Mașină electrică și populară sub 5000 €

Mașini, autobuze, biciclete, avioane electrice: toate mijloacele de transport electric care există. Conversie, motoare și acționări electrice pentru transport ...
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11

Mașină electrică și populară sub 5000 €




de Am citro » 01/10/08, 20:57

: Arrow: acesta este comunicatul de presă al zilei citite mai departe laposte.lequotidienauto.com
Ségolène Royal își propune să ofere cetățenilor săi o „mașină electrică regională” pentru mai puțin de 5000 de euro. Trei prototipuri sunt prezentate presei astăzi. Dar rămâne un echilibru între finanțarea privată și cea publică.

La Heuliez NextEre:

Imagine
Imagine
La Heuliez SimplyCity:

Imagine
Imagine
Prietenii La Heuliez:

Imagine

Proiectul Softcar REDIGO (Heuliez ???):

Imagine
Alte 2 prototipuri vor fi prezentate pe stand heuliez în lumea automobilelor care începe la sfârșitul săptămânii;
La VA și pickup-ul PONDICHERIE produs de MOTORI ARGENTUM, firma indiană care tocmai a achiziționat o participație de 60% la Heuliez, salvând această companie franceză în mare dificultate.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 01/10/08, 21:20

: Arrow: Tocmai am găsit asta pe web : Arrowd:
Imagine
Poate că este, pentru vânătorii de primăvară a primei fotografii a prototipului, care va fi prezentat pe scena mondială și pe care jurnaliștii nu l-au putut vedea astăzi în timpul vizitei:
„Will”, vehiculul 100% electric dezvoltat de furnizorul auto Heuliez, Orange și grupul Michelin, a fost prezentat marți la Cerizay (Deux-Sèvres) secretarilor de stat Luc Chatel și Hubert Falco.

Vehiculul, care trebuie prezentat oficial la Mondial de l'Automobile care se deschide la sfârșitul săptămânii la Paris, a fost arătat jurnaliștilor fără a fi făcută nicio prezentare tehnică a vehiculului.

Secretarii de stat au putut, de asemenea, să vadă un alt model dezvoltat de Heuliez cu regiunea Poitou-Charentes, Friendly, care va fi prezentat oficial miercuri. Jurnaliștilor nu li sa permis să vadă acest vehicul, de asemenea electric.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79368
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Mașină electrică și populară sub 5000 €




de Christophe » 01/10/08, 21:40

Ségolène Royal își propune să ofere cetățenilor săi o „mașină electrică regională” pentru mai puțin de 5000 de euro.


Ea încă mai crede în Moș Crăciun Ségo la vârsta ei? Dacă 60-80% din prețul mașinii nu este subvenționat, aceste mașini nu vor fi oferite niciodată la acest preț ... sau fără baterii ...

Aceasta este într-adevăr ceea ce este implicat:

Dar rămâne un echilibru între finanțarea privată și cea publică.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 01/10/08, 21:49

Acestea nu sunt mașini, acestea sunt jucării Fisher Price!
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 01/10/08, 22:03

: Arrow: Am început subiectul spunând:
Acesta este comunicatul de presă al zilei

Prin urmare, nu este o veste, este propagandă ... Săptămâna aceasta, jurnaliștii au remarcat enormele progrese realizate de Ségo în ceea ce privește comunicarea. Au spus că acum folosește metodele lui Sarko, fie că sunt tehnici, strategie ...

Săptămâna aceasta am văzut un spectacol de „mulțumiri” cu artiști, pipoli. Imaginile și sunetul (impecabil) au fost produse de personalul lui Ségo și transmise „către mass-media”, deci nu există riscul unor fotografii mizerabile, cam blochate în covor, alunecare dezvăluitoare, chiar și o mare gafă, filmate sau înregistrate din greșeală. totul a fost verificat, tăiat filtrat, asamblat cu metodă pentru a asigura o comunicare fără bavuri ...

