Înregistrare la forum obligatoriu ?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.

Credeți că lectura subiectelor ar trebui să fie limitată la membrii forum ?

Sondajul a expirat pe 20 / 02 / 06, 12: 32

Da, este sigur: există prea mulți recuperatori sau inactivi în comparație cu experimentatorii!
16
55%
Nu, totul trebuie făcut accesibil fără niciun efort pentru vizitatori
13
45%
 
Numărul total de voturi: 29
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79128
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10975

Înregistrare la forum obligatoriu ?




de Christophe » 21/01/06, 12:32

Voila, văzând raportul dintre numărul de vizitatori / numărul de înregistrați forum et numărul tot mai mare de deșeuri de tot felul, Vin să-mi pun întrebarea: Ar trebui să închidem accesul public la forum ?

Adică prin aceasta, ar fi obligatoriu să vă înregistrați pentru a citi subiectul (printre altele din experimentele dvs.), ar deveni într-un fel un forum semi public, fiecare vizitator ar trebui pur și simplu să facă efortul de a se înregistra înainte de a putea citi subiectele.

Evident, acest lucru nu merge în scopul progresului lucrurilor, dar pe de altă parte distribuirea liberă a muncii tale implică riscuri de recuperare și oamenii care citesc fără să participe nu contribuie cu nimic!

Pentru comparație, în momentul nașterii linux, 1984, brevetele software nu existau .... altfel asigurați-vă că Linux nu ar exista cel puțin nu așa cum există în prezent ...

Acesta este motivul pentru care îți cer părerea printr-un sondaj care va dura 30 de zile și voi rămâne la rezultatele acestui sondaj. Vă rugăm, de asemenea, să vă justificați votul, dacă este posibil.

Mulțumim pentru vot!
Dernière édition alin Christophe 21 / 01 / 06, 14: 21, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 21/01/06, 13:19

bonjour
Recunosc că m-am gândit deja la acest lucru.
Îmi spun că, oferind toate detaliile realizării, să ne imaginăm că reușesc să fac reactorul să funcționeze și să spun cum și de ce funcționează, în timp ce înainte nu funcționa. Un industrial se întreabă despre problema de pe forum fără să mă înregistrez și vinde ceva care seamănă foarte mult cu editarea mea, în timp ce eu mă fac chi ..... : Evil: pentru rezolvarea problemelor de operare. Și dacă, în plus, acest industrial nu mi-a acordat niciodată niciun fel de ajutor cu privire la forum, da, asta îmi pune o problemă.
Dar nimic nu împiedică un industrial să facă același lucru prin înregistrare.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79128
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10975




de Christophe » 21/01/06, 13:28

PITMIX a scris:Dar nimic nu împiedică un industrial să facă același lucru prin înregistrare.


Limită exactă, dar ca (trebuie să furnizați un e-mail valid, IP-ul dvs. este depus ... etc etc trebuie să facă un „efort” ce) ... am oferit sfaturile și sfaturile noastre pe o placă de aur ... În cele din urmă, este dat ca spunem ... Atunci nu sunt doar producătorii ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
iepure
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 823
Înregistrare: 22/07/05, 23:50
x 2




de iepure » 21/01/06, 14:30

Este un lucru bun pentru care este accesibil conținutul site-ului
toți, chiar și industriași. E adevărat că oricare ar fi oaia neagră
poate aluneca în turmă. Dar nimic nu le va împiedica să intre și în orice caz este sigur că este deja făcut.
Publicitatea în creștere pentru Econologie nu poate decât să se trezească
interesul industriașilor, escrocilor sau lobilor care probabil
simțindu-se consacrat de orice consecință a oamenilor
care și-au udat atât de mult cămășile pentru propria satisfacție
doar pentru a le compara rezultatele și a le împărtăși.
S-ar putea la fel de bine să faci împotriva ghinionului, inimă bună la fel de uniformă
dacă cei mai înfocați și norocoși nu vor beneficia de consecințe
economiei muncii lor, se pot consola spunând
că obiectivul era mai presus de toate economic. Diseminarea lor
munca va beneficia oricum de meseriașii experimentați de atunci
transmisiuni pe net. Vor exista întotdeauna oameni care preferă să plătească
o tehnică (câte solicitări de adresă a fariquant de patone am văzut pe diverse forums ? ..) mai degrabă decât să se rostogolească
mâneci.
Prin urmare, producătorii au rolul lor în dezvoltarea mai economică a motoarelor, combustibililor etc.


