Înțelegerea testului covid (serologic, pcr, antigenic) al Sars-Cov2 (și variantele sale)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79294
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Înțelegerea testului covid (serologic, pcr, antigenic) al Sars-Cov2 (și variantele sale)




de Christophe » 02/07/20, 11:36

În timpul testului anual de sânge de rutină, medicul mi-a oferit un test serologic Sars-Cov2 ...

Nu am simptome, dar se pare că există stoc, așa că acum toată lumea ... testul este taxat cu 10 €.

Iată rezultatele ... nu am înțeles pe deplin cum a funcționat ... medicul meu mi-a spus despre „reziduuri” ???

Rețineți și zona mare de incertitudine ... zona gri ...

78919D61-26BA-46EC-8AB8-5F7E408E87F1.jpeg
78919D61-26BA-46EC-8AB8-5F7E408E87F1.jpeg (16.44 Kio) Consulté 7439 fois


Deci, a nu fi la 0.0 înseamnă asta că am fost în contact cu virusul sau altceva?

Editați adăugarea unei curbe pentru a înțelege mai bine:

Imagine

Edit: adăugare



Editați, despre variante: sante-pollution-prevention/comprendre-le-test-serologique-covid-19-sars-cov2-t16502-80.html#p453742
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de izentrop » 02/07/20, 11:48

Nu este cel mai de încredere aparent
Testele serologice fac posibilă căutarea prezenței în sânge a anticorpilor îndreptați împotriva SARS-CoV-2 (imunoglobuline de tip M sau G (IgM / IgG)). Aceste teste ajută la determinarea dacă persoana a fost infectată cu virusul în săptămânile precedente. Aceste teste nu permit un diagnostic precoce al infecției, deoarece producerea de anticorpi specifici de către sistemul imunitar durează un anumit timp, care poate varia de la câteva zile la câteva săptămâni. https://www.pasteur.fr/fr/espace-presse ... sars-cov-2
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79294
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de Christophe » 02/07/20, 12:19

Serologic este cel mai de încredere precis ... evident că trebuie să ai timp să dezvolți corpurile anti ...

Testul rapid PCR nu depășește 70% fiabilitate ...

Pe scurt nu răspundeți la întrebarea modului în care funcționează testul (scala) ...
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de izentrop » 02/07/20, 12:40

Telefon la laborator. : Lol:
0 x
ENERC
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 725
Înregistrare: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de ENERC » 02/07/20, 13:25

Deci, a nu fi la 0.0 înseamnă asta că am fost în contact cu virusul sau altceva?

Aceasta înseamnă că măsurarea este la nivelul zgomotului.
Știu pe cineva care a avut 0,4, fără să fi fost în mod evident în contact cu virusul.

Este la fel cu testele igg la albine și viespe, unde limita este, de asemenea, la 0,3 (pentru alergii)
1 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de izentrop » 02/07/20, 23:15

Procedura pentru testul indirect ELISA, cea utilizată pentru COVID 19.
În final, comparăm culoarea eșantionului cu culorile de referință https://www.bioutils.ch/protocoles/14-le-test-elisa
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de GuyGadebois » 02/07/20, 23:41

izentrop a scris:Cursul din test indirect ELISA, cel utilizat pentru COVID 19.
În final, comparăm culoarea eșantionului cu culorile de referință https://www.bioutils.ch/protocoles/14-le-test-elisa

Scoate-mă dintr-o îndoială, bunul meu Izy ... testul ELISA este testul care ne-a adus o „mascaradă continuă” tunătoare cu privire la glifosat sau este altul dacă este la fel, este valabil pentru covid, dar nu pentru otravă Monsanto? Recunosc că mă pierd puțin.
grădinărit / the-monsanto-deadly-roundup-for-man-glifosat-t7275-790.html? hilit = Elisa # p355180
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de izentrop » 02/07/20, 23:58

GuyGadebois a scris: este valabil pentru covid, dar nu și pentru otrava lui Monsanto?
Activistii nu se ferește de nicio înșelăciune. S-a dovedit a fi fals https://www.lepoint.fr/societe/preuve-a ... 140_23.php ...
Dar acesta nu este subiectul. : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de GuyGadebois » 03/07/20, 00:27

izentrop a scris:
GuyGadebois a scris: este valabil pentru covid, dar nu și pentru otrava lui Monsanto?
Activistii nu se ferește de nicio înșelăciune. S-a dovedit a fi fals https://www.lepoint.fr/societe/preuve-a ... 140_23.php ...
Dar acesta nu este subiectul. : Wink:

Dovedit *? „Noi” ne-am prefăcut că s-a dovedit. În ceea ce privește Remdesivir, precum studiul Lancet, precum Discovery, precum Recovery? Guignol 1er a decis că Elisa era valabilă pentru covid, dar nu pentru glifosat ... Cine nu se retrage de la nici o înșelăciune? : Mrgreen:

* Ah ah ah ah:
http://www.journaldelenvironnement.net/ ... oux,100866 <<< Atenție, activiști periculoși ... : Mrgreen:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: Înțelegerea testului serologic Covid-19 Sars-Cov2




de izentrop » 03/07/20, 08:53

GuyGadebois a scris:Dovedit *? „Noi” ne-am prefăcut că s-a dovedit.
a adunat unsprezece persoane (zece fermieri și un rezident local) și a făcut o analiză încrucișată a urinei lor efectuată sub supravegherea unui executor judecătoresc. Pe 7 noiembrie, cobaiul a preluat simultan două probe de urină de dimineață, care au fost trimise, de către executorul judecătoresc și conform protocolului necesar, unul la laboratorul german BioCheck, situat în Leipzig și care a efectuat toate analizele „Pissers voluntare”, celălalt la laboratorul Labocea din Brest, un laborator public al cărui serviciu de micropolutanți organici este acreditat de Cofrac (Comitetul de acreditare francez), un angajament de rigoare științifică.

Nu am mers la băncile universității, dar am înțeles ce înseamnă asta o dovadă irefutabilă.

Doctrinarea ta este adânc înrădăcinată. :şoc: Îmi este milă de tine în ziua în care te trezești.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 222