12 sau 13? Depinde de tine ... Brain teaser!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2

12 sau 13? Depinde de tine ... Brain teaser!




de delnoram » 01/02/08, 19:39

Imagine
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79326
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 01/02/08, 20:01

Unele „capete” lipsesc când au 13 ani ... un indiciu :?:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6981
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2907




de gegyx » 02/02/08, 17:51

Este încă puternic! Această animație ...
:şoc: :şoc: :şoc:
„Aproape” la fel de dur ca motorul magnetic cu mișcare perpetuă ...
: Mrgreen:

Ieri seară, m-am asigurat să văd fleacurile care erau greșite și totuși nimic evident.

În această după-amiază, am imprimat imaginea mărită și am tăiat-o în trei părți ...

Ei bine, nimic, numărând capetele, corpurile, nimic evident încă ... : Evil:



: Idee: Cu un marker colorat, desenez cele 13 buricuri (cel puțin eram sigură că cele 13 personaje aveau doar câte una).
La 12, oh surpriză! Cea de-a patra figură din dreapta avea două (buric) ... :D

Da, dar buricele nu par capace! : Evil:

Așa că am desenat 13 nasuri ...
La 12, oh surpriză! Al patrulea personaj din stânga avea două (nasuri) ...

Da, dar pentru partea de jos?
Așa că am desenat 13 perechi de picioare ...

Și acolo, la 12, oh surpriză! ultimul personaj din dreapta avea două perechi (picioare) ...

****
Uite tu ...

Acest gif este o entitate în sine, deoarece personajele își schimbă o treime din corpurile lor și se distrează doar insinuându-ne în eroare. : Lol:

Acolo ne dăm seama de fiabilitatea percepției noastre. Creierul nostru nu poate rezolva o viziune complexă, în puzzle și în mișcare.

Creierul nostru simplifică și caută în cunoștințele noastre, o soluție de imagine, care pare să se conformeze.

*********
În politică este același lucru, alegătorii cred sau nu într-un lider, dar după câteva luni, făcând conturile, ne dăm seama că suntem încă înșelați.
: Mrgreen:
Dernière édition alin gegyx 02 / 02 / 08, 19: 43, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16130
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5244




de Remundo » 02/02/08, 19:38

Pălărie Gegyx !!

Respect 8)

Este într-adevăr teribilă această animație. Există unii care încă mai au timp să se ocupe de asta : Cheesy:
0 x
Imagine

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Remundo și oaspeții 323