Pantonizator belgian, demonstrație?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
mdelatte
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 14
Înregistrare: 20/02/06, 15:28
Locul de amplasare: Belgia, Rixensart

Pantonizator belgian, demonstrație?




de mdelatte » 20/02/06, 16:46

bonjour,

Sunt nou la forum și încerc să iau legătura cu cineva care a realizat editarea în Belgia (locuiesc lângă Bruxelles) pentru a avea o demonstrație concretă a unei editări.

Vi se va părea ciudat, dar am nevoie / vreau să văd un motor pantonizat care funcționează în fața mea pentru a elimina restul de 5% de îndoială (sfântul sfânt Thomas).

Există vreun „suflet bun” care să aibă o oră de dedicat mie pentru un demo la el?

Ulterior, intenționez să pantonizez generatoarele diesel pentru a le oferi ONG-urilor. Așadar, dacă acest proiect îi interesează pe belgieni sau francezi, sunt deschis și la orice contact.

Există documente de studiu, lucrări de sfârșit de studiu pe aceste motoare în mod specific?

Vă mulțumesc anticipat tuturor pentru răspunsuri și reacții.
0 x
Michael Delatte
www.widearctic.be
triumf
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 20/02/06, 20:19

Re: pantonizator belgian, demonstrație?




de triumf » 20/02/06, 20:46

mdelatte a scris:bonjour,

Sunt nou la forum și încerc să iau legătura cu cineva care a realizat editarea în Belgia (locuiesc lângă Bruxelles) pentru a avea o demonstrație concretă a unei editări.

Vi se va părea ciudat, dar am nevoie / vreau să văd un motor pantonizat care funcționează în fața mea pentru a elimina restul de 5% de îndoială (sfântul sfânt Thomas).

Există vreun „suflet bun” care să aibă o oră de dedicat mie pentru un demo la el?

Ulterior, intenționez să pantonizez generatoarele diesel pentru a le oferi ONG-urilor. Așadar, dacă acest proiect îi interesează pe belgieni sau francezi, sunt deschis și la orice contact.

Există documente de studiu, lucrări de sfârșit de studiu pe aceste motoare în mod specific?

Vă mulțumesc anticipat tuturor pentru răspunsuri și reacții.
Puteți edita fără teamă, urmați explicațiile (www.quanthomme.free.org) funcționează cu adevărat oamenii mei sunt prea c ... să o creadă.
Am efectuat 5 ansambluri de succes 1 motocicletă kawa 500 GPZ (20 până la 35% în funcție de conducere) 2 mașină, o Suzuki 1300 GTI (20%), un golf 1800 (20%), o mașină de tuns, un generator, a fost planificat 2 camioane dar bla bla bla nu a venit niciodata, nu vom schimba lumea (prefera consumat).
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 20/02/06, 21:32

Bună, există Christophe care se află din când în când în Belgia. Dar nu știu dacă e liber.
Triumf Sunt fericit că te am în această privință forum. : Cheesy:
Deoarece sunteți un cunoscător al reactoarelor Pantone pe motoare pe benzină, mă puteți ajuta să-mi rezolv problemele de funcționare?
Ansamblul meu nu este absolut în concordanță cu ceea ce se spune pe Quant'homme, deoarece folosesc un carburator de apă de casă în loc de un bule.
Va multumesc anticipat
0 x
triumf
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 20/02/06, 20:19




de triumf » 23/02/06, 16:03

De ce un ansamblu de carburator pentru dopajul cu apă, cel mai bun și mai fiabil rezultat (mai ales pentru iarnă) pe care l-am obținut este un bule care se încălzește doar prin apropierea sa de galeria de evacuare. Un barbotor încălzit de lichid de răcire rupe problemele în timpul iernii de temperatura negativă (lipsa de temperatură), un barbotor construit direct pe evacuare consumă prea multă apă și nu va reduce consumul în aceeași proporție. Principiul de bază funcționează ca GPL sau GPL aspirat, motorul ia aproximativ ceea ce este necesar pentru acesta, singura reglare care trebuie îmbunătățită va fi orificiul de evacuare a vidului (forma) și locația, inspirați-vă din GPL aspirat foarte simplu, dar eficase. Principiul carbu este de a transforma un lichid în ceață care pentru majoritatea oamenilor va fi gaz ??? Prin urmare, transformarea incompletă și performanța slabă. Cu un carburator, raportul aer / benzină este cunoscut din timp, chiar dacă depresia este bună, vă veți chinui să găsiți setarea corectă
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 23/02/06, 16:33

bonjour,
Am mers cu un carburator, până la începutul iernii
și acum rulez un bule, pentru a-l încălzi este suficient ca conducta de eșapament care înfășoară în bule să nu aibă un diametru prea mare de 9 mm (3/8)
În ceea ce privește frigul, știu despre ce vorbesc noaptea, uneori coboară până la -18 dimineața când deschideți bule și este un bloc frumos de gheață, după câțiva km gheața se topește local în jurul bobinei și nu Nu durează mult până când temperatura de ieșire a reactorului crește. Când este rece, clocotul este întrerupt din cauza gheții care blochează găurile mici și este bună.
La frig funcționează, trebuie doar să pui puțină vată de sticlă în jurul bulei și vara asta aș scoate-o dacă este prea cald

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 23/02/06, 16:53

André : Arrow:

Văd că încălzirea globală nu a ajuns încă complet în Canada (-18 ° C este foarte rar aici)!

În ce regiune din Canada vă aflați?, Nu trebuie să răspundeți 8)
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 23/02/06, 18:49

salut Jean
Foarte aproape de mohawk resever din Quebec
Dar mai aproape de rezerva Abenakis, care erau mai pașnici
Pentru mine nu știi totul despre activitățile Mohawk ...
Pentru temperatura nu este încălzită rău, în mod normal ar trebui să avem la începutul lunii ianuarie -25 pentru o perioadă bună și am avut doar sporadic -20 și +4 și ploaie, în ciuda faptului că a căzut de la începutul iernii, 3 metri de zăpadă în Montreal (anunțați la știri noaptea trecută, depozitele de zăpadă (parc) sunt pline, toată zăpada de pe străzi este suflată și transportată cu camionul, înainte de a fi îmblânzită în râu, dar cu standardele de mediu trebuie depozitat, va fi topit la sfârșitul lunii mai, va ajunge să curgă în râu cu mai puțin calciu ...

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 23/02/06, 20:50

Triumf Cred că ai dreptate, carbu necesită timp pentru dezvoltare și expertiză. Cel mai eficient este barbotorul.
Aștept să văd ce oferă cel pe care tocmai l-am făcut cu informațiile lui André. Este încălzit de un tub de 12 mm lipit de evacuare.
Dar este adevărat că, dacă funcționează, carburatorul dă aceleași rezultate într-un spațiu restricționat și are avantajul de a fi reglabil în fluxul de aer și apă.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 24/02/06, 00:20

André : Arrow:

Citatul indian mohawk trebuie să fie dinaintea invaziei albe din America de Nord, cred; când la activitățile lor, nu știu, dar am văzut rapoarte despre un trib indian din SUA care s-au transformat în afaceri (slot machines sau orice altceva care aduce bani!). Este clar că spiritul lor de respect față de natură trebuie să fi fost destul de poluat de către albi care nu le-au adus numai bine (cred că respectau natura?).
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Rață
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 24/02/06, 14:36

ȘI suporturile motorului?




de Rață » 24/02/06, 14:38

Nu asta duce la deteriorarea mai rapidă a motorului?
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 218