De-a lungul săptămânii se va strădui să ocupe domeniul media, precum modelul ei, hiper activ ...
:!:

După aceea, conținutul are puțină importanță, joacă pe efectul anunțului și rămâne în mișcare ... oricum „oamenii” nu cred, cel puțin așa îi învățăm pe Enarques, să gândească pentru noi.
0 x
Korben Dallas
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 194
Înregistrare: 29/08/07, 09:46
Locul de amplasare: tururi




de Korben Dallas » 01/10/08, 22:04

Dacă luați o mașină de 10000 EUR vândută în Franța, plătiți deja 1639 EUR TVA. Luați în considerare o marjă de 10% pentru dealer sau 836 EUR, prețul de achiziție al garajului dvs. fiind de 7525 EUR. Estimez costurile de marketing la 15% (publicitate etc.), adică 1128 €, costurile de transport la 250 €, ajungem la un preț din fabrica de 6121 €, adică 61% din prețul de vânzare cu amănuntul.

Realizarea unei mașini pentru 5000 € trebuie să fie posibilă, prin dezvoltarea unei strategii minimaliste. Mai mult, mașinile Loremo sau MDI iau în considerare prețuri de vânzare destul de mici, mi se pare.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 01/10/08, 22:50

Korben Dallas a scris:Realizarea unei mașini pentru 5000 € trebuie să fie posibilă, prin dezvoltarea unei strategii minimaliste. Mai mult, mașinile Loremo sau MDI iau în considerare prețuri de vânzare destul de mici, mi se pare.


MDI anunță chiar și un preț de vânzare „negativ”, deoarece cu o primă de 5000 de euro și un vehicul la 3500 de euro, acesta ar plăti cumpărătorului înainte de a conduce ... :se încrunta: ... după Guy NEGRE ...
0 x
Korben Dallas
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 194
Înregistrare: 29/08/07, 09:46
Locul de amplasare: tururi




de Korben Dallas » 02/10/08, 07:57

Da, am citit asta, dar este doar datorită recompensei mari.

Dacă acest lucru este adevărat, nu are sens și nu există nicio îndoială că legea privind bonusul / penalitatea ecologică va fi revizuită rapid :-)

În orice caz, prețul de vânzare de 3500 EUR, chiar și pentru o mașină de bază, este o performanță bună. Sincer, mă îndoiesc când văd principiul industrial al MDI Cars (atelier / fabrică / distribuitor local) care, prin definiție, nu poate fi automatizat (volum redus de producție pe atelier / fabrică).
0 x
Sephircrew
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 02/10/08, 10:37

Re: Mașină electrică și populară sub 5000 €




de Sephircrew » 02/10/08, 10:42

citro a scris:: săgeată: acesta este comunicatul de presă al zilei citite în continuare laposte.lequotidienauto.com
Ségolène Royal își propune să ofere cetățenilor săi o „mașină electrică regională” pentru mai puțin de 5000 de euro. Trei prototipuri sunt prezentate presei astăzi. Dar rămâne un echilibru între finanțarea privată și cea publică.

La Heuliez NextEre:

Imagine
Imagine
La Heuliez SimplyCity:

Imagine
Imagine
Prietenii La Heuliez:

Imagine

Proiectul Softcar REDIGO (Heuliez ???):

Imagine
Alte 2 prototipuri vor fi prezentate pe stand heuliez în lumea automobilelor care începe la sfârșitul săptămânii;
La VA și pickup-ul PONDICHERIE produs de MOTORI ARGENTUM, firma indiană care tocmai a achiziționat o participație de 60% la Heuliez, salvând această companie franceză în mare dificultate.


În ceea ce privește acest articol,

Am subliniat doar că Heuliez a făcut doar amicalul.
ELV a realizat Simplycity și NextEre.
Și, în cele din urmă, Diedre Design, în parteneriat cu Endeavor, a făcut Redigo Softcar.

videoclip de prezentare disponibil pe www.softcar.fr.

Cordialement.

Sephircrew
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79368
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 02/10/08, 11:21

Gregconstruct a scris:Acestea nu sunt mașini, acestea sunt jucării Fisher Price!


Pentru oraș este suficient, nu-i așa?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Transport electric: autoturisme, biciclete, transport public, avioane ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 162