Ökofen - neobișnuit (fotomontaj publicitar)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Dhaulagiri
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 106
Înregistrare: 07/01/11, 21:57
Locul de amplasare: Gard
x 2

Ökofen - neobișnuit (fotomontaj publicitar)




de Dhaulagiri » 20/01/11, 22:31

Bonsoir,

Îmi vei împărtăși uimirea :şoc: te uiți la această reclamă pentru un cazan „pe gaz”, care arată ca un brand bine cunoscut de mulți economiști?

Imagine

Graficianul ar fi putut totuși să facă mai bine pentru a acoperi înșelăciunea! Dacă ar fi să ne amintim un lucru, aș spune că designul mărcii Niederkappel este invidios! Dar poate că este pur și simplu o lovitură de Dedeleco care ne dezvăluie că faimosul său cazan pe gaz este într-adevăr un Ökofen „reglat”. Ah ah, măștile cad! În plus, sunt sigur că este el cu casca ...

A+
Dhaulagiri
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 21/01/11, 02:48

Cazanul meu de 25 de ani a existat cu mult înainte de acesta și peleții !! l

Nimic de văzut și problema oribila este ca absurdele reglementari false ale peletilor au invadat cazanele pe gaz !!

Nu pot schimba cazanul, decât dacă merg să îl schimb în Canada, unde evităm:
de ce să-l simplificăm când îl poți face complicat.

În cele din urmă există case cu o inerție de o săptămână (pentru dhaulagiri), iar inerția caselor este foarte complexă, cu mai multe constante de timp !!
A se vedea tabelul cu difuzivități pe mai mulți metri:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Diffusivit%C3%A9_thermique
Este posibil să nu fie foarte compatibil cu o curbă de încălzire cu inerții, în funcție de trecutul de peste o săptămână !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 21/01/11, 09:30

Da dede, dar ce legătură are varza murată ?? :şoc:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
manet42
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 631
Înregistrare: 22/11/08, 17:40
Locul de amplasare: Lorraine




de manet42 » 21/01/11, 10:19

Acest cazan de 15 ani care este „uperla rară„pentru că la temperatura ambiantă constantă.
Am putea avea marca și tipul său?
Având în vedere vârsta sa, nu există nicio problemă cu publicitatea.

O găsesc pe cea a lui Dhaulagiri excelent.
Nu sunt sigur că este Dede, capul nu este suficient de mare.

Serviciul shadok.
0 x
Încercând continuu, unul sfârșește reușind. Deci, cu cât lipsește mai mult, cu atât este mai probabil să funcționeze.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 21/01/11, 10:29

Ah, dacă vorbim shadok, schimbă totul :)
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 21/01/11, 12:30

Da dede, dar ce legătură are varza murată ??


Cine a menționat dedeleco? :
Dar poate este doar o lovitură de Dedeleco


Marca este irelevantă, nu se mai face și orice cazan simplu conform descrierii date de Alain G în Canada, va funcționa !!
cu mai presus de toate simplu în loc de complicat !!

În plus, din moment ce văd că și cazanele pe gaz, cum ar fi Saunier Duval, au dreptul la o curbă de încălzire și la alte complicații, nu mai pot schimba cazanul, decât dacă reface regulamentul prin simplificarea lui !!!

Les cazanele urmează moda ca pantofii, care în câțiva ani sunt ascuțiți și îngustați incompatibili cu picioarele mele, inutilizabili și, prin urmare Trebuie să aștept ca moda să se schimbe, peste zece ani cam așa, cu cazane simple, fără absurdități, când utilizatorii s-au săturat să fie transformați în Shadoks !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 21/01/11, 12:34

Dede marele maestru shadok?

Recitește mesajul inițial, nu doar titlul ... pe care tocmai l-am schimbat (în cele din urmă complet)

Tot ce facem este să denunțăm un fotomontaj publicitar bazat pe un okofen revopsit în roșu ... și „transformat” într-un cazan pe gaz : Cheesy: : Cheesy:

Acest subiect nu are nimic de-a face cu tehnica și cu atât mai puțină reglementare ... de fapt, ar prefera să-și aibă locul în forum "umor"...

Aici am de gând să-l mut!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 21/01/11, 13:27

Nu, Christophe, nu ești acolo.

Dede a decis odată pentru totdeauna că este împotriva reglementărilor Okofen și a valvei motorizate cu 3 căi.

Este cel mai absolut drept al său.

În schimbul a ceea ce, când vine vorba de Okofen undeva, este dificil să scapi de versul, întotdeauna același, al lui Okofen. Este beat (întotdeauna același vers ... nu este posibil dialog). Un fel de poluare.

Pentru Dedé, evident, este un fel de jubilare. Sunt cei pentru care este alcool, alții pentru hash ... Dédé trage „cuplete anti-Okofen”.

Așa cum am spus, are pentru noi o băutură secundară, dar dacă este prețul dozei sale de jubilare, credința mea, să fim toleranți, deoarece nu este. S-ar plictisi. Și versetul său anti-Okofen este mai ieftin pentru siguranță decât o doză zilnică de Prozac.

Putem regreta că economia nu este mai bine moderată, dar am pledat și că este tot farmecul economiei ... Deci nu mă pot contrazice. Între două rele, trebuie să alegi! Va fi de-deco ...

Este dedicat, ceea ce ne tratează ca pe niște „săraci” - din punctul său de vedere - utilizatori de reglementare prin V3V motorizat (care este mult mai utilizat pe scară largă decât de Okofen) ...

Personal, mi se par foarte plăcute umbrele. Îl las cu bucurie pe Derrick and the Young and the Restless și alte subevaluări pentru spiritele incapabile să suporte noutatea ...
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 21/01/11, 13:48

Puneți totul în umor !!
Dar, în realitate, căutam să schimb cazanul și sunt uimit că nu pot găsi simplu, lemn sau gaz, bine proiectat, va trebui să aștept zece ani pentru ca acest lucru să progreseze, consumatori și producători!

Și văd că consumatorii transformați în Shadoks se enervează ușor !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 21/01/11, 13:50

Ben didi? Am venit să-l moderez, să-i spun să reorienteze dezbaterea ... nu? Ce mai aștepți de la moderație?

Am înțeles comportamentul anti-öko al prietenilor noștri dedicați!

În plus, trebuie să fie o obsesie (trebuie să-l fi șocat!) Pentru că el o pune înapoi aici: https://www.econologie.com/forums/post191420.html#191420

Acolo, este un atac pur gratuit din partea lui ...
:şoc:
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 168