HVP-C: uleiuri vegetale pure combustibil și conform legii

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
Avatar de l'Utilisateur
Gerald
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 04/09/05, 07:51
Locul de amplasare: lac mic de munte

HVP-C: uleiuri vegetale pure combustibil și conform legii




de Gerald » 06/09/05, 08:31

Am fost verificat săptămâna trecută (30) de către vama mobilă în timp ce conduceam 08% ulei de floarea soarelui. Așa că tipul mi-a aspirat o parte din combustibilul meu și a spus cu un bun accent tarnic "oh, este combustibilul tău diesel, este într-adevăr!" Nu am răspuns nimic, apoi mi-a spus să merg mai departe. Evident căuta roșu și era destul de surprins de galben.
Gérald
0 x
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 06/09/05, 09:09

Nu văzusem aceste articole și recunosc că mi-e foarte rău să le văd
si sa traiasca Franta! și să trăiască democrația! și să trăiască libèrté. da dar .... unde in Franta?
LAMENTABIL :( :( :( :(
0 x
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 06/09/05, 09:46

... Prin urmare, utilizatorii HVB vor fi liniștiți până în ziua în care politicienii îndrăznesc să efectueze verificări de petrol ... Dacă îndrăznesc ...
pentru a recupera banii după părerea mea vor îndrăzni! Nu mă îndoiesc o secundă !!!!!! ;)
0 x
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 06/09/05, 11:13

hi,
În documentul vamal, este clar menționat „TIPP”, care privește uleiurile vegetale se află într-un vid legal, într-adevăr, acestea nu sunt produse petroliere, există materie de procedură acolo! <_
@ ++ :P
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 06/09/05, 13:59

Așa că sper să fie revoluția! Pentru că petrolul, spre deosebire de roșu, poluează mai puțin decât GO ... nu este doar o chestiune de impozitare ... Ei trebuie să facă ca în Germania: HVB la pompă!

Dacă se întâmplă acest lucru, va fi necesar să le vorbim asociațiilor asmatice și serviciilor medicale de boli care cunosc bine corelația dintre boli și poluare.

ps: există toate documentele de pe site și forum : HVB sunt INTERZISE.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 06/09/05, 14:02

gerald a scris:Am fost verificat săptămâna trecută (30) de către vama mobilă în timp ce conduceam 08% ulei de floarea soarelui. Așa că tipul mi-a aspirat o parte din combustibilul meu și a spus cu un bun accent tarnic "oh, este combustibilul tău diesel, așa este!" Nu i-am răspuns nimic, apoi mi-a spus să mă mișc. Evident căuta roșu și era destul de surprins de galben.
Gérald

Laugh out loud
Deja nu credeam că există încă controale „roșii”, atunci experiența dvs. este revelatoare: poliția are instrucțiuni stricte (căutați roșu) și le aplicați la scrisoare.
Nu caută altceva decât GO, ci caută roșu ... Prin urmare, utilizatorii HVB vor fi liniștiți până în ziua în care politicienii îndrăznesc să efectueze verificări de petrol ... Dacă îndrăznesc ...
0 x
rpsantina
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 178
Înregistrare: 17/12/04, 16:11
Locul de amplasare: 81 - South Tarn
x 10




de rpsantina » 06/09/05, 17:05

Dacă nu mai puneți un colorant (decât roșu) în GO,
Nu văd vama care scoate mica panoplie de chimist de pe marginea drumurilor pentru a face o probă și o analiză incontestabilă în fața instanțelor ...
Cu excepția cazului în care faceți o revizuire bună a codului de procedură și a instruirii care îl însoțește ...

Dacă sistemul este procedural (nu știu cum este scris), trebuie să fie și el ...
Continuă, nu este nimic de văzut :D :D :D
0 x
RPS (South Tarn 81 Dpt)
I-Doar cei care nu fac nimic nu sunt niciodată greșiți
ii - Totul este posibil dacă petreceți puțin timp
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 06/09/05, 18:06

Ca orice impozit, TIPP trebuie returnat guvernului de către distribuitorul de combustibil. Prin urmare, utilizatorul final nu trebuie să îl ramburseze. În orice caz, dezbaterea este încurcată deoarece, dacă folosim HBV, nu introducem TIPP suplimentar pe care vor trebui să îl plătească. Deci, care este problema cu introducerea HBV?
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
jelupan
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 25
Înregistrare: 31/07/05, 11:00




de jelupan » 07/09/05, 09:23

bonjour,
pentru o abordare a acestor probleme:
<a href='http://www.oliomobile.org/forum/viewsujet.php?t=277&postdays=0&postorder=asc&start=0 'target =' _ blank '> http://www.oliomobile.org/forum/viewsujet....der=asc&start=0

Pentru a vă liniști, mai mulți utilizatori de hvb sau ulei comercial au avut contact cu poliția sau vama. Totul a mers bine. Căutați pe site-ul oliomobile.
La rândul meu, am condus de 6000 km într-un amestec de ulei de rapiță / hiper rapiță (Liddl, Ed, Aldi: 0,79 € L) fără griji. :D :D :D :D :D
Pentru utilizatorii care se învecinează cu Germania, neîncredere în petrolul distribuit de stații. Prietenii din Strasbourg și METH'ECO (instalator de truse pentru conducere la 100%) m-au avertizat că este aditivat cu 5% dintr-un amestec de ester + aromatice + grăsime animală (?) Care atacă furtunurile și articulațiile nu modificat. A verifica!

La 1 ianuarie 2005, Franța era obligată să aplice directivele europene.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 07/09/05, 12:47

jelupan a scris:La 1 ianuarie 2005, Franța era obligată să aplice directivele europene.

Ne pare rău, dar acest e-mail: https://www.econologie.com/forums/uploads/po ... 171742.jpg demonstrează contrariul ... Franța rămâne în afara legii cu privire la directivele UE ...:(
Dernière édition alin Christophe 25 / 09 / 06, 16: 30, editate 1 ori.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 146