Propunere de calendar

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Dearcham
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 105
Înregistrare: 29/10/03, 23:55




de Dearcham » 04/11/03, 15:16

Bună ziua, dacă dezbaterile pe tema Energie încep să înflorească peste tot, este greu să urmărești atelierele/dezbaterile conferinței, zi de zi, mai ales dacă sunt organizate de structuri mici precum asociații.

Cred că un calendar de evenimente ar fi foarte apreciat de toată lumea, organizatori și participanți deopotrivă.

Daca nu ma insel nu este asa de complicat sa montezi un calendar pe un forum în phpbb? : rolleyes:

O inimă bună
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 04/11/03, 20:03

mmm este o idee grozavă!
Dar cel mai greu va fi să centralizez toate evenimentele pe o pagină comună....pai deja am niște contacte bune cu asociații (târgul eco-bio și energii alternative) pe care le-aș putea contacta imediat ce o pagină este planificată. :)

idee foarte bună
0 x
Dearcham
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 105
Înregistrare: 29/10/03, 23:55




de Dearcham » 05/11/03, 15:20

Vă mulțumesc B) Dacă aveți nevoie de ajutor pentru regiunea Paris, aș putea da o mână de ajutor...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 05/11/03, 18:07

bine, cu plăcere aș avea nevoie de un director al diferitelor asociații ecologice, dar mai întâi trebuie să codific un calendar....

Am întrebat asta unui prieten, a fost de acord, dar va dura puțin timp... pe de altă parte dacă ai putea deja să faci lista diferitelor asociații. pentru a contacta eventual (în regiunea Parisului sau în altă parte) asta ar fi foarte frumos.

mulțumesc
Dernière édition alin Christophe 25 / 05 / 09, 12: 00, editate 1 ori.
0 x
Dearcham
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 105
Înregistrare: 29/10/03, 23:55




de Dearcham » 06/11/03, 10:06

Pentru calendar, nu ar fi posibilă utilizarea acelui document forum ? (dar daca in dreapta sus unde nu sunt prea multe informatii pentru moment :ph34r:)

Încep să listez asociile imediat!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 06/11/03, 18:07

ah da nu prostește deloc această idee !!!

dar hei, obligă oamenii să se înregistreze forum pentru a putea posta un eveniment...rețineți că este cel mai puțin care se poate face ;)

bine, voi testa imediat calendarul :)

ps: aveți contact direct cu anumite asociații?
0 x
Dearcham
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 105
Înregistrare: 29/10/03, 23:55




de Dearcham » 06/11/03, 20:13

Pentru a-l putea folosi trebuie să deblochezi accesul în permisiunile membrilor: am încercat; chiar conectat nicio modalitate de a-l accesa.

Din pacate nu cunosc vreo asociatie (pai nu direct, chiar daca am niste contacte cu oameni care sunt membri) dar am un index foarte bun care arata asociatiile pe centre de interes si pe departamente.

Deoarece pentru ei este promo gratuită, trebuie doar să le oferim
un e-mail și ne vor trimite promoția lor imediat ce au o întâlnire interesantă (știu că sunt foarte naiv :rolleyes:)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 07/11/03, 18:23

rahat vom schimba asta :)

MisterLoxo administratorul meu preferat poți vedea asta, te rog?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 07/11/03, 20:41

Ok voi vedea ce pot face :D
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Dearcham
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 105
Înregistrare: 29/10/03, 23:55




de Dearcham » 08/11/03, 09:44

Valou, funcționează!
Merchi administratorul

Cel mai lung rămâne de făcut, dar cred că poate fi interesant.
Imediat ce am permisiunea dvs., postez câteva evenimente suplimentare
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 435