Deodorantele antiperspirante promovează cancerul de sân

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Deodorantele antiperspirante promovează cancerul de sân




de Christophe » 19/05/13, 23:11

Se crede că deodorantele antiperspirante promovează cancerul de sân:

Deodorantele pe care le cumpărați în comerț ar trebui să poarte pe ambalaj cuvintele „produs periculos”, de fapt, toate conțin bactericide chimice: fie hexacloropen, fie GII (infam de la afacerea cu talanul Morhange, unde patruzeci și doi de copii au fost otrăviți până moarte). Sau Irgasan DP 300, ale cărui efecte sunt încă slab înțelese. Sau carbanilide (triclorocarbanilidă TCC și tribromosalicilanilidă TBS), la fel de îngrijorătoare .... Deodorantele numite „antiperspirante” conțin săruri de aluminiu care strâng porii pielii pentru a preveni transpirația acesteia. Acest lucru este evident foarte nesănătos, deoarece transpirația este un fenomen natural de curățare: datorită transpirației, corpul nostru elimină toate deșeurile, celulele bolnave și diferiții microbi care o deranjează. Mirosul urât se datorează fermentării deșeurilor eliminate.


Este traducere pe google, dar informațiile merită să fie sapate (sursa FB)

Apă și săpun pentru axile înainte de culcare

Petrecem noaptea curățând și dezodorizând, ca timp de respirație fără axilă.

Cu ceva timp în urmă, am participat la un seminar de cancer de sân, condus de Terry Birk cu sprijinul lui Dan Sullivan.

În timpul discuției, am întrebat de ce cel mai frecvent motiv pentru dezvoltarea tumorilor cancerului de sân este în apropierea axilei.
Întrebarea mea nu a putut avea răspuns la acel moment.
Aceste informații mi-au fost trimise recent și mă bucur că au primit răspuns.
Am informat o prietenă care urmează chimioterapie și mi-a spus că am aceste informații, obținute de la un grup de sprijin care participă ...
Acum vreau să vă împărtășesc câteva informații.! Principala cauză a cancerului de sân
este utilizarea antitranspirantului!

Majoritatea produselor de pe piață sunt o combinație antiperspirantă / deodorantă.

Uită-te la etichete!
Deodorantul este bine,
Antiperspirant, nu.
Concentrația de toxine cauzează
mutație celulară: CANCER. Iata de ce:

Corpul uman este o serie de domenii în care poate elimina toxinele: în spatele genunchiului, în spatele urechilor, în regiunea engleză și sub arbori.

Toxinele sunt eliminate prin transpirație.

Antiperspirantul, după cum sugerează și numele, vă împiedică să transpirați, inhibând astfel organismul să elimine toxinele prin axile.

Aceste toxine nu dispar magic.

Deoarece nu vine cu transpirația, corpul TA s-a depus în glandele limfatice găsite sub brațe.
Majoritatea cancerelor de sân apar în cadranul exterior superior al zonei sânului.
Tocmai acolo unde glandele se găsesc la bărbați pare să apară într-o măsură mai mică, dar cancerul de sân nu se dezvoltă din cauza antiperspirantului folosit în locul săpunului și apei.
Diferența constă în faptul că, atunci când bărbații folosesc antiperspirante, care nu se aplică direct pe piele, fac acest lucru în mare parte pe părul de la nivelul părții inferioare.

Femeile care aplică antiperspirant sau după bărbierit pentru a-și rade axilele, cresc riscul de răni mici și iritații ale pielii care determină pătrunderea mai rapidă a organismelor chimice dăunătoare,

Vă rog să transmiteți această lume a informațiilor ...
Cancerul de sân devine teribil de frecvent și acest avertisment poate salva vieți.
Dacă există vreo îndoială cu privire la aceste informații, aceștia își pot face propriile întrebări
Probabil că vor ajunge la aceeași concluzie.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2491
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 364




de Forhorse » 20/05/13, 00:06

Am văzut pe arte cred că aluminiu conținut în aceste deodorante ar fi, de asemenea, responsabil pentru cancerul de sân.
Se crede, de asemenea, că este în mare parte responsabilă de boala Alzheimer
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 20/05/13, 00:12

