Rezumat sinopsis privind dopajul apei Gillier Pantone

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Rezumat sinopsis privind dopajul apei Gillier Pantone




de Christophe » 09/01/08, 14:52

Observând că pagina de rezumat wiki nu a fost citită pe scară largă (probabil că nu a fost suficient evidențiată) am copiat / lipit și am completat-o ​​în 2 articole separate de pe site:

A) Rezumatul faptelor și rezultatelor procesului Gillier-Pantone

B) Injecția de apă în motoare: sinteza tezelor și ipotezelor privind procesul Gillier-Pantone

Am pus tot ce mi-a venit în minte, dar am reușit să uit lucrurile, așa că dacă câteva suflete caritabile, cunoscând „dosarul” suficient de bine, ar dori să recitească aceste 2 pagini și să își facă remarcile aici, care ar fi bine. .. Mulțumesc.
0 x
Verna
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 02/02/08, 14:13
x 1

Rezumat sinopsis privind dopajul apei Gillier Pantone




de Verna » 10/11/10, 18:03

bonjour,

O altă posibilitate a efectului benefic al apei în gazele de ardere este că particulele de apă suspendate necompresibile, în timp ce aerul, schimbă mai întâi natura compresiei, apoi, cea a exploziei.

Dacă compresia este 10 în timpul exploziei fără apă, cu apă incompresibilă în suspensie, compresia va fi de 10 + volumul diferenței de apă; apoi, vaporizarea apei în timpul exploziei se adaugă suplimentar la volumul ocupat.

Cordialement,

C. Verna http://www.climaverna.com/
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 148