Urmărirea vremii

Agricultură și sol. Controlul poluării, remedierea solului, humus și noi tehnici agricole.
Avatar de l'Utilisateur
, Carl
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 99
Înregistrare: 09/08/17, 08:03
Locul de amplasare: Bretania
x 18

Urmărirea vremii




de , Carl » 11/03/18, 13:57

Bonjour à tous,


nou în grădinărit (în prezent trec de la modul „învățare” la modul „muncă practică”), sunt pasionat de subiect.
Prin urmare, cred că este foarte important să iau notițe despre tot ceea ce fac pentru a pune tot ce fac în perspectivă, alegerile făcute în ceea ce privește achiziția, vremea, tehnicile etc... cu rezultatele obținute pentru a găsi cele mai bune tehnica care se va potrivi perfect intrigii mele.

Pentru a face acest lucru, am creat un fișier Excel de monitorizare a vremii...

Mai jos este o prezentare generală.

Această postare are două scopuri:

1. Îmbunătățiți acest fișier cu propriul sfat, dacă aveți acest tip de fișier sau doar idei care vă vin...

2. Am împărtășit metoda care îmi permite să o proiectez, dacă mai este cineva interesat... precizare: nu am stație meteo.
jointes pièces
Capture.PNG
Capture.PNG (97.5 KiB) Vizualizat de 2639 ori
0 x
Adeptă a lene și sensibilă la calitatea consumului familiei mele, vreau să fac o grădină de legume a leneșilor!
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68

Re: Urmărirea vremii




de pumnal pitt » 11/03/18, 19:49

fără o stație meteo, acest tip de monitorizare devine rapid obositor și restrictiv de finalizat.
trăiește progresul și graficele care se umple. : Mrgreen:
1 x
Imagine
faceți clic pe semnătura mea
Avatar de l'Utilisateur
, Carl
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 99
Înregistrare: 09/08/17, 08:03
Locul de amplasare: Bretania
x 18

Re: Urmărirea vremii




de , Carl » 12/03/18, 19:12

Fără să am o stație meteo, mă bazez pe această asociație pentru a avea rapoarte meteo pentru orașul meu... Breton....

https://www.asso-mb.fr/

Nu ar exista acest tip de asociere în alte regiuni ale Franței?
0 x
Adeptă a lene și sensibilă la calitatea consumului familiei mele, vreau să fac o grădină de legume a leneșilor!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Agricultura: probleme și poluare, noi tehnici și soluții"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 411