În căutarea unui rezervor flexibil ...

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
Etienne
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 21/04/06, 09:01

În căutarea unui rezervor flexibil ...




de Etienne » 21/04/06, 09:10

Buna ziua, sunt putin neajutorat pentru ca caut o solutie pentru recuperarea apei de ploaie, pentru a economisi niste bani, dar si pentru un mic gest pentru mediul inconjurator.
Nu am prea mult spațiu, iar casa este pe un spațiu de târâre. De asemenea, intenționez să fac o punte de lemn, așa că m-am întrebat dacă există kituri de tancuri flexibile, deoarece nu vreau să alerg în toate direcțiile și mai ales că nu am prea mult timp pentru Tinker.
Mă întrebam dacă investiția este importantă și dacă cineva cunoaște o companie relativ serioasă, cu produse de calitate.
Vă mulțumim pentru informații. : Lol:
0 x
Aline
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 21/04/06, 12:53

rezervor flexibil




de Aline » 21/04/06, 13:10

bonjour,
soțul meu a căutat mult timp pe web, un kit disponibil pentru colectarea apei de ploaie.
Există, dar a ales un distribuitor care va putea acum să vândă online.
Arată serios, în orice caz, materialul este de bună calitate și nu provine din China.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 21/04/06, 13:13

Într-adevăr nu despre suflarea rezervorului flexibil (+ + protejează lumina) ... prin contra Sper că este foarte gros, deoarece o scurgere ...

Trebuie să vedeți prețurile .... și costul transportului (probabil mult mai mic decât tancurile din hard) în comparație cu tancurile de la Leroy Merlin sau Obi ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 21/04/06, 14:02

salut
Încercați licitațiile (destocking-ul armatei, uneori este foarte puternic și ieftin.
@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Aline
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 21/04/06, 12:53

rezervor flexibil




de Aline » 21/04/06, 14:23

Pentru rezervorul flexibil, este minunat.
Mă deranjează puțin „să vând” produsul, dar când ne-am cumpărat rezervorul, acesta a fost umplut înainte de instalare. Nu este o scurgere. În plus, micii noștri vecini și fiul nostru au luat cisterna pentru o trambulare. Timp de o oră, am pus întrebări, dar soțul meu mi-a spus că pânza folosită este la fel ca în cazul rezervoarelor care urcă până la 400m3. Presiunea este alta decât 4m3.
Ei bine, nu o scurgere, nimic.
Un produs care pentru noi ne-a îndeplinit toate așteptările.
Asta e, mărturie mică.
Dacă este necesar, lăsați un mesaj și soțul meu vă va spune mai multe. : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 112