Testul de sociabilitate Idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?

dezbateri și companii filosofice.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Testul de sociabilitate Idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de Christophe » 16/12/21, 09:14

Un test care va interesa o mulțime de oameni în acest sens forum ! Dar interzis să răspund pentru alții eh!

Le Mare Probă de Insuportabilitate !!

Conform „testului IDRlabs”, dacă ai tendința de a fi insensibil, agresiv, suspicios sau manipulator, atunci sunt șanse să fii greu de suportat.

Ești dezordonat, ai tendința de a vorbi urât, minți des, rudele îți spun în mod regulat că e greu să trăiești cu tine zilnic? Pe scurt, ești insuportabil? Să știi că acest lucru nu este iremediabil, așa că este foarte important pentru bunăstarea ta, ca și a celorlalți, să-ți dai seama. Există și un test dezvoltat de doctoranzi în psihologie de la Universitatea din Georgia, în Statele Unite, inclusiv Chelsea Sleep, pentru a înțelege cât de netraiabil poți fi.

Intitulat „Test IDRlabs pentru oameni dificili”, acest chestionar identifică cei șapte factori care fac o persoană complicată: insensibilitatea (o lipsă de empatie), măreția (care se caracterizează prin faptul că ne credem mai buni decât ceilalți), agresivitatea, neîncredere (persoana în cauză pune adesea la îndoială motivația celor apropiați), asumarea riscurilor, manipularea și dominarea (adică tendința de a vorbi cu ceilalți cu dispreț).

Cu cât scorul este mai mare, cu atât ești mai insuportabil

Pentru a susține acest test cu 35 de întrebări, trebuie pur și simplu să indicați fiecărei afirmații cât de mult se potrivește cu personalitatea dvs. De exemplu, ar trebui să răspundeți la următoarele afirmații: „oamenii spun că sunt scăpat de sub control”, „deseori ezit să mă încred altora”, „mă enervez când ceva îmi blochează planurile” sau „sunt o persoană superioară” . Desigur, trebuie să răspundeți cât mai sincer posibil.

Primești apoi un rating de la 1 la 100, care determină cât de insuportabil ești. Cu cât scorul este mai mare, cu atât este mai greu să te înțelegi cu tine. De asemenea, înveți care caracteristici sunt cele mai dominante. În timp ce acest test vă permite să aflați mai multe despre tine și despre caracterul tău, nu constituie un diagnostic psihologic profesional. Pentru a afla dacă ești insuportabil, fă testul aici. Evident, dacă nu te înțelegi întotdeauna cu fratele, părinții sau prietenii tăi, poți să le trimiți și lor.


https://www.neonmag.fr/insensibilite-me ... 57624.html

Testează-te, cu siguranță este mai util decât un test covid!
Este acolo : https://www.idrlabs.com/fr/test-du-styl ... e/test.php

Îmi place declinul: : Lol: : Lol: : Lol:

disclaimer.png
disclamer.png (44 KiB) Vizualizat de 8038 ori


Sugerez ca fiecare membru care acuză periodic ceilalți membri de comportament antisocial să facă sincer acest test și să-și publice rezultatele!

Și noi nu înșelam eh!

De ce să faci acest test?

1. Gratuit. Acest test online gratuit a fost conceput pentru a vă evalua pe deplin stilul personalității pe 15 scale diferite și vă este oferit gratuit.

2. Completează. Acest test gratuit de 105 de întrebări privind stilurile de personalitate îl va ajuta pe utilizator să înțeleagă un cadru teoretic larg care datează din vremea lui Sigmund Freud și a asociaților săi. Există unele contradicții în tradiția veche de studii a stilurilor de personalitate, dar acest test le îndreaptă pentru a oferi o privire de ansamblu completă a disciplinei.

3. Proiectat de profesioniști. Autorii acestui test dețin certificare pentru utilizarea diferitelor alte teste de personalitate și au colaborat profesional la tipologia și evaluarea personalității.

4. Orientat clinic. Descrierile personalității din testul lui Jung, Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) și alte instrumente sunt criticate pentru că sunt prea pozitive. Răspunsurile oferite de acest instrument sunt menite să contracareze această tendință, oferind o imagine clară a patologiilor și a zonelor problematice legate de personalitatea utilizatorului.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de Christophe » 16/12/21, 09:47

ps: moderarea este scutita! : Lol:
0 x
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de humus » 16/12/21, 10:01

Trecere la confesional : Mrgreen:
Test de stil de personalitate
Stilul tau de personalitate este:
Fără stil de personalitate marcat : Lol:

Dar hei, am răspuns pentru în viața reală.
Pe internet uneori insist mai mult decât aș face în viața reală și spun lucruri (durenoase) pe care nu le-aș spune în viața reală. : Arrow: bariera ecranului pentru a-l percepe pe celălalt și a fi auzit de celălalt.
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de Macro » 16/12/21, 10:25

Am dat testul... Potrivit lor, ies cu personalități multiple și mereu conform lor pentru că am fost de acord să răspund la o mulțime de întrebări pentru care nu m-am simțit îngrijorat... și într-adevăr multe dintre aceste întrebări ar fi meritat dupa parerea mea sa am o atingere "j'men type le coquillard"...

