Caută mărturii ...

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
p'tit pierrot
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 214
Înregistrare: 30/09/06, 21:23
Locul de amplasare: Regiunea Sud-Vest

Caută mărturii ...




de p'tit pierrot » 13/01/07, 22:55

bonjour,

Ca parte a pregătirii unui fișier cu întrebări frecvente (întrebări frecvente) care vor fi publicate pe blogul meu http://ec-eau-logis.over-blog.net/ , precum și pe lângă dosarul „legislației”, caut orice mărturie serioasă și concretă asupra următoarelor subiecte;

> alimentare cu apă publică:
- ai observat că apa de la robinet nu este potabilă ...
- aveți probleme la conectarea la un site izolat ...
- vă cerem o avere pentru a vă conecta la rețea ...
- ți se refuză computerul din cauza unei probleme de apă ...
- sau dimpotrivă, observați un management deosebit de pozitiv ...

> apa de ploaie:
- aveți probleme cu primăria, DDE sau DDASS în legătură cu instalația de recuperare a apei pluviale ...
- primăria ta este ostilă proiectului tău ...
- vă confruntați cu „interpretări periculoase” ale DDE sau DDASS, ale stilului: "Folosirea apei de ploaie în casă este interzisă" ..., "Este interzis să vă faceți rufele cu apă de ploaie" ...
- ți se refuză computerul într-un site izolat, din cauza unei neconectări la rețeaua publică și că nu dorim să ținem cont de instalația de recuperare a apei pluviale ...
- DDASS dvs. refuză apa de ploaie în toaletele ERP ...
- sau orice altă problemă de același tip ...
- sau, dimpotrivă, observați o abordare sau o politică proactivă din partea primăriei dvs., sau sprijin voluntar din partea DDASS ...
- îți bei și consumi apa de ploaie cu satisfacție și analizezi-o în fiecare an cu rezultate bune ...
- observați abuzuri (prețuri, abordare, ..) în sectorul profesional ...

> salubritate autonomă individuală (sau "necolectivă" sau "ANC"):
- PC-ul dvs. este refuzat pentru dvs. din cauza inadecvării terenului dvs., comparativ cu ANC „clasic” recomandat ...
- ați înființat un sector „neconform”, dar mai eficient sau mai egal și vi se cere să „îl aduceți în conformitate” ...
- vă refuzăm un sector de „tratare a apei gri” cu TLB ...
- DDASS este o problemă pentru dvs. în legătură cu utilizarea dvs. de TLB / compost ...
- sau orice altă problemă de același tip ...
- sau, dimpotrivă, observați o abordare sau o politică proactivă din partea primăriei dvs., sau sprijin voluntar din partea DDASS ...

Precizez că pot fi adus să cer o confirmare sau un document care atestă faptele evocate în anumite mărturii „sensibile” .... !! , Nu vreau să recoltez „capricios”….
Dacă aveți o mărturie care să mi-o oferiți, vă rugăm să o împărtășiți și să specificați subiectul din forum și apoi spuneți-mi prin e-mail prin intermediul blogului meu , atașându-mă (acordați atenție subiectului e-mailului și titlului atașamentelor => antivirus foarte activ!) orice documente corespunzătoare ...

Vă mulțumesc sincer pentru atenție și pentru posibila dvs. participare, : Lol:
Te salut….

„Școala”.
:P
0 x
Bună ziua acasă! ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 13/01/07, 23:16

Acolo nu te pot ajuta la asta ... am beton 0 xp în recuperarea apei de ploaie ...

ps: econologia nu este nici măcar legată pe blogul tău ... :(
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 150