Forum atac

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles

de Bibiphoque » 26/10/05, 10:17

hi, :P
La rândul meu, am votat prea repede :( , dacă noul forum recuperează mesajele vechi, sunt de acord să „evoluez” la un mod mai sigur. B)

@ ++ B)
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

de Christophe » 26/10/05, 10:23

Ei bine, vom încerca să obținem un script de migrare, dar nu suntem siguri că funcționează bine ...

Și dacă asta nu funcționează bine, asta forum va rămâne accesibil în ARHIVĂ (dar evident că va fi imposibil să adăugați mesaje noi) ... Cred că mulți oameni nu au înțeles acest lucru ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

de Christophe » 26/10/05, 10:24

A2E a scris:nu pentru un club privat dar da pentru un club forum privat pentru contribuitorii la asos (fel forum admin) să decidă împreună cu privire la proiecte și proiecte viitoare cu MSN în joc.

Nu, nu sunt de acord. Sau trebuie să le faci pe amândouă ... dar ai nevoie de o parte publică în toate cazurile! Dar nimic nu îi va împiedica pe membrii care sunt mai apropiați din punct de vedere geografic să facă grupuri locale mici în mod evident ...
0 x
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 669
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272

de SixK » 26/10/05, 11:23

econologie a scris:
SixK a scris:În cazul schimbării Forum de exemplu, pentru phpBB, este destul de ușor să migrați datele. Scripturile deja gata pot exista în altă parte.
Ar fi păcat să pierdem toate datele acumulate pe parcursul mai multor luni ....

În cele din urmă pot da o mână de ajutor pentru migrație, am migrat deja un forum proprietar pe phpBB fără prea multe probleme ...

SixK

Întrucât Invision și phpBB sunt „concurente”, nu credeam că există astfel de scripturi ... aș fi, evident, foarte interesat de astfel de scripturi și o mână de ajutor ar fi binevenită :)

Când începem? :)

Pentru scripturile de conversie IPB 1.x în PHPBB, se face prin:
http://www.phpbb.com/downloads.php#converters

Cred că migrația ar trebui să se facă de la sine, scriptul mergând bine.

Rămân disponibil în caz de problemă pe baza de date în timpul migrării.
Dacă decideți să migrați.

SixK
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.
Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

de Christophe » 26/10/05, 11:48

Grozav ! Multumesc mult (vezi ca nu am cautat mult !!)

O să încerc, dar aș vrea să încerc, pentru a nu o înșela (nu există niciodată garanții 100% cu aceste „lucruri” :D ) .... Prin urmare, voi testa pe vechea mea gazdă!

Dacă merge bine ... voi ataca aici!
0 x
yahi
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 115
Înregistrare: 06/04/05, 19:48
Locul de amplasare: lângă Nantes (44)

de yahi » 26/10/05, 18:44

econologie a scris:Pentru clic dreapta nu înțeleg remarca dvs., deoarece:
1) Nu eram conștient
2) Nu l-am menționat niciodată ...

Nu am inventat nimic, mă întrebasem de câteva ori la google pentru a cunoaște condițiile câștigurilor! se află în condițiile generale de utilizare a serviciului: https://www.google.com/adsense/?hl=fr sau http://www.google.fr/ads/ și aflați mai multe!
Este explicat undeva acolo!
trebuie să citiți contractul și condițiile de utilizare pentru că numai anumite modalități plătesc! dar ptre că există defecte și că câștigă cu orice preț! Nu am testat niciodată, așa că nu pot confirma nimic!
0 x
Când ni se va permite să nu mai folosim petrol?
Obiect gratuit!
yahi
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 115
Înregistrare: 06/04/05, 19:48
Locul de amplasare: lângă Nantes (44)

de yahi » 26/10/05, 18:49

econologie a scris:Site-ul /forum va rămâne liber accesibil fără restricții! Avantajele membrilor asociației vor fi foarte diferite de accesul la site!

uh .. Trebuia doar să mă conectez cât sunt la serviciu și, desigur, trebuie să fiu înregistrat pentru a avea acces! Este nou, am citit totul din nou, dar contrazice ceea ce a fost scris ... în sensul că trebuie să vă înregistrați (este deja o constrângere sau o restricție !!) ..!
: Blink:

yahi
0 x
Când ni se va permite să nu mai folosim petrol?

Obiect gratuit!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

de Christophe » 26/10/05, 18:59

nu trebuie împins nici măcar bunicuța în urzici ... Așa că am decis că din aceste 2 motive:

1) Există deja destui oameni care iau informații fără să participe ... așa că cred că pot cel puțin „face efortul” de a se abona la forum... Nu este foarte complicat să te înregistrezi, cred ...

2) Serverul satura uneori (din nou aprem)!
0 x
yahi
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 115
Înregistrare: 06/04/05, 19:48
Locul de amplasare: lângă Nantes (44)

de yahi » 26/10/05, 19:09

laugh out Loud! biata bunică!
da, desigur! dar a fost totuși o surpriză! Am făcut Ha, e blocat! și atunci când am deschis ochii am văzut că este o mare problemă!
pentru google cred că mai există încă un mic lucru de ascuns, dar nu-mi amintesc prea multe!

bine trebuie sa plec acasa! a terminat ziua de lucru!
@ + târziu!
yahi
0 x
Când ni se va permite să nu mai folosim petrol?

Obiect gratuit!
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1

(rezultatele sondajului referitoare la forum-forum Arhiva)

de fostul Oceano » 12/11/05, 14:59

Pentru un viitor forumdupă tine, ar fi necesar:

Actualizați-l [8] [42.11%]
Începeți din nou cu un nou forum [11] [57.89%]
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 196