Baterie biodegradabilă

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
Avatar de l'Utilisateur
zeenenergie
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 14
Înregistrare: 18/05/21, 20:37

Baterie biodegradabilă




de zeenenergie » 18/05/21, 20:51

bonjour,

Sunt nou la forum : Wink:
Numele meu este Nawfel și dezvolt baterii reîncărcabile și 100% biodegradabile pentru a înlocui bateriile alcaline actuale (http://www.zeenenergy.com).
De asemenea, lucrez la o nouă tehnologie pentru bateriile comestibile! și care ar putea salva viețile copiilor mici care o ingerează accidental.

Tocmai am înființat un fond pentru a putea urca pe scenă înainte de marketing și fac apel la mobilizare!

aici este spune-mi ce părere ai despre proiectul meu mai întâi și aștept feedback-ul tău! :P

link pisicuta : Arrow: https://www.okpal.com/pile-100-biodegradable/#/

merci d'Avance

Nawfel
0 x
Avatar de l'Utilisateur
zeenenergie
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 14
Înregistrare: 18/05/21, 20:37

Re: Baterie biodegradabilă




de zeenenergie » 18/05/21, 21:12

câteva imagini de ilustrat :)


Imagine


Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Baterie biodegradabilă




de GuyGadeboisTheBack » 18/05/21, 21:39

zeenenergy a scris:aici este spune-mi ce părere ai despre proiectul meu mai întâi și aștept feedback-ul tău! :P

Ideea este lăudabilă, dar pe site nu aflăm nimic altceva că aceste baterii ar fi reîncărcabile de 50 de ori și că ar avea o capacitate de 600 mAh (pentru un AA), ceea ce este departe de a fi „la vârf”. Proiectului îi lipsește cârligul (comestibil este mai respingător decât atractiv) și lipsește extrem de detaliile utile, tehnice și comerciale.
Și apoi: „Sunt francez, alchimist modern, om de știință autodidact, versiune vegetală a lui Elon Musk”, este o sinucidere de marketing!
Ps: De asemenea, există prea multe erori de ortografie și / sau stil. Obține ajutor.
Ps (bis): Suna aproape ca o farsă.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
zeenenergie
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 14
Înregistrare: 18/05/21, 20:37

Re: Baterie biodegradabilă




de zeenenergie » 18/05/21, 21:50

GuyGadeboisLeRetour a scris:
zeenenergy a scris:aici este spune-mi ce părere ai despre proiectul meu mai întâi și aștept feedback-ul tău! :P

Ideea este lăudabilă, dar pe site nu se învață altceva decât aceste baterii ar fi reîncărcabile de 50 de ori și că ar avea o capacitate de 600 mAh, ceea ce este departe de a fi „la vârf”. Proiectului îi lipsește cârligul (comestibilul este mai respingător decât atractiv) și îi lipsește atât detaliile tehnice, cât și cele comerciale.



multumesc pentru intoarcere!

da, nu pot spune mai multe altfel nu voi putea breveta tehnologia și, prin urmare, este mai greu să o comercializez,
Vin aici pentru a mobiliza energii bune subiectul este foarte complex credeți-mă că este chiar mai dificil decât ceea ce credeți

600mA sunt cele mai ieftine baterii pe care le cumpărați în magazine, așa că nu este chiar rău;) îngrijorează, știu subiectul, vreau doar să mobilizez o comunitate, astfel încât să putem vedea aceste baterii în magazinul horizon 2024 fabricat în Franța

bateria comestibilă salvează vieți, așa că trebuie să o faci nu este o opțiune;)

mulțumesc din nou pentru întoarcere
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Baterie biodegradabilă




de Obamot » 19/05/21, 00:48

Iată bateria comestibilă fără metal!