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 20/05/13, 02:58

Da, și aici am pus care sunt sigure:

https://www.econologie.com/forums/post250475.html#250475

Sursă complet fiabilă.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gina
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 103
Înregistrare: 25/02/13, 20:02
Locul de amplasare: Belgique
x 4

cc băieții




de gina » 20/05/13, 08:04

Totuși, un avertisment despre care credeam că aparține trecutului reapare: deodorantele care conțin săruri de aluminiu sunt dăunătoare sănătății noastre. Mai rău - și acest lucru este nou - piatra Alum ar fi, de asemenea, interzisă de la vanitatea noastră, deoarece este la fel de periculoasă. AIE Aie Aie!

aici este un link bun : Idee:
http://www.rts.ch/emissions/abe/test/38 ... -test.html

Am testat 12 deodorante, punctul comun fiind absența sărurilor de aluminiu sau a pietrei de aluminiu. În registrul diferențelor, găsim ambalajul, prețul, compozițiile și punctele de vânzare ...

Eficacitatea deodorantelor fără săruri de aluminiu: testul


gina
0 x
gigi :D
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 20/05/13, 12:42

O legătură excelentă pentru testare, mulțumesc Gina.

Îmi place foarte mult emisiunea ABE, dar recunosc că o urmăresc rar (nu știu dacă mai este difuzată pe TV5Monde). Am făcut-o chiar subiect la momentul respectiv: https://www.econologie.com/forums/abe-emissi ... t6931.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Hic
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 995
Înregistrare: 04/04/08, 19:50
x 5

Re: Deodorantele antiperspirante promovează cancerul sei




de Hic » 20/05/13, 13:23

Christophe a scris:Este traducere pe google, dar informațiile merită să fie sapate (sursa FB)
Apă și săpun pentru axile înainte de culcare



Bună Christophe
Să luăm problema de sus!

Nu este normal să transpiri atunci când ești sedentar:
este că avem o altă problemă.

Dacă transpirăm,
este că higrometria este mai mare de 65%,
sau că aveți o problemă a pielii.


sportivitate
Nu există niciun motiv să transpirați atunci când faceți o picătură de 1 oră la + 700m / h pe jos cu un rucsac de 15 kg.
sau sunteți un tip de dependent de sport "al tipului care se sperie" - dincolo de posibilitățile voastre
și care bate în fiecare zi un record mondial. Un pic stresat, omule! Laugh out Loud


Nu spun asta pentru a mulțumi Citrox,
care i s-ar potrivi fără ezitare transpirând ca un porc,
într-o cameră nu se comportă „ventilație individuală și integrală”
sclav la viteza de rulare a alergătorului.
(adică ventilatorul va simula „un vânt natural”
între 5Km / h și 35Km / h spre banda transportoare)

Îi recomand ciclismul în aer liber și fără a transpira în aer liber!
(acest lucru îl va împiedica să ia o cură de ciuperci de picioarele sponsorizate de dușul clubului)
0 x
"Hrana ta să fie medicamentul tău și medicamentul tău să fie mâncarea ta" Hippocrates
"Orice preț care are un preț nu are valoare", Nietzche
Tortura pentru manie
Interzicerea exprimării ideii că câmpurile sunt accelerații (magnetice și gravitaționale)
Și veți obține opțiunea de brevet de tip hangman cu tortură mintală cu succes
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749

Re: Deodorantele antiperspirante promovează cancerul sei




de sen-no-sen » 20/05/13, 14:27

Hic a scris:Bună Christophe
Să luăm problema de sus!

Nu este normal să transpiri atunci când ești sedentar:
este că avem o altă problemă.

Dacă transpirăm,
este că higrometria este mai mare de 65%,
sau că aveți o problemă a pielii.


