil să variați distanța dintre tuburile care transportă evacuarea, distanța dintre ele și reactor și să variați diametrul tuburilor astfel încât să creșteți sau să reduceți viteza gazelor din interiorul acestora. Acest lucru ar compensa deficitul de debit prin creșterea numărului de tuburi ...
Și, în timp ce ne aflăm, de ce să nu oprim o parte a tuburilor pentru a le determina să-și distribuie căldura în diferiții evaporatori sau bule și să aducă partea rămasă înapoi în reactorul în sine?
Aici mă opresc acolo pentru moment și sper că am adus o piatră mică la formidabilul edificiu pe care l-ați construit deja. Aș dori să mulțumesc fiecăruia dintre voi, care ați participat la creație sau recreere sau pur și simplu la îmbunătățirea aparatului domnului Pantone.
Spiritele îndurerate au plâns despre aparenta indiferență a oamenilor unul față de celălalt, colaborând astfel pe internet schimbând ideile și practicile noastre, probabil că anul acesta vom reuși din nou să facem progrese incredibile în acest gadget!
Nu sunt fanatic ca americanii, nu pretind să cred că Dumnezeul creștinilor a creat universul în el, dar nu mă voi mira că ceea ce numesc creștinii îngeri și care lucrează în numele „marii entități”.
Sunt aceleași pe care le vedem din când în când, (trebuie spus tot mai des) obiectele zburătoare neidentificate, degetul meu mic chiar îmi spune că de fapt ei sunt cei care ne-au creat și că sunt , treceți-mi expresia: „vârful liniei lui Dumnezeu”.
Știu că poate suna cam descurcat, dar practic ar fi chiar logic că cel mai mistic dintre voi s-ar adresa mie, aș fi încântat să discut problema.


Cu saluturi fraterne, și chiar vreau să spun!
Dernière édition alin Lietseu 02 / 01 / 09, 18: 47, editate 1 ori.
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
ThierrySan
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 406
Înregistrare: 08/01/07, 11:43
Locul de amplasare: Regiunea Sud-Vest




de ThierrySan » 06/04/07, 11:07

Lietseu a scris:
A trecut mult timp de când nu am înțeles că nu mai eram în domeniul fizicii logice, așa cum am fost învățați la școală, de aceea, de ce să nu ne gândim în totalitate și să mergem în lumea intuiții?

Nu pentru că nu am reușit încă să modelăm științific funcționarea sistemului Pantone, ar trebui să credem că ne aflăm în afara „fizicii logice așa cum am fost învățați la școală”.
Este suficient să ne uităm mai mult la această problemă fără a înlătura fizica actuală. Fenomenele fizice macroscopice și microscopice ale fizicii actuale au fost dovedite și testate de vârste ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 06/04/07, 15:41

să nu fim pesimisti, vă rog, în timp ce scria acest lucru, am crezut pozitiv că ne aflăm în fața unui fenomen nou pentru noi și pe care, desigur, îl vom elucida!

Nu sunt genul care să nege ceea ce este evident, mai mult decât sunteți și, dacă nu aș putea să nu "gem" puțin, este prin vizarea persoanelor pentru care știința este ceva fix și esențial, până la punctul în care, atunci când văd un motor echipat cu panton, decretează că este o înșelăciune ...

Abonându-mă la site-ul dvs. aseară, am înțeles că aveam de-a face cu minți mai deschise și confirm spiritul mesajului meu, salutându-vă pe toți în mod fratern, chiar dacă termenul este din păcate adesea greșit înțeles!

Un pământean care își iubește planeta
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 06/04/07, 16:14

salut

pantonul este pătratul cercului; Am montat unele, știu cum să le fac să funcționeze de fiecare dată, dar nu pot explica cum și de ce.

Când întreb persoane cu un nivel tehnic superior; Dau peste 2 tipuri de răspuns. 1: cineva încearcă să-mi arate că nu poate funcționa, deci nu funcționează (există unul pe acest site, va fi reconectat). 2: Ei bine, da mersul pe jos, dar ar trebui să ne furnizați cifre oficiale, astfel încât să vă putem spune de ce : Lol: : Lol: : Lol:

Ei bine, nu am nicio cifră, dar între 13l / 100 și 10 fac diferența și un rating terminat la 90 în 5 și același la 70 în 3 la încărcare completă fac și eu diferența.

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3

Pantone toți caută soluția




de Lietseu » 06/04/07, 17:32

minunat că ai reușit să călărești mai multe, din păcate, încă nu sunt, dar mă gândesc din greu și intenționez pe deplin să testez lucrurile pe care le-am crezut ...

PENTRU STĂPÂNUL WEB: Dumneavoastră FORUM ESTE MARE, CE PLĂCERE SĂ GĂSEȘTI ÎN FINAL OAMENI MOTIVATI !!!! și ce fericire să primești un e-mail când cineva răspunde, miroase a perfecțiune ...
Multumesc din nou ! :D :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2

Re: Pantone caută toți soluția




de ZAC » 06/04/07, 18:32

Lietseu a scris: dar fac brainstorminguri puternice și intenționez să testez lucrurile pe care le credeam ...


nu vă gândiți prea mult, luați mașina de sudat și cheia 13; când ești supărat întreabă (nu te vom lăsa în rahat).

aproximativ întunecat; teoria este grozavă, dar pentru planetă aveți nevoie de mai multă practică.

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 220