Dimensionarea rezervorului de apă de ploaie

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6527
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: dimensionarea rezervorului de apă de ploaie




de Macro » 15/04/21, 11:04

Când îl voi deschide voi face o fotografie a sistemului de filtrare integrat în rezervor .... Nu este cel mai strălucit lucru ....
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13716
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1525
A lua legatura cu:

Re: dimensionarea rezervorului de apă de ploaie




de izentrop » 15/04/21, 15:09

Macro a scris:Când îl voi deschide voi face o fotografie a sistemului de filtrare integrat în rezervor .... Nu este cel mai strălucit lucru ....
De asemenea, puteți gestiona filtrarea în amonte, astfel, mai puțină întreținere în rezervor. Un canal de duș atașat la jgheab cu un filtru de plasă de țânțari chiar înainte de ieșire, ar fi putut face și el trucul.

Fotografia hack-ului meu. Am pus pene sub plasă de țânțari, astfel încât să nu fie în contact cu fundul. Este puțin murdar, dar asta nu împiedică recuperarea completă a ploilor de intensitate redusă și nici o revărsare până atunci. O furtună bună va ceda.
jointes pièces
IMG_20210415_122743.jpg
IMG_20210415_122743.jpg (137.26 KIO) A accesat ori 2504
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2491
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 364

Re: dimensionarea rezervorului de apă de ploaie




de Forhorse » 15/04/21, 20:20

Altfel, dacă vă întoarceți în primele mele postări despre asta forum, în jurul anului 2009-2010 postasem fotografii cu o altă soluție a designului meu, care era mai puțin probabil să se înfunde, dar care a cauzat un pic mai multă pierdere de apă.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 193