Se pare că sunt 84% schisoid:

Personalitatea schizoidă se prezintă ca fiind detașată de relațiile sociale. Nu își exprimă emoțiile și preferă activitățile solitare. Se caracterizează prin mai multe simptome:

lipsa de cercetare și interes pentru relațiile sociale, inclusiv în familia sa;
atractia pentru activitati solitare;
plăcerea limitată la activități rare;
interes redus pentru sex în general;
indiferență față de părerea celorlalți față de el;
un aspect rece și detașat;
o capacitate limitată de a exprima emoțiile;
indiferența față de normele și convențiile sociale;
o importantă activitate imaginativă și o atracție pentru mistic;
o neînțelegere globală a celorlalți.
Pentru a vorbi despre o personalitate schizoidă, este desigur necesar ca aceste criterii să fie prezente încă din copilărie sau adolescență, când se construiește personalitatea.

Cei 16% care lipsesc pentru a fi complet schiso trebuie să fie pentru sex... : Cheesy:
2 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de ABC2019 » 16/12/21, 10:38

sunt "compulsiv"

Test de stil de personalitate
Stilul tau de personalitate este:
Obsesiv
Rezultatele testelor dumneavoastră sugerează că stilul dumneavoastră de personalitate implică: O preocupare pentru problemele de ordine și control. Nu numai că ești superb organizat și așezat în rutina ta familiară și obișnuită, dar și crezi că și alții ar trebui să fie. Îi poate face pe cei din jurul tău să te vadă ca pe un moralizator și o pacoste – cineva care își petrece timpul expunând ineficacitatea și greșelile altora lăudându-se cu propriile succese pentru a deveni modelul pentru ceilalți. S-ar putea să nu știi, dar unul dintre motivele pentru care te ții de reguli este sentimentul că trebuie să te lupți constant cu dorința copleșitoare de a renunța pentru a fi demn de iubire și respect. Probabil că aveți motive ascunse de furie și sfidare pe care le ascundeți de lume, încercând să prezentați o fațadă perfectă pe care ceilalți să o poată admira și respecta.

nu prea încruntat : Mrgreen:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de Christophe » 16/12/21, 10:46

Cu toții suntem amestecuri de mai multe aspecte psihologice într-adevăr unele întrebări sunt încurcate și ar fi fost util să alegem „nu știu”... sau „trec”...

Vaca, sunt în rezultate, nici nu știu ce este! Gen schizoid? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Altfel, echilibrează toate rezultatele tale, nu doar pe cea dominantă... hai să fim motivați! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Am spus că suntem scutiți dar iată, de dragul sincerității, personalitatea mea dominantă este teatrală compulsivă (la egalitate la 86%!!) fără personalitate dominantă (pe scurt, sunt un tip drăguț, nu?)! : Mrgreen:

Stilul dvs. de personalitate este: stiluri de personalitate multiple

O draga mea! Fie ai făcut clic pe „OK” la prea multe întrebări care nu erau cu adevărat despre tine, fie se pare că ai un stil de personalitate cu mai multe trăsături prezent în mod egal. De asemenea, este posibil să ai mai multe stiluri de personalitate care sunt toate puternic exprimate și care coexistă în tine. Indiferent dacă aveți de fapt acest stil cu personalitate multiplă sau dacă tocmai ați făcut clic pe „OK” prea indulgent, nu putem spune și, prin urmare, nu putem să vă oferim o descriere mai personalizată. Dar puteți arunca o privire la următorul tabel pentru a vedea care dintre stilurile de personalitate ați marcat cel mai mult.


Bahhh nu-ți face griji, este absolut normal pentru... un Leu! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de Macro » 16/12/21, 10:47

Ha da, am uitat că am fost și eu compulsiv la 84%... și narcisist la 14%
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de ABC2019 » 16/12/21, 10:50

Christophe a scris:Stilul dvs. de personalitate este: stiluri de personalitate multiple


la asta mă gândeam când am spus când ai oscilat între partea luminoasă și partea întunecată : Mrgreen:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de Christophe » 16/12/21, 10:52

Da draga mea ABC... acum TG TDC! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: testul de sociabilitate idrlabs. Insensibilitate, megalomanie, agresivitate, manipulare: esti insuportabil?




de ABC2019 » 16/12/21, 10:57

Macro a scris:Ha da, am uitat că am fost și eu compulsiv la 84%... și narcisist la 14%

oh da sunt prea compulsiv la 86% dar 43% narcisist!

în același timp când ai de ales între „narcisist, antisocial, teatral, dependent sau sadic”, sau între „compulsiv, negativist, evitant, depresiv sau masochist”, nu e chiar așa de rău : Lol:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 291