Înțelegerea unui Azulejos magic

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
manet42
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 631
Înregistrare: 22/11/08, 17:40
Locul de amplasare: Lorraine

Înțelegerea unui Azulejos magic




de manet42 » 09/04/13, 11:31

Cine imi poate explica ??

http://www.youtube.com/watch?v=3PszMaZ5Ipk


Mărfuri.

JC
0 x
Încercând continuu, unul sfârșește reușind. Deci, cu cât lipsește mai mult, cu atât este mai probabil să funcționeze.
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68




de pumnal pitt » 09/04/13, 18:48

este foarte puternic.
Nu am înțeles totul, cu excepția faptului că trucul constă în dimensiunea pătratelor „pseudos” (care devin dreptunghiuri) la nivelul pauzei pentru că acesta nu tăia pătratele în același mod în dreapta și în stânga.
cert este că suprafața scade bine cu 3/63 sau puțin mai puțin de 5%. nu este mult și de aceea avem impresia că întregul nu are mai multă libertate decât înainte în cadru, dar este greșit. există mai mult joc.
0 x
Imagine
faceți clic pe semnătura mea
Avatar de l'Utilisateur
manet42
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 631
Înregistrare: 22/11/08, 17:40
Locul de amplasare: Lorraine




de manet42 » 09/04/13, 19:58

Mă gândisem și la dreptunghiuri ...
Dar, bine, ar trebui să vedem obiectul vizual și mai aproape ..
JC
0 x
Încercând continuu, unul sfârșește reușind. Deci, cu cât lipsește mai mult, cu atât este mai probabil să funcționeze.
marcel
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 153
Înregistrare: 22/12/04, 15:49
Locul de amplasare: 84




de marcel » 10/04/13, 16:52

Urmăriți între 40 și 50 sec. Scoate monedele. Există o tăietură în secvență. Când pune piesele înapoi în afara cadrului, acestea nu sunt la fel (sau nu sunt în același loc?): Pătratele nu se mai potrivesc peste primele două piese mari, de-a lungul liniei pe care o va aluneca. Abia la a treia manevră găsim forme regulate. Dacă ne uităm la lungimi, acestea depășesc inițial nouă pătrate. (În acest moment, puzzle-ul nu s-ar mai încadra în cutie, pe care a aruncat-o cu atenție ... Nu putea face același lucru pe un dreptunghi martor desenat pe covor !!!)
Rebelează-te la 2 min 20. Taie la întoarcere, scoate pătratele din cutie și nu mai sunt deloc ajustate !!! Lungimile sunt de aproximativ opt pătrate și jumătate și nu mai sunt nouă !!!
Deci, trebuie să vedeți cum sunt construite cele două seturi de piese. Realizând cadre de înghețare succesive, ar trebui să puteți determina forma fiecărei părți. Plictisitor...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 10/04/13, 17:44

Explicația înșelăciunii:
schimbul unei piese în timpul tăierii video

http://www.youtube.com/watch?v=J7C2mGxxdtI
0 x
Avatar de l'Utilisateur
manet42
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 631
Înregistrare: 22/11/08, 17:40
Locul de amplasare: Lorraine




de manet42 » 10/04/13, 19:54

Bine văzut ...
Confirmă ceea ce spuneam: ar trebui să vedem obiectul din prima mână și mai aproape ...

JC
0 x
Încercând continuu, unul sfârșește reușind. Deci, cu cât lipsește mai mult, cu atât este mai probabil să funcționeze.
roy1361
x 17




de roy1361 » 10/04/13, 20:11

Salutare tuturor...

Totuși, lucrul este bine făcut, iluzia este excelentă. Ei bine, este părerea mea.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
highfly-dependent
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 757
Înregistrare: 05/03/08, 12:07
Locul de amplasare: Pyrenees, 43 ani
x 7




de highfly-dependent » 10/04/13, 21:59

0 x
„Dumnezeu râde de cei care deplâng efectele cărora le prețuiesc cauzele” BOSSUET
"Pe vede ce noi crede„Dennis MEADOWS
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68




de pumnal pitt » 11/04/13, 18:34

gegyx a scris:Explicația înșelăciunii:
schimbul unei piese în timpul tăierii video

http://www.youtube.com/watch?v=J7C2mGxxdtI


scuze, dar această explicație nu mi se pare corectă.
Cred că este într-adevăr o poveste de suprafață.
vezi aceste explicații:
http://www.youtube.com/watch?v=qK8o6a1ZSiM
http://www.youtube.com/watch?v=rWRMTMR53jE
0 x
Imagine

faceți clic pe semnătura mea
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 11/04/13, 22:41

Poate?
Dar nu căuta prânzul până la ora 14:XNUMX.

Dacă puteți face opriri pe cadru.
(Astăzi la mine acasă, bug-uri)

Din momentul în care scoate prima piesă plasată în cadrul de lemn și când „această piesă” este așezată lângă ea, încercați să vedeți și să comparați numărul de plăci (+ porțiunea ruptă) de pe marginea stângă, din stânga. Și altul, ieșind din cadru apoi așezat pe masă.

E diferit.
Există o secțiune video între cele două fotografii.

Dacă este diferit, există înșelăciune.
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 267