Plantatie de rosii

Agricultură și sol. Controlul poluării, remedierea solului, humus și noi tehnici agricole.
miriamol
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 16/05/20, 09:42

Plantatie de rosii




de miriamol » 16/05/20, 09:59

bonjour
Tocmai am cumpărat cartea „le potager du laesseux”, al cărei titlu mi-a plăcut foarte mult! Nu mi-am luat încă timp să citesc totul și aș dori niște sfaturi: mă gândeam să-mi pun plantele de roșii în pământ în acest weekend, dar nu știu cum: bucata de pământ aleasă este încă plină diferite ierburi (peluză sălbatică) și nu am fân: ce pot face? Vă mulțumim anticipat pentru sfaturi!
0 x
phil53
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1376
Înregistrare: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: plantație de tomate




de phil53 » 16/05/20, 12:09

Cel mai bun lucru este să cosiți apoi să recuperați iarba cosită de municipalitate atunci când este uscată, să recuperați cât mai mult și apoi să plantați prin ea. Apoi colectați pe cât posibil toate ierburile uscate disponibile și adăugați-l în jurul picioarelor. În primul an, acest lucru poate fi dezamăgitor, deoarece efectul fânului se va alimenta puțin în acest an. Anul viitor va fi mai bine.
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: plantație de tomate




de Moindreffor » 16/05/20, 20:56

philxNUMX a scris:Cel mai bun lucru este să cosiți apoi să recuperați iarba cosită de municipalitate atunci când este uscată, să recuperați cât mai mult și apoi să plantați prin ea. Apoi colectați pe cât posibil toate ierburile uscate disponibile și adăugați-l în jurul picioarelor. În primul an, acest lucru poate fi dezamăgitor, deoarece efectul fânului se va alimenta puțin în acest an. Anul viitor va fi mai bine.

dacă pune bucăți de iarbă la picioarele roșiilor sale, va funcționa foarte bine, este îngrășământ natural, deci TOP
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Agricultura: probleme și poluare, noi tehnici și soluții"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 252