Magazinul econologic

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976

Magazinul econologic

de Christophe » 28/06/16, 12:06

Magazinul economic va închide „ușile” la sfârșitul lunii ... adică joi seara la miezul nopții

Nu am de gând să fac prea multe blah-uri și să încerc să găsesc motive pentru această „coborâre a brațului”, deoarece (pe) -trăind 10 ani pe internet începând de la (aproape) nimic nu era deja rău ...

Criza economică a trecut acolo, concurența din partea celor mari (se întâmplă doar ceea ce s-a întâmplat pe magazinele alimentare reale în urmă cu 40 de ani ...), zdrobirea prețurilor de jos, marjele din ce în ce mai scăzute și sarcinile administrative și fiscale și, mai ales, o separare sunt potrivite pentru magazin ...

Mulțumesc tuturor celor care au avut încredere în magazin de-a lungul anilor, inclusiv unor membri ai magazinului forums care a făcut cumpărături regulate acolo ...

Acolo ...

ps: mesaje de asistență și condoleanțe binevenite, dar nu există coroane : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de Obamot » 28/06/16, 14:35

Nimeni nu știe prin ce treci acum și l-ai atins este foarte nefericit pentru forum (și bineînțeles pentru tine) .... dar ... cred că ar trebui să lași vara să treacă, o să vezi mai clar în septembrie!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de Christophe » 28/06/16, 14:51

Cu toate acestea, am avertizat de mai multe ori în acest sens forum dificultăți economice pe care le-a întâmpinat site-ul de ceva timp ... care nu a fost suficient pentru a schimba lucrurile ... probabil că ați crezut că nu vorbesc serios? (alții s-ar putea să creadă că plângeam să dau naibii de „buzunarele mele”)?

Bin nu! A fost și este realitatea (tristă?) !!

În ceea ce privește planificarea, decizia de închidere este luată ... este timpul să treci în ... vacanța pentru a începe!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de chatelot16 » 28/06/16, 17:50

este trist pentru magazin, dar concurența este dificilă pentru site-ul de vânzare care este livrat direct din China, prin plata cheltuielilor de transport derisorii ... și cu costurile forței de muncă chineze pentru redactarea site-ului pregătirea comenzilor

dacă magazinul nu aduce suficient, aveți dreptate să închideți

pentru forum e mai serios și o să vorbesc despre asta pe subiectul potrivit
0 x
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de 1360 » 28/06/16, 18:32

chatelot16 a scris: magazinul nu câștigă suficienți bani pe care trebuie să îi închideți

pentru forum e mai serios și o să vorbesc despre asta pe subiectul potrivit


Buna,

Ezit să înțeleg:

Magazinul se închide, bine. După cum spune chatelot, dacă nu mai plătește, trebuie să închideți. Aș fi într-o poziție proastă să plâng, deoarece, rușine pentru mine, nu am cumpărat niciodată nimic din acest magazin online.

Cu toate acestea, pentru forum, Christophe se gândește să-l închidă curând, nu? Acolo ar fi enervant. Bine, a forum că acest „depozit”, am cunoscut cazul nu cu mult timp în urmă forum ceasuri al căror fondator a vrut să arunce prosopul, dar forum a fost preluat de membri.

Deci Christophe, aveți detalii?

A+
0 x
Dacă doriți prea mult să intrați în mucegai, ajungem să arătăm ca o plăcintă.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de Christophe » 28/06/16, 18:55

Am specificat în primul mesaj că site-ul și forum va fi păstrat online cât mai mult timp posibil ...

Nu ca Enerzine care a șters totul peste noapte :(
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13645
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de izentrop » 29/06/16, 12:56

bonjour,
Comerțul electronic care funcționează este fie pe o piață de volum, fie de nișă.

Știam asta din vremea când lucram într-o companie mică care repara aparate mici, printre altele.
Crearea unui comerț electronic a făcut posibilă compensarea pierderilor datorită faptului că din ce în ce mai puține dispozitive au fost reparabile din cauza raportului prețului forței de muncă / produs, prin vânzarea de piese de schimb, deoarece a avut reduceri atractive de la furnizori.
Când acestea și-au creat propriile magazine, au devenit din ce în ce mai puțin interesante.
Acum magazinul este închis ... nu numai pe internet :|

În prezent, volumul este chinezesc viu, în grabă.

Producțiile agricole și horticole locale au un viitor, oferind o vitrină a produselor lor online pentru a plasa comenzi și nu a pierde timpul, deși apare în toate părțile, de la distribuitoarele de distribuție unde poți să te lași în orice moment pentru a lua produse proaspete cu cardul său bancar.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de Christophe » 29/06/16, 14:05

Da, este conjectural ... și împotriva anumitor lucruri, nu putem lupta ...

Acesta este motivul pentru care am luat această decizie, dintr-o clipă trebuie să spunem stop.

Acest lucru îmi va permite să mă concentrez asupra altor lucruri ...
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13645
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de izentrop » 29/06/16, 14:16

Nu putem decât să vă dorim fericire și prosperitate în acest nou început, să nu spunem un cuvânt rău.
Cu cunoștințele, ambiția și, poate, concesiile, dacă există parteneriat, nu am nicio îndoială.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976

Re: Magazinul eco s-a terminat!

de Christophe » 29/06/16, 15:17

Merci ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 338