Dezbatere privind o demonstrație anti-căsătorie pentru toți

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

de oli 80 » 30/12/13, 22:47

Bună seara atenție, aproape că a avut o demonstrație foarte violentă cu inima pusă : Mrgreen: : Mrgreen:

> Demonstrație violentă.
>> În sfârșit, polițiști care acționează: 20 de polițiști împotriva a 10 femei bune! ! ! nemaivăzut până acum, ar trebui să facă înconjurul lumii! ! !
>> În loc să se ocupe de districtele nordice ale Marsilia, 93 în regiunea Parisului sau Kronenbourg / Hautepierre din Strasbourg (1000 de mașini arse în fiecare an! ...


Să privesc până la final.




Ce ridicol, polițiștii noștri



O da!!! nu există nici un truc! nimic la știri! nimic în ziare pentru o demonstrație atât de mare „PAUVRE FRANCE”


Demonstrație violentă. Pentru a fi transferat tuturor corespondenților dvs.! Franța aproape în genunchi. Din fericire, polițiștii ne protejează. Deoarece sunt frumoși în acțiune, ne simțim liniștiți.



Când ridicolul revine guvernului, el folosește „Păpușile” ordinii !!

Și plătim pentru asta, este lamentabil !!!

http://www.reduitnational.com/france-le ... -violente/
0 x
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36

de 1360 » 30/12/13, 23:09

oli 80 a scris:Când ridicolul revine guvernului, el folosește „Păpușile” ordinii !!

Și plătim pentru asta, este lamentabil !!!


Nu vreau să fiu rău, dar când vezi pentru ce preș tâmpit ai votat, nu ar trebui să te aștepți la mai bine, nu?

Tu l-ai ales ....

N / A !
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2871

de gegyx » 30/12/13, 23:33

?

Umor elvețian?
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

de oli 80 » 30/12/13, 23:47

Bună seara, de fapt, acesta este un articol pe care mi l-am trimis prin e-mail și, deoarece mi s-a părut puțin amuzant, așa că am postat aici

ceea ce îmi place este „demonstrația violentă”
data viitoare voi încerca să nu copiez lipiți conținutul unuia dintre e-mailurile pe care le primesc
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2871

de gegyx » 31/12/13, 13:57

Indiferent de context /
http://fr.wikipedia.org/wiki/Mariage_homosexuel

....

1360 a scris:Nu vreau să fiu rău, dar când vezi pentru ce preș tâmpit ai votat, nu ar trebui să te aștepți la mai bine, nu?

Tu l-ai ales ....

N / A !

Oh, cetățean al unei țări „neutre”, care adăpostește „bancherii putredi ai planetei”, care păstrează în secret bunurile jefuite din ultimul război și, de altfel, un teren binevenit pentru toți imigranții fiscali, ai putea aveți o atitudine mai puțin jignitoare față de majoritatea francezilor care au votat actualul președinte în funcție în Franța?

Deși pot fi destul de dezamăgiți, din alte motive.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749

de sen-no-sen » 31/12/13, 14:25

oli 80 a scris:
Ce ridicol, polițiștii noștri


O da!!! nu există nici un truc! nimic la știri! nimic în ziare pentru o demonstrație atât de mare „PAUVRE FRANCE”



Forțelor de securitate li se cere să respecte ordinele transmise acestora.
În general, și cele din epoca Sarkozy, există o nemulțumire tot mai mare în cadrul organelor constituite (Poliție, Jandarmerie, Vamă, pompieri, armată etc ...) ...

În loc să dea vina pe executanți, aceștia ar fi mai judicioși să abordeze problema contractorilor și intențiile lor ...

În ceea ce privește „căsătoria pentru toți” și pentru cei care încă nu au înțeles-o, există în realitate un proces de manipulare a opiniei publice de aceeași natură cu „dezvoltarea durabilă”: spune un paravan de fum pseudo-umanist care ascunde un proiect pur mercantil.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272

de Grelinette » 31/12/13, 14:51

Nu râdeți în acest tip de situație, deoarece poate degenera rapid: poate exista unul dintre demonstranți înarmați cu un sucitor sau, chiar mai rău, un polizor electric! : Cheesy:

Am râs mult când polițistul a început să dea convocarea obișnuită, înainte de a lansa: „... vom folosi forța ...”.

Ha, puterea umorului este formidabil de eficientă.
Mai mult, manifestanții au preferat să se disperseze!
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6

de Cuicui » 31/12/13, 18:02

1360 a scris:Tu l-ai ales .... Na!
L-ai preferat pe celălalt?
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

de oli 80 » 01/01/14, 01:44

Bună seara și fericit an nou, ooh, nu eu am scris asta, ci
"1360"

în plus, este doar un e-mail pe care l-am primit și nu știu de ce mi s-a părut videoclipul puțin ridicol și amuzant, așa că am copiat și lipit e-mailul cu linkul pe care îl pusem în subiectul „umor „dar nu mi-am imaginat că acest subiect va fi pus deoparte în dezbatere

sperând că nu se va încurca cu acest subiect
deoarece în zilele noastre cel mai mic cuvânt devine subiect de controversă : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15998
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5194

de Remundo » 01/01/14, 08:40

Pentru înregistrare, Gegyx a vrut să se certe.

Așa că am creat acest subiect separat.

Acest subiect pur politic este blocat.

Când are timp Christophe își va decide viitorul
0 x
Imagine

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 311