Econologia gogoșilor, idioții de acasă?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Econologia gogoșilor, idioții de acasă?




de Christophe » 23/07/09, 11:14

Cine este acest pug de stânga? De ce acest atac gratuit și fortuit asupra economiei? :şoc: În plus, nu văd legătura cu restul ...

Pur și simplu nu există piață la Leclerc
22 iulie 2009 De Jean Mézières
Pub-uri.

Leclerc cere ca prețurile medicamentelor „nerambursate” să fie rambursate la prețul „Leclerc”.

Mergi altul ... mai verde. (pentru că economia lui Gogo este viitorul (idioții acasă; ->)

Anul trecut, Ingrid a făcut o observație alarmantă. Aceste tălpi se uzează prea repede. Pentru a le salva, ei decid să prelungească acești pași. Spațiere cu 45 cm mai mare este cu 20% mai puțini pași…. Dacă i-am spune despre biletul Leclerc?

videoclip al anunțului:

http://www.dailymotion.com/video/x113pg ... -leclerc-2

Ne întrebăm de ce, nu-l invităm pe Michel-Edouard Leclerc în fiecare seară acasă atât de mult încât ne vrea bine. Ce om sfânt! El este ca omniprezidentul nostru; se gândește la noi în timp ce se bărbiereste în fiecare zi.

Michel-Edouard Leclerc și-a plătit ieri o reclamă pe întreaga pagină în cotidiane pentru a denunța prețul crescător al cremei Laughing Cow, Pulco, Ajax sau Nivea DNA. Distribuitorul indică faptul că va retrage aceste produse de pe rafturile sale de la 1 februarie, deoarece aceste articole au o rată de inflație foarte mare.

Similaritate cu politica, vedem țările occidentale căutând paradisuri fiscale. Ce țări sfinte!

Luându-ne pentru proști, infantilizându-ne, boicotăm magazinele Leclerc, deoarece este dezvăluită strangularea furnizorilor și producătorilor de același lanț de distribuție. 200 de euro pe săptămână și pe gospodărie, aceasta este o sumă frumoasă pentru ceilalți care nu sunt mai buni, dar mai puțin proști. Chiar dacă „Pur și simplu prost”, mă face să vărs și îmi dă butoane!

Este asa usor. „Pur și simplu nu există piață la Leclerc”.

Când Leclerc își va schimba atitudinea, îmi voi reconsidera boicotul.

Deoarece încă am dreptul - cât timp fără șantaj - să nu consum sau să consum acolo unde vreau, profit de el.


http://www.mediapart.fr/club/blog/jean- ... ez-leclerc
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 23/07/09, 12:39

Dar ce vorbești despre Christophe?

Tipul ăsta nici măcar nu știe că exiști ...

„Econologie” nu este un termen foarte cunoscut (chiar dacă aș putea să-l văd ici și colo), dar acolo, nu văd sincer de ce ar trebui să ne simțim țintiți?
0 x
"Sunt un mare brute, dar eu rareori greșesc ..."
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 23/07/09, 12:41

Poate că nu știe că existăm, dar apoi aruncă această "insultă" gratuită ... și știe termenul de la utilizare ...

Haide, mă întorc acasă ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 23/07/09, 12:44

Christophe a scris:Uh, poate că nu știe că existăm, dar apoi aruncă această „insultă” gratuită ... și știe termenul, deoarece îl folosește ... [...]
Poate crede că a inventat-o ​​pentru umorul său (joc de cuvinte cu 2 bile)?

Scanați pe bloguri termenul „econologie”?
0 x
"Sunt un mare brute, dar eu rareori greșesc ..."
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 23/07/09, 12:47

Poate ... Nu spun că a fost îndreptată în mod special către noi, evident, ci că insultă conceptul de econologie la fel ca cei care spun „deconologie”.

Deci indirect suntem vizați ...

ps: am creat câteva alerte google care „merg bine” ... funcționează destul de bine, o recomand tuturor ...
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 23/07/09, 14:16

Pur și simplu nimic de dat dracului

:|
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 23/07/09, 18:11

Şic! Un nou acronim: SRF! :P
0 x
"Sunt un mare brute, dar eu rareori greșesc ..."

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 267