Doping pe 2,8l JTD 2005 127 CP

Editări și modificări ale motoarelor, experiențe diferite, descoperiri si idei.
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 18/08/13, 22:28

Bună ziua Chris59

Concluzie:
- Vreau să pun reactorul înapoi în tubul de evacuare.
- Cred că ar fi nevoie de mai mult spațiu în reactorul meu, diametrul axei este 18 și diametrul tubului 20, cred că pentru a pune 17 a se vedea 16 și a lăsa 20 pentru tub.
-Pentru a nu mai sparge țeava de cupru, mă gândesc să instalez furtunuri sanitare.


Pentru spațiul dintre tijă și plic, ar trebui să rămâneți în toleranța pe care vi-o oferă André.

Pentru depunerile din țevi .... îți ia respirația, pe instalația mea, depozitul este mult mai distribuit, fără „noduli”. Ce anume pui ca apa, apa minerala? : Mrgreen:

Pentru conducta care se rupe, este posibil să aveți prea multă tensiune / oboseală atunci când conducta de evacuare se extinde sau vibrează la anumite regimuri. Una dintre soluții este lipirea unei bucăți de țeavă de cupru de maximum zece cm pentru intrarea / ieșirea reactorului. Apoi vine o conexiune flexibilă (cauciuc sau silicon mai bun) suficient de lungă pentru a face față mișcărilor liniei de evacuare (aceasta se poate mișca de câțiva cm!). Capătul conductei până la destinație poate fi flexibil sau rigid.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
chris59
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 43
Înregistrare: 04/07/12, 03:03
Locul de amplasare: Nord, Avesnois
x 1




de chris59 » 19/08/13, 12:02

bonjour
vă mulțumesc amândoi pentru informații

Tocmai mi-am demontat bubblerul, există și calcar, mai puțin, dar există, așa că dacă există calcar este din cauza încălzirii sale, așa că mă întreb la ce temperatură se formează calcarul.

Îmi redimensionez axa la 16.5 mm pentru un tub de 20 mm, nu căutând 1.75 mm, deoarece oțelul inoxidabil este o porcărie reală, se deformează peste tot mustul său.

Voi încerca să-mi măresc nivelul apei în bule. Sunt în jur de 40 mm Voi urca până la 50, 60 mm.
0 x
Trăiască ecologia

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Injecția apei în motoare: ansambluri și experimente"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 150