Doparea apei pe Renault B110 TD

Editări și modificări ale motoarelor, experiențe diferite, descoperiri si idei.
Seb834
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 03/03/12, 00:03

Doparea apei pe Renault B110 TD




de Seb834 » 05/03/12, 09:29

bonjour,
Plec într-o lună pentru o călătorie de 100 km cu un B000 Td din 110, doar odată dotată cu adăugarea unei bare de acoperiș voi ajunge rapid la 1993 L / 14km.
Nu sunt deloc mecanic și mai am puțin timp, de aceea caut pe cineva care nu este la prima sa instalare și care ar dori să mă ajute să instalez un sistem pentru mai puțin consuma, stil de dopare a apei.
Deci, dacă aveți experiență, puțin timp și doriți să faceți un bilet, nu ezitați să mă contactați.

vă mulțumesc,
Sebastien.
0 x
Seb834
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 03/03/12, 00:03




de Seb834 » 05/03/12, 09:30

PS: Pot călători în toată Franța.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 05/03/12, 20:55

Bună ziua Seb834

Cel puțin, trebuie să putem să vă sfătuim dacă ne oferiți informații despre aparatul dvs. prin această postare. După aceea, dacă nu ești deloc mecanic sau nu știi să sudezi ....... nu se câștigă. :strigăt: Pantonul Gillier nu este gătit deloc gata pe raft, este construit de la caz la caz, în funcție de vehiculul dvs. și de alegerile dvs., cunoștințe, bani de pus acolo etc.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Seb834
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 03/03/12, 00:03




de Seb834 » 05/03/12, 23:39

Bună ziua, mulțumesc Flytox,

Da, asta am înțeles, am dedus că nu am avut timp să mă "antrenez" pe forums să o facă singur, nici cunoștințele tehnice necesare.
Am înțeles că este de la caz la caz, de aceea caut să întâlnesc pe cineva care ar dori să rămână cu mine.
Întrucât intenționez să fac mulți km, sunt gata să plătesc prețul pe care îl va lua, pentru material de calitate și să plătesc pentru forța de muncă.
Ai fi interesat?
Sau ai cunoaște pe cineva?

Mărfuri.
Sebastien.
sebastienbernar@gmail.com
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 06/03/12, 09:23

0 x
Seb834
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 03/03/12, 00:03




de Seb834 » 06/03/12, 10:10

Voi citi toate aceste legături în seara asta, dar am înțeles că trusa de dopaj cu apă nu poate funcționa cu adevărat, dopajul cu apă fiind de cele mai multe ori caz de caz pentru moment.
Dar mulțumesc pentru linkuri, vă voi spune ce părere am despre asta.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 06/03/12, 10:19

Casă sau kit este la fel: necesită ajustare de la caz la caz ... și eficiență de la caz la caz și nu este garantată! (poate fi 0% ca 25% ...)

Veți economisi sudarea diferitelor piese luând un kit ... acum trebuie să vă vedeți bugetul ... dar să sudați vă va costa mai mult decât un kit ...
0 x
copra
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 21
Înregistrare: 09/12/07, 10:38

dacă ai nevoie de o mână




de copra » 06/03/12, 18:13

sponsorizare ecopra
BFMTV

http://oldwww.bfmtv.com/video-infos-act ... t-2236746/


600 a 6100cm3 chrysler v8 430 CP
http://youtu.be/Xer7bw03_7o

pe de altă parte, trebuie să cobori în Auvergne

SLT
0 x
economie corectă
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 06/03/12, 23:19

Seb834 a scris:Bună ziua, mulțumesc Flytox,

Da, asta am înțeles, am dedus că nu am avut timp să mă "antrenez" pe forums să o facă singur, nici cunoștințele tehnice necesare.
Am înțeles că este de la caz la caz, de aceea caut să întâlnesc pe cineva care ar dori să rămână cu mine.
Întrucât intenționez să fac mulți km, sunt gata să plătesc prețul pe care îl va lua, pentru material de calitate și să plătesc pentru forța de muncă.
Ai fi interesat?
Sau ai cunoaște pe cineva?

Mărfuri.
Sebastien.
sebastienbernar@gmail.com


Vă mulțumesc că v-ați gândit la mine, va fi interesant (studiul), dar deja nu am suficient timp să am grijă de Doloréanul meu ..... Am mult mai multe proiecte de modificare decât cele folosite să le îndeplinesc ... : Mrgreen: Veți găsi pe cineva care să vă ajute sau să vă vândă un împrumut ... : Mrgreen: Bonne șansă!
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Seb834
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 03/03/12, 00:03




de Seb834 » 07/03/12, 21:18

Ok Flytox, nicio problemă.
Nu am de gând să cumpăr kitul ecopra la 700, mi se pare excesiv și, dacă nu găsesc pe cineva care să facă o instalare la domiciliu, cred că voi încerca econokit, deși aparent nu este super eficient , și că există în special foarte puțin feedback.
De asemenea, am făcut anchete pentru a rula camionul cu ulei de gătit, dar nu știam că trebuie decantat timp de o lună și, din moment ce voi fi pe drum, nu îl voi putea face.
În ceea ce privește biocombustibilul, mi se pare o aberație, tăierea pădurilor întregi, pe zone cu o biodiversitate incredibilă, nevoia de apă și poluarea solului, devenind verde.
Spune-mi dacă mă înșel.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Injecția apei în motoare: ansambluri și experimente"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 278