Pe de altă parte, ce poate fi o idee în care să sapi și să vezi cum
aplicarea acesteia înseamnă a exclude drepturi membrilor membrilor puburilor (cum ar fi
cazul deocamdată), dar faptul că nemembrii au fericirea
să participe la finanțarea costurilor suplimentare pe care le
trafic în timp ce urmează câteva reclame chiar și pentru apărarea lor.
Astfel nu vor veni cu mâinile goale și vor ieși
poate fi transformat într-un econolog activ, convins și
de ce nu, activiști.


Prin urmare votez, acces gratuit.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
DavidHervé
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 15/09/05, 17:31
Locul de amplasare: PAU




de DavidHervé » 23/01/06, 09:56

Bonjour à Tous,
Cred că într-adevăr nu contează întrucât o persoană rău intenționată, dacă este într-adevăr interesată, se va înregistra în continuare la titlu personal. Pe de altă parte, cu siguranță poate limita activitatea de inteligență economică, a cărei coajă este realizată de roboți software ....

Mă abțin pentru că sunt împărțit între acces liber și pun obstacole în calea sistemelor automate.
0 x
Trecerea
x 17




de Trecerea » 23/01/06, 10:15

Cred că trebuie să lăsăm tot conținutul în acces gratuit (numai pentru citire, desigur) fără restricționarea consultării printr-o înregistrare obligatorie.

Deja, permite o referință mai bună în motoarele de căutare, aducând alți economiști, care se vor înregistra pentru a participa oricum.

Acesta este unul dintre punctele forte ale internetului: acces gratuit la informații! Condiționarea accesului în consultare printr-o înregistrare obligatorie ar distruge acest avantaj, deoarece mai puțini oameni ar face efortul de a se înregistra pentru a-l accesa (acest lucru se întâmplă din când în când: google se referă la linkuri care nu mai sunt căutabile) cu excepția cazului în care există o înregistrare, așa că merg pe drumul meu).

De asemenea, ar face posibilă o bază relativ curată de membri înregistrați: membrii înregistrați sunt 99% cei care participă, limitând numărul de „conturi moarte” (cum ar fi: mă înregistrez doar pentru a vedea ceva, apoi nu mă mai întorc). pe forum după aceea).

Cât despre „poluatorii” din forum, bin ei vor trebui să se înregistreze pentru a polua și moderarea îi poate calma rapid.

În ceea ce privește publicitatea, dacă permite site-ului să supraviețuiască, ar putea fi suprimat pentru „membrii binefăcător” care au contribuit financiar, de exemplu.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

Acces închis




de jean63 » 23/01/06, 16:35

Trebuie să închid accesul la Forum, dar, pe de altă parte, poate permite oamenilor să descopere ceea ce se întâmplă și a spus acolo și apoi să se înregistreze.
În cazul meu, așa s-a întâmplat ....... greu de ales.
Vindem autobuzele noastre către chinezi, dar în schimb, ei vor să știe cum o facem ........ riscul este că, în 5 sau 10 ani, îi vor fabrica singuri. Și dacă nu le arătăm, vor cumpăra Boeing .....
Apropo, ați observat că un număr foarte mare de membri nu participă la forum?
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 23/01/06, 22:29

Personal, sunt în favoarea menținerii accesului gratuit la forum. Deoarece unele documente trebuie să solicite introducerea parolei, prin urmare înregistrarea la forum, WM are încă acces la informații despre membrii care se înregistrează.

Cu toate acestea, este posibil să se blocheze anumite subiecte astfel încât să fie accesibile doar de către membrii înregistrați. Trebuie să ne gândim la asta, poate pentru forum experimente pantone, lăsând publicul larg.

(adăugare pe ediție: blocarea părții de înțelegere a procesului)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 23/01/06, 22:39

Ok pentru a bloca unele părți critice, cum ar fi experimente și planuri, altfel mi se pare rușine să blochez totul forum. În general, oamenii nu se vor înscrie pentru un forum că nu știu și cu atât mai bine dacă motoarele de căutare au acces la acesta și pot promova site-ul.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
krissg29
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 80
Înregistrare: 07/11/04, 21:26
Locul de amplasare: centrul de Finistere
x 2




de krissg29 » 23/01/06, 23:06

Deci eu, am votat pentru blocarea forum, chiar dacă l-am citit regulat fără să mă conectez neapărat.
Este adevărat că interesul internetului este accesul gratuit. Dar nu trebuie să devină o copie gratuită :|

Mă gândesc la ceva care să-l lase semi-liber.
Cineva vine pe forum deoarece a urmat un link sau altul, are acces la forum în lectură și își poate face părerea.
Diferența față de un membru înregistrat și conectat: el poate accesa doar paginile din text. Adică fotografiile (imaginile) și linkurile nu sunt accesibile.

Pe un text putem spune că arată bine fără a putea vizualiza lucrul. Și dacă vrea detalii, trebuie să se conecteze.
0 x
Nu confunda inginerul și ingenioasa

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 264