10 de membri ... dar puține schimburi: pkoi?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

10 de membri ... dar puține schimburi: pkoi?




de jean63 » 24/10/07, 14:49

Observ că schimburile sunt din ce în ce mai rare.

Este obișnuit să postezi un subiect interesant și nou fără nicio reacție, ceea ce nu era cazul acum un an sau doi.

Ei bine, este adevărat că nu poți fi întotdeauna lipit în spatele ecranului tău ....

Se pare că „notifică-mă când este postat un răspuns” nu funcționează întotdeauna.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 24/10/07, 16:07

Da și sunt din ce în ce mai mulți vizitatori ... pe scurt, întotdeauna: "Eu iau informații, dar sunt prea leneș (printre altele) pentru a mă înregistra și a-mi da părerea sau sfatul meu ..."

Este păcat dar ce putem face în legătură cu asta?

Altfel mi-am permis să adaug un link:
Subiecte fără răspuns chiar în partea de sus a forum pentru a „stimula” cu precizie subiectele rămase „orfane” ale răspunsurilor ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 24/10/07, 16:10

Mulțumesc Christophe.

Impresionant: 518 subiecți fără răspuns :!:

Ar fi nevoie de mult timp pentru a interveni peste tot.

Aveți statistici de prezență pentru a ști dacă a existat o scădere mare în ultimul an?

Există aproximativ 600 de membri din 10 care au scris cel puțin o postare. Deci ceilalți tocmai s-au înscris.

Dacă ne-am uitat mai atent la numărul de msg, putem înțelege de ce ajungem la acest lucru. Și apoi există o mulțime de oameni care trebuie să „fluture” cu multitudinea de posibilități ale internetului. Ar fi nevoie de mai multe vieți pentru a face totul. Poate că a existat și un efect „Grenelle de l'Envir”, oamenii au plecat să-și posteze contribuția pe site-ul guvernamental.

Se pare că „notifică-mă când este postat un răspuns” nu funcționează întotdeauna.
............Tu ce crezi ? Am impresia că nu am fost informat despre subiecte vechi (moderat) la care participasem.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 24/10/07, 18:25

De ce?

Ei bine, cred că este procentul reprezentativ al nebunilor ca noi dintr-o populație; în jur de o sută de muncitori din 10 însetați de informații

ceea ce face ... mmmmmh ... prin îndepărtarea copiilor prea bătrâni și a copiilor 50% x 0.1% x 65 milioane din populație pentru a fi capturați

adică în jur de 3250 de membri activi în Franța

Felicitări Toff !! de unul singur obțineți 3% dintre utilizatorii de internet activi !! :D
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 24/10/07, 19:12

jean63 a scris:Aveți statistici de prezență pentru a ști dacă a existat o scădere mare în ultimul an?


Bineînțeles că am statistici ... a existat o creștere destul de mare în ultimul an ...

jean63 a scris:Există aproximativ 600 de membri din 10 care au scris cel puțin o postare. Deci ceilalți tocmai s-au înscris.


De fapt, cei 10 000 de membri sunt membri ai buletinului informativ, nu cei ai forum, pe forum „noi” suntem 4580 membri înregistrați tocmai în această seară ...

jean63 a scris:...........Tu ce crezi ? Am impresia că nu am fost informat despre subiecte vechi (moderat) la care participasem.


Sunteți sigur că pentru aceste subiecte în cauză caseta este „încă” bifată?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 24/10/07, 19:17

Capt_Maloche a scris:adică în jur de 3250 de membri activi în Franța

Felicitări Toff !! de unul singur obțineți 3% dintre utilizatorii de internet activi !! :D


Ei bine nu ... 4580/3250 = 141% Waw am ajuns la surunitate !!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sam17
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 14/02/06, 13:57
Locul de amplasare: la rochelle
x 1




de sam17 » 24/10/07, 21:01

Pentru subiecții urmăriți sau unul este mai informat, cred că am găsit cauza. Este ceva care mi s-a întâmplat din când în când. De fapt, am observat că se potrivește cu lovitura unde am fost automat dislocat de forum.

După o vreme forum îmi cere să introduc din nou datele de conectare și parola (probabil când expiră cookie-ul care mă identifică automat). Când o face, nu o observ imediat. Chiar se întâmplă frecvent că pentru că nu mai primesc e-mailuri de avertizare îmi dau seama că nu mai sunt conectat la forum.

Pentru că atunci când venim să consultăm un subiect al forum fără a fi conectat și a șterge e-mailul de avertizare, forum continuă să considere că nu am văzut încă mesaje noi și, prin urmare, încetează să ne mai anunțe despre postările viitoare.

Soluția ar fi să puneți un „timeout” care declanșează trimiterea unui nou mesaj de avertizare dacă persoana nu a revenit pentru a vedea subiectul în ciuda primului e-mail ...

La rândul meu, totul revine la ordine când mă întorc la firul discuțiilor despre care nu am mai fost informat despre evoluții.
0 x
--
Răbdarea este un copac a cărui rădăcină este amară și a cărei fructe sunt foarte dulci.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 24/10/07, 21:29

Aceasta este o explicație bună sam17 ... deoarece vin în fiecare zi, nu risc să-mi pierd sesiunea ...

Pentru ceilalți există o singură soluție: faceți ca mine, petreceți în fiecare zi forums :) : Cheesy:
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 25/10/07, 04:34

bonjour

Aceleași observații din partea Autand panton pe Quand homme, puține adunări noi și adesea rezultatele vor urma după aceea ...
atunci nimic, fie că este un cablu slab, fie că este excelent, atunci secretul asta presupune ...
de 15% și 20% nu este enervant să vorbești despre asta.
Oricum, nu am inventat nimic, avem doar ansamblul instalat făcând modificări.
Ceea ce frustrează un experimentator este nerespectarea rezultatelor

Este adevărat că vine un moment odată ce cifrele sunt atinse, luăm măsurători mai sporadice, cu condiția să facem o modificare, atât de puțin de spus.

Uneori mă întreb ce a devenit din toate montajele care sunt descrise în acest sens forum ?
și-au demontat adunarea? sau altfel îmi plac mie, pun apă, rulează și măsoară mai mult consumul, doar monitorizând temperaturile reactorului și senzația bună de cuplu al motorului.


André
0 x
sufletului
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 13/04/07, 19:14




de sufletului » 25/10/07, 06:02

Bonjour à tous,

Prima mea postare când sunt înregistrată de ceva vreme
Da, sunt un "VISITOR". Da, mă uit la toate postările. Da, filosofia acestui site mi se potrivește (altfel nu m-aș fi înregistrat). Dar nivelul mi se pare atât de ridicat, încât prind complexe. (J Am o slujbă foarte departe de acest gen de idei, o schimbare reală pentru mine) Dar important este să reușești să interesezi oameni ca mine. Vreau (ca mulți alții) să văd schimbarea lumii. Dacă faci 100 de lucruri și urmărim 10000, atunci nu este mult la final, dar suntem cu tine, chiar dacă nu spunem și nu facem nimic ... Acum învăț în fiecare zi (mulțumesc celor care se mișcă .. aș prefera să le văd pe cele zece decât pe cele sute ..), și la un moment dat aș trece cursul (retras după părerea mea) Mesajul. Fii răbdător cu tine care ești în față. poți citi mesajele fără să fii înregistrat. Dar este un fel de angajament să o faci. În sfârșit, îl văd așa ..

A fost o mică reacție de dimineață a unui vizitator înregistrat care nu postează niciodată!
Bună ziua.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 276