D073FF3A-5EAD-4997-AB61-8D738726E058.jpeg
D073FF3A-5EAD-4997-AB61-8D738726E058.jpeg (17.68 KiB) Vizualizat de 3529 ori


Acum am al meu Lampe CARTOF de buzunar : Cheesy:

Este crowdfunding-ul care are frit, am să-l brevetez imediat pentru a-mi face grâu.

(nu am putut rezista, sunt atât de râs)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Baterie biodegradabilă




de Obamot » 19/05/21, 01:15

PS: Sper totuși - dacă nu este o glumă, dar probabilitățile sunt mari - că proiectul dvs. va avea succesul pe care îl merită!

GuyGadeboisLeRetour a scris:Ps (bis): Suna aproape ca o farsă.
: Wink:
Dernière édition alin Obamot 19 / 05 / 21, 01: 16, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Baterie biodegradabilă




de Christophe » 19/05/21, 01:16

1 aprilie a fost acum 7 săptămâni ... :şoc: :şoc: :şoc:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
zeenenergie
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 14
Înregistrare: 18/05/21, 20:37

Re: Baterie biodegradabilă




de zeenenergie » 19/05/21, 09:57

Obamot a scris:Iată bateria comestibilă fără metal!

D073FF3A-5EAD-4997-AB61-8D738726E058.jpeg

Acum am al meu Lampe CARTOF de buzunar : Cheesy:

Este crowdfunding-ul care are frit, am să-l brevetez imediat pentru a-mi face grâu.

(nu am putut rezista, sunt atât de râs)



Răspund repede pe cartof,
faceți-o în fotografia dvs. și în toate experimentele de acest fel există metale zinc la terminalul negativ (-) și cupru la pozitiv (+)
și, prin urmare, reacția chimică folosește exclusiv aceste metale, cartoful joacă rolul de electrolit pentru a trece curentul ... am putea pune apă sărată și va funcționa la fel de bine : Idee:

Imagine

Fac toate astea fără metale, zero, wallou 8)

nu ai nivelul de aceea ești atât de critic, nu poți concepe astfel de inovații, este păcat ...

PS: batjocura pe care o vreau, dar ridic nivelul!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Baterie biodegradabilă




de Christophe » 19/05/21, 10:20

zeenenergy a scris:nu ai nivelul de aceea ești atât de critic, nu poți concepe astfel de inovații, este păcat ...


:şoc: :şoc: :şoc:

Este adevarat ca Rularea unei bucăți de hârtie tipărită și spunerea că vom revoluționa piața bateriilor este să avem un nivel! :şoc: :şoc: :şoc:

După cum am scris ieri aici: https://www.econologie.com/reparer-plut ... -ecologie/ Încrederea în sine este un punct forte, supraestimarea ta este o slăbiciune

De unde vine schimbul de electroni, care este cuplul dvs. electrochimic?

ABC nu vine acolo unde râdem!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
zeenenergie
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 14
Înregistrare: 18/05/21, 20:37

Re: Baterie biodegradabilă




de zeenenergie » 19/05/21, 10:25

Christophe a scris:
zeenenergy a scris:nu ai nivelul de aceea ești atât de critic, nu poți concepe astfel de inovații, este păcat ...


:şoc: :şoc: :şoc:

Este adevarat ca Rularea unei bucăți de hârtie tipărită și spunerea că vom revoluționa piața bateriilor este să avem un nivel! :şoc: :şoc: :şoc:

După cum am scris ieri aici: https://www.econologie.com/reparer-plut ... -ecologie/ Încrederea în sine este un punct forte, supraestimarea ta este o slăbiciune

De unde vine schimbul de electroni, care este cuplul dvs. electrochimic?

ABC nu vine acolo unde râdem!


începe prin a te liniști, nu vin să-l joc sau să trolez sau să fac grâu ....
abia postează ceva pe care troll-ul apare.

te rog, calmeaza-te !!!! lăsați prima persoană să interacționeze mai întâi și să vedeți dacă este o farsă
merci
0 x

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 111