Transpirația este într-adevăr anormală la leii care nu au glande sudoripare care produc transpirație (dar sunt implicați în formarea filmului lipidic superficial) și care au nevoie de gâfâit pentru a evacua căldura în exces.
Fiți conștienți, totuși, că la om transpirația nu este doar normală, ci esențială pentru termoreglare.

sportivitate
Nu există niciun motiv să transpirați atunci când faceți o picătură de 1 oră la + 700m / h pe jos cu un rucsac de 15 kg.
sau sunteți un tip de dependent de sport "al tipului care se sperie" - dincolo de posibilitățile voastre


Indiferent de efortul depus, o ființă umană transpiră ... cu diferența că o transpirație foarte scăzută nu inhibă îmbrăcămintea deoarece se evaporă aproape instantaneu. Trebuie să transpire.
Pentru informare, sportul este doar un înlocuitor modern al activității fizice de intensitate ridicată în care strămoșii noștri erau implicați la începutul timpului, când lupta pentru supraviețuire necesita o stare fizică excelentă.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Avatar de l'Utilisateur
Hic
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 995
Înregistrare: 04/04/08, 19:50
x 5

Re: Deodorantele antiperspirante promovează cancerul sei




de Hic » 20/05/13, 15:07

Salut sen-no-sen
În limbajul cotidian,
atunci când transpiri, înseamnă că transpirația este vizibilă,
în acest caz, bacteriile se vor dezvolta

Dacă transpirația se acumulează cu sau fără efort (cu excepția problemei medicale),
este pentru că există un început de supraîncălzire care reduce performanța.
nu prelungiți excesiv exercițiul sau nu vă răcoriți!

transpirația care nu se evaporă este semnificativ mai puțin eficientă

sen-no-sen a scris:
Hic a scris:Bună Christophe
Să luăm problema de sus!

Nu este normal să transpiri atunci când ești sedentar:
este că avem o altă problemă.

Dacă transpirăm,
este că higrometria este mai mare de 65%,
sau că aveți o problemă a pielii.


Transpirația este într-adevăr anormală la leii care nu au glande sudoripare care produc transpirație (dar sunt implicați în formarea filmului lipidic superficial) și care au nevoie de gâfâit pentru a evacua căldura în exces.
Fiți conștienți, totuși, că la om transpirația nu este doar normală, ci esențială pentru termoreglare.

sportivitate
Nu există niciun motiv să transpirați atunci când faceți o picătură de 1 oră la + 700m / h pe jos cu un rucsac de 15 kg.
sau sunteți un tip de dependent de sport "al tipului care se sperie" - dincolo de posibilitățile voastre


Indiferent de efortul depus, o ființă umană transpiră ... cu diferența că o transpirație foarte scăzută nu inhibă îmbrăcămintea deoarece se evaporă aproape instantaneu. Trebuie să transpire.
Pentru informare, sportul este doar un înlocuitor modern al activității fizice de intensitate ridicată în care strămoșii noștri erau implicați la începutul timpului, când lupta pentru supraviețuire necesita o stare fizică excelentă.
0 x
"Hrana ta să fie medicamentul tău și medicamentul tău să fie mâncarea ta" Hippocrates
"Orice preț care are un preț nu are valoare", Nietzche
Tortura pentru manie
Interzicerea exprimării ideii că câmpurile sunt accelerații (magnetice și gravitaționale)
Și veți obține opțiunea de brevet de tip hangman cu tortură mintală cu succes
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 19/08/13, 09:49

În ceea ce privește piatra de aluminiu: https://www.econologie.com/shop/pierre-a ... -p-99.html

Iată un extras dintr-un e-mail pe care tocmai l-am primit:

În prezent sunt în Vietnam și, în timp ce vizitau sate care colectează apă de ploaie (pentru că nu există apă curentă), i-am întrebat cum au reușit luptați împotriva țânțarilor care trebuie să fi proliferat în borcanele lor (pentru că, în ciuda faptului că am văzut foarte multe borcane pline, nu am văzut nicio larvă) și mi-au răspuns că au pus „piatra de 'alaun"...


suită: https://www.econologie.com/forums/pierre-d-a ... 12699.